Tekil Mesaj gösterimi
Okunmamış 13-11-13, 17:26   #5 (permalink)
yabakientelbaki
ÜYE

Konular: 15
Tecrübe Puanı: 0
yabakientelbaki is an unknown quantity at this point

Sevgili kardesim ilim allahindir herseyi dogru olarak bilmek haddime degildir tabiki. Ama sen benim yazdigimdan ne anladin bunu bilemem. Telefondan yaziyorum kisaca anlatayim sende bilgilen. Musluman cinler bize zarar vermezler. Sen hangi bilgilere dayanarak bunu reddediyosun bilmiyorum. Musluman cinler ibadetle mesguldur. Sitede birkac yerdede yazdim . Cagirdiginiz cinler size muslumanim diyor sizde saf gibi inaniyorsunuz. Mualuman bir cin gelmez. Gelsede durmaz. Musluman cinlerle insanlar arasinda bir sorun oldugun ozaman. Cin alemininde ehli sunnet vel cemeat imamlari vardir. islam alimleri bir mahkeme kurar ve musluman cinle. Musluman insan arasindaki problemin hukmunu verirler. Bu husumetler nelerdir. ? Musluman bir cini oldurursun. Zarar verirsin iste ozaman bu durum orataya cikar... MUSLUMAN CINLER INSANLARA MUSALLAT OLMAZLAR. aynen bu sozumun arkasindayim. Musluman bir cin gelipte durup dururken kimseye musallat olmaz. Musallatlik bir durum olacak olursada zarar veremez fikih islami mahkemelerinde hakkini arar. Yilan kiligina giren musluman bir cin olduruldugu icin cin alimlerince mahkeme kurulmus. Insana neden oldurdugunu sorduklarinda. Insan peygamberimizin hadis i iki siyahi oldurun biri yilan biri akrep namazdada olsaniz oldurun hadisini soyleyip . Hakli bulunmustur. Cin tarafi haksiz oldugu hukmu verilmistir. Burda senin kafani karistiran sey . Musallat olayi. Musallat demek bir cinin bir kisiyi surekli rahatsiz edip ona huzur vermemesi ve bu durumu hic degismeden devam etmesi icin elinden geleni yapmasidir... bir defa musluman cin bu boyutta izdirap ceker. Farkli bedene girmenin gunah oldugunu bildigi icin baska bir varlik icine girerek zaman kazanmaz . Oyuzdn insanla arasinda bir husumet varsa en kisa.sekilde musallat olmaksizin sorununu islami kurallara gore halleder ve yoluna bakar. Bukadar basittir. Cinler cok yalanci varliklar.oldugu icin nedense her soyledigine inanilir. Iste senin cok cok cok az dedigin olaylar bunun gibi olaylardir. Bunlarda musallarolaylari degil . Insanla cin arasinda olan problemler sonu iki tarafli sorunlarca.olusan durumlardir. Bu yazim sadece bilgi seklinde oldu . Tabiki bu yazidandada tatmin olmazsan . Kaynaklarla bilgiler de verebilirim. Benim icin ufurukcunun cincinin vs nin verdigi bilgilerin dogrulugu yoktur. Ben sadece ehlisunnet ve kuran bilgisine gore itiraz ederim. Oyuzden cok isinin ehli dahi olsa munafik bir cinin ben muslumanim demesinden daha kolay bisey yoktur.

Aslinda yukarida verdigim sahih hadis te cok aciktir. Allah resulu bir cinle 3 gundan.fazla gorusuyorsaniz kafirdir diye acikliyor. 3 gunluk bir surede musallat.suresi degildir.
Destek ve Emeğimiz İçin Lütfen Paylaşın:

Konu yabakientelbaki tarafından (13-11-13 Saat 17:32 ) değiştirilmiştir. Sebep: Ard Arda Mesaj Yazılması
yabakientelbaki isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla