Tekil Mesaj gösterimi
Okunmamış 08-01-17, 21:19   #864 (permalink)
sofia
ÜYE

Konular: 0
Tecrübe Puanı: 0
sofia is an unknown quantity at this point

merhaba arkadaslar.
ben kendimden anlatayim siz kendinize pay bicin.
ben 1 haftayi geckin suredir okuyorum.

(3 yildir birlikte yasiyoruz yurt disinda ve surekli sorunlar yasiyorduk cozemedigmiz.
aslinda o iyi biridir ama benmle arasi bi turlu iyi olamiyordu didismekten 3 yildir.neyse.)

ILK olarak;
bu DUA COK UZUN kisasi yokmu diyenler icin;
bu duayi hic BOSUNA okumamalarini oneririm
(gercek anlamda tam 10) 10 dk zamanini alacak bir duayi hergun okuyamayacak biri henuz cok caresiz kalmamistir ve yeteri kadar sevmiyordur zaten.
BOSVERse daha mutlu olur.

2. OLARAK ;
bu DUA midir, BUYU mudur diye bende herkez gbi merak ettim. iyice arastirdim ve DUA dir arkadaslar.
buyu bu sekilde yapilmaz. extra seylerde gerekir.
sadece dua ile buyu olmaz.olamaz.

ki ben yaraticinin varligi konusunda bile supheleri olan biriyim hala.kendime ateist diyemiorum.cunki varligida yokluguda beni rahatsiz etmez. varsa vardir, yoksa yok.
benm bilmiyor olmam gercegi degistirmez.
butun insanlik dinlerine saygi duyarim.
kliseleri ziyaret ederim.kendi dilimde dua ederim.
bazen icim skildikca evde namazda kilarim.
herneyse.
buna ragmen diyecegim odur ki;
ananem bana yer gok duayla yaratilmistir derdi.
ve hayat bukadr bos olamayacagina gore dogruluk payi var gibi.
buyuzden sevdigniz biriyle ciddi anlamda 100de yuz uyusmaz biri degilseniz neden cozumu dua da aramiyasiniz ki.
hatta sevdigin biri icin tanridan yardim istiyor olmamiz bence gayet guzel bir olay. onu nekadar TEMIZ sevdigimizin bir kanitidir. biz elimzden geleni yapalim.gerisi allaha kaliyor.
bu is bitsede devam da etse,en azindan elimzden geleni yapmis oldugmuzu bilicez. buda yeterde artar bile :)

gelelim GERCEKTEN sevip onun icin herseyi goze alabileceklere.
herseyi denediniz.olmadi.
bunu da denemekte fayda var derim ben.
ne cikar ki.
bu duayi her aksam yatmadan okudum.
bazen saat 11.35 bile olsa hemen gidip dusumu alip islak islak kostura kostura gidip,gun diger gune atlamadan duami okumaya basladgmi bilirim.
gercekten kendimizi vermek ONEMLI.
cnki bu bizm icn siradan degil.
aman bosver bugunde kalsin demedim.
ne sartta olursam olayim ( bazen boy abdestim vardi ama normal namaz abdesti alamiycak oldugum durumlarda bile) onu okudum.(ama bu sadce 1 kez oldu smdiye kadr)
genelde hep tum abdestlerimi almaya dikkat ettim.
cnki bence bu isin yarisida ona verdgmz onemdir.

okurken ilk zamanlar daralsamda zamanla alistim.
ilk 3.5 gun onunla hala soguktuk orta halliceydi aramiz.
(pat diye bicak gbi kesmesini beklemedim ztn)

ama 9.gunumun sonunda flnim sanirim.
(okumaya basladigim gunu hatrlamiyorum.yilbasindan 3 gun once fln olmali yada 4.)
okudugum gunleri saymadim. cnki amacim sayi tutmak oldumu olmadimi diye bakmak degildi.

O BIRAZ DEGISENE (BANA DEGER VERENE)KADAR HERSEY YOLUNA GIRENE KADAR OKUYCAM DEDIM.
icten gelerek okuyorum aksatmadan.
ve ayni zamanda bende de degisikliklern oldgnu farkettm.
belki ruhani farkli iyimser bir ic huzur donemine girdigim icin. belkide dua sayesinde.bilemem.

lakin bu sakinlik donemlerimde bendede bir hata varmi diye dusundum. bulamadim. snra onu biraz rahat birakip arkdslarmlada zman gecirdim.
onlarn erkek arkdslariyla kiyasladim kendiminkini.
ve aslnda benmki okadarda kotu degildi.
benm bazen fazla sik bogaz etmelerim.
onu sk sk aramam yuzunden yada uzerine dusmem yuzunden o benm uzerime dusecek vakt bulamiyordu bunu farkettim.
bende de biraz etki varki ondan tepki geliyor.

soyledigi sozleri dusundum. seni kadin gbi goremiorm.hssedemiorm.
cok erkeksi biri degilmdr.ama demekki ya bazen dozu kaciriyorm.yada vs. vs.
sonuc olarak ona boyle hissettiriyorum.
ve bunun uzeirnde calsmaya basladm.
her bokumu ona anlatmayi sevdgm halde bunun cokta gerekli olmadgni dusunuorm artk.
VE ARTIK ODA DEGISMEYE BASLADI.
GULER YUZLE ONU KARSILAYAN.ONUN HERSEYIYLE ILGILENIP DUSUNEN(ama abartmadan.annesi gbi olmadan) BIR KADINA ODA DUSUNCELI YAKLASIYOR.

bi sorun oldugunda bagirmak yerine.
bunun beni uzdugnu SADECE 1 kez soyleyip cekiliyorum.kenara.
ve bilemem ama sanirim tum bunlar ve dua bir araya geldiignde HUZURU yaratiyor.

yani demem o ki birazda kendinize bakin.
yaptigniz,yapmaya calistigniz bu ise bu sekildede YARDIM edebilrsinz diye dusunuyorum.uyum.
ortayi bulmak.
kadin yada erkek olrak hcbryerde yazili olmayan ama hepimizin bildigi gorevlerimizi bilmek.uygulamak.

eger ortada duzelebilecek bii durum varsa.bu dua nin buna yardmci olablcegni dusunuyorum.
ama dua tabiki bir insani yuzde yuz degistrmez.

eger sizin o insanin 100de yuz degsmesine ihtyacnz varsa.bu o insana aslinda HIC IHTIYACINIZ OLMADIGINI gosterir. ozmn direk kisiyi degistirin.
o kisi sizde takintida olmus olabilr.
ozmn kendinizi degistirin.dusuncelernizi.

yok eger sorununuz bu tarz seyler degilse gerisinin (sizin (herturlu) cabanizla cozulecegne inaniyorum.
kendize ve cevrenizdeki herkeze iyi davranin :) hoscakalin.
Destek ve Emeğimiz İçin Lütfen Paylaşın:
sofia isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla