Tekil Mesaj gösterimi
Okunmamış 04-12-17, 21:27   #1 (permalink)
zeinarda
 
Üyelik tarihi: 22-04-11
Mesajlar: 384
Konular: 72
Tecrübe Puanı: 10
zeinarda is an unknown quantity at this point
Standart İlim Alemi Forum Kuralları

İlim Alemi Forum Kuralları

Sayın Üyelerimizin Dikkatine;


1.Sayın üyelerimiz yeni bir konu başlığı açmadan önce o konunun forumda mevcut olup olmadığını ve doğru bölüme açıp açmadığığnızı kontrol ediniz.
Bunun için arama butonunu kullanabilirsiniz.


2.Konu başlığı içeriğini ifade eder şekilde olmalıdır. Konu başlıkları kelime baş harfleri büyük harf ile başlayacak şekilde yazılmalıdır.Kurallara uygun olmadığı taktirde başlıklarınız silinebilir ya da değiştirilebilir.

3.Nitelikli içeriği olmayan konular açmamaya özen gösteriniz.

4.Bilgilendirici ve yol gösterici topicler içerisine konunun amacını saptıran gayriciddi,konuyu sohbete dönüştüren mesajların atılması kesinlikle yasaktır...
Yazılan mesajlarda sadece smiley(yüz ifadesi) ve sadece noktalama işaretleri kullanmayınız..

5.Yöneticiler her mesajı takip edemeyebilirler.Yöneticilerden önce uygunsuz bir mesajla karşılaşmanız halinde konuyu-mesajı moderatöre bildir butonunu kullanarak yöneticilere bildiriniz.


6. Üye olurken ahlaka aykırı nick seçmek, imzalarda, profillerde veya mesajlarda siyasi propaganda amaçlı yazılar yazmak, yönetimden izinsiz reklam amaçlı link-yazı-resim bulundurmak yasaktır. Ayrıca erotik-pornografik yada siyasi içerikli bir resim olmamalı ve kesinlikle bir Partinin Simgesi olan logolar kullanılmamalıdır.

7.Tartışmaya ve yanlış anlaşılmalara sebebiyet verebilecek mesajlardan kaçınınız...Mesajlarınızı herkesin anlıyabileceği şekilde açık ve net yazınız.....8. Atatürk'ü, Türkiye Cumhuriyeti'nin laik demokratik yapısını ve bölünmezliğini (dolaylı bile olsa) eleştirel mesajlar kesinlikle yasaktır....Siyasi propagandaya kesinlikle izin verilmez....


9. Irkçı ve nefret içerikli mesajlar yazmak ,Etnik kökenlere dayalı ve tartışmaya müsait konular; herhangi bir ırkı aşağılamak ya da hakaret içerikli mesajlar kesinlikle yasaktır....


10. Herhangi bir üyeye küfür etmek,kişilik haklarına saldırıda bulunmak,ya da aşağılayıcı cümleler kullanmak, kesinlikle yasaktır.


11.Özel mesajlaşma sistemini uygunsuz bir şekilde kullanmak, bu mesajlar ile üyeleri rahatsız etmek kesinlikle yasaktır.
Spam yapan veya mesajları tehdit-hakaret vb öğeler içeren üyeler forumdan uzaklaştırılır.....


12. Forumdan uzaklaştırılan herhangi bir üye hakkında Konu açılamaz, bu işlem için yönetim sorgulanamaz;ancak çok gerekli gördüğünüz durumlarda yöneticilere özel mesaj atarak bu bilgiyi isteyebilirsiniz fakat hiçbir açıklanma zorunluluğu yoktur.


13.İLİM ALEMİ kuralları her zaman değiştirebilir ve değiştikten sonra yapılan duyurunun hemen arından geçerli hale gelecektir.


14.İLİM ALEMİ yönetimi forumda yazılan hiçbir yazıdan sorumlu tutulamaz, forumda yazılanlar kişilerin kendi görüşleridir.


15. Site yönetimi hiç bir açıklama yapmaksızın gerekli gördüğü üyelikleri kapatabilir, konuları silebilir veya değiştirebilir.

16.Alıntı yapılan konuların altına kaynak belirtilmesi,kaynağın bilinmemesi halinde konu altına Alıntı yazılması zorunludur.


17.Profil ve Avatar (Kullanıcı resmi) resimleri kesinlikle propaganda amaçlı kullanılamaz. Radikal simgeleri Avatar ve Profil bölgelerinde kayıt etmek yasaktır. Ayrıca provokatif resimler de kullanılamaz...


18.Kişisel tartışma ve fikirler saygı ve nezaket kuralları çerçevesinde yapılmalıdır.


19.Forumda yöneticilere bilgi verilmeden birden fazla üyelik açılamaz.Ayrıca herhangi bir nedenden dolayı siteden uzaklaştırılan üyeler tekrar hesap açamaz.Bu tür üyelikler uyarı yapılmaksızın kapatılır.


20.Üyelerimiz üye olduktan sonra sadece bir defaya mahsus nick değişimi talebinde bulunabilirler.(Nick değişim şartları ilgili bölümden görülebilir)


21. İşleyişi ve kuralları konusunda üyeleri bilgilendirmek yöneticilerin görevi değildir. Üyelerin bu kuralları okuyup
kabul ettikleri ve bildikleri kabul edilir.

22.Forumumuzda özelden ya da alenen özel iletişim bilgilerinin verilmesi
kesinlikle yasaktır,forumdan uzaklaştırma nedenidir

23. Kurallara uymayan üyeler hakkında gerekli işlemler yapılarak gerekirse üyelikleri tamamen kapatılacaktır.


Forum içerisinde hoş olmayan ve sonucunda bir yaptırıma
yol açabilecek tutum ve davranışlara sebebiyet vermemek için Kurallara mutlaka riayet ediniz....


YÖNETİM
Destek ve Eme�imiz ��in L�tfen Payla��n:
__________________
Kader;yolun tamamını değil,
sadece yol ayrımlarını verir.
Güzergah bellidir.
Ama tüm dönemeç ve sapaklar yolcuya aittir.
Öyleyse,ne hayatın hakimisin,
ne de hayat karşısında çaresizsin.zeinarda isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
a�k b�y�s� yapma