Go Back   Gizli İlimler Alemi,Büyü Yapma,Aşk Büyüsü Nasıl Yapılır,Büyü Nedir > PARANORMAL FENOMENLER VE PARAPSİKOLOJİ > Astral Seyahat

Yeni Konu aç  Cevapla
LinkBack Seçenekler Stil
Okunmamış 16-04-11, 21:55   #1 (permalink)
YASAKLI
 
Üyelik tarihi: 06-04-11
Mesajlar: 6.386
Konular: 2092
Tecrübe Puanı: 0
Asema is an unknown quantity at this point
Standart Astral Seyahat Sık Sorulanlar (Soru-Cevap)

medyum hakan
Astral Seyahat Sık Sorulanlar (Soru-Cevap)

Astral Seyahat Sık Sorulanlar (Soru Cevap)

1)Astral Seyahate çıkınca başka varlıklar bize zarar verirmi?


* Hayır vermez.Astral boyut denemelerinde varlıklarlarla iletişim kurulabilmektedir.Buda uzun bir zaman ve yüzlerce deneyim gerektirir.Bu sebeple yeni başlayanlarda bu tür durumlar yaşanmaz.Sebebi ise diğer varlıklar başka bir yerde yaşamaktadırlar.


2)Astral seyahat tehlikelimidir,geri dönemeyebilirmiyiz?


* Astral seyahat uyumakla aynı şeydir.Uyumak ne kadar tehlikeliyse astral seyahatte o kadar tehlikelidir.Siz gece yatarken ya yarın uyanamazsam demiyorsanız astral seyahatten ya geri gelemezsem de diyemezsiniz.


3)Kalp atışlarım çok hızlanıyor ve dengesizleşiyor ne yapmalıyım?


* Bu durum çok heyecanlandığınızı gösterir.Astral seyahate çıkmayı denemeden önce uzandığınızda yavaşlamalı nefesinizi yavaşlatmalı 2-3 dakika kadar sakinleşmelisiniz. Önce meditasyon yapmalısınız ve ayrılma hissini öğrenmelisiniz.Astral seyahat denemelerinde ise lokal çıkışlar yaparak başlamalsı sonra ayrılmalısınız. Kalpteki bu hareketlilik kalp çakranızın faaliyete geçtiğini gösterir


4)Alnımda bir gelirme ve burnumda gıdıklanmalar oluyor ne anlama geliyor bunlar?


* Bunlar ayrılmanın başladığının habercileridir.Doğru yolda olduğunuzu gösterir.Ama işte bu durumlara tepkisiz kalamadığınız ve düşündüğünüz için dikkatiniz dağılır ve çıkış için zaman kaybedersiniz . Alındaki gerilme taç çakrasının faliyete geçtiğini gösterir.


5)Astral seyahati herkes yapabilirmi?Yaş önemlimidir?

* Evet herkes yapabilir.Her insanda potansiyel olan bir özelliktir.Yaş önemli değildir.İnsanüstü bir özellik filan değildir çok basittir.


6)Lusid Rüya nedir Astral seyahatten Farkı nedir?

* Lusid rüya adı üstünde bir rüyadır.Fakat çok gerçekçi rüyalardır.Genellikle sizin yazmadığınız bilinçaltı tarafından yazılan bir senaryo vardır ve siz başrolde oynarsınız.Lusid Rüyalarda görüntüler çok nettir detaylar belirgindir.Hayatınızda hiç görmediğiniz samimi arkadaşlarınız olabilir.Duyguları çok yoğun yaşarsınız.Biriyle öpüşüyorsanız gerçekten o hissi tadarsınız.Yüzüyorsanız gerçekten yüzme hissini yaşarsınız.Gerçekten araba sürebilirsiniz.Araba sürmeyi bilmeseniz bile sürebilirsiniz.

Bir çok ünlü yönetmenin filmlerinin senaryolarını bu şekilde yaptığı bilinmektedir.Bütün rüyalar gibi lusid rüyalarda bilinçaltımızın yani eskiden yaşadığımız ve etkilendiğimiz olayların ürünüdür.Fakat astral seyahat bilinaçltı değildir gerçektir.Astral seyahat şimdiki hayatınızın aynısıdır.Aynı zamanda aynı yerleri görürsünüz.uçabilir ve düşünce hızıyla ışınlanabilirsiniz.Lusid rüyalarda gerçek olmayan yerleri görürsünüz


7)Astral seyahatte görüntü nasıldır çıkınca nasıl şeyler oluyor?

*Astral seyahatte görüntüler naha net ve parlaktır.Bazı renkler farklı görünebilir.Bunun sebebi imajinasyondur.Bazı yerleri biraz farklı görebilirsiniz.Açı ve bakışaçısı değişik olabilir.Örneğin odanızın her yerine sanki odanızın tam ortasına yerleştirilmiş bir kameradan bakıyor gibi görebilirsiniz.Işıklar daha parlak görünür.Kendinizi imajinasyonla görebilirsiniz.Ayaklarınıza baktığınızda ayaklarınızın olmadığını görürsünüz.Aynaya baktığınızda kendinizi mum alevinin büyük şekli gibi ışık hüzmesi şeklinde görürsünüz. Bunların hiçbiri gerçek görüntünüz değildir.Hayal gücünüz o görüntüleri size gösteriyordur. Çünkü insan beyni belirli frekansın dışındaki görüntüleri göremez.Öyle olsaydu radyo dalgalarınıda görebilirdik.


8)Astral seyahatte bir başkasıyla görüşebilirmiyiz?

* Evet.Mesela iki arkadaş haberleşip astral seyahate aynı anda çıkarsanız belirlediğiniz mekanda buluşabilir orada görüşebilirsiniz.Astral seyahat esnasında sesler çok az duyulur fakat telepatik olarak haberleşilebilir.o anda gerçek hayatı görürsünüz.mesela taksime giderseniz orada yolda yürüyen insanları görürsünüz ama onlar sizi göremez temas edemez duyamaz.Sizde sadece görebilirsiniz.


9)Astral seyahatteyken bir başkasının bedenine girebilirmiyiz yada bir başkası bizim bedenimize girebilirmi?

* Uyuyan birinin bedenine temas edebiliriz.Bizi rüyasında gördüğünü sanır ve karabasan etkisi yaşar.Sabah uyandığında seni rüyamda gördüm bana böyle böyle söyledin der.
Sizin bedeninize bir başkası girebilir ama astral seyahatteyken giremez uyurken girebilir normal. bu çok düşük bir ihtimaldir.Buna karabasan denir.Karabasan vakalarında başka bir varlık ruhunuza temas eder.Tıpkı sizin de uyuyan birinin rüyasına girerken temas ettiğiniz gibi.Bir zararı yoktur.Geçici olarak ruhunuzun hareketi kısıtlandığı için bedeninize enerji gönderemezsiniz bu sebeple bedeninizi kontol edemezsiniz.


10)Astral seyahat ne kadar sürer?

* Deneyim ve tecrübeniz arttıkça süre artmaktadır.İlk denemelerde 10 saniye kadar sürer bu süre 2-3 saate kadar çıkabilir.


11)Astral seyahat esnasında odanıza biri girerse ve size dokunursa ne olur?

* Sıçrayarak yada çığlık atarak uyanabilirsiniz.Ani tepki verirsiniz.Çünkü hızlı bir geri dönüş yaşanır.Dokunma ve işitme duygusunu gerçekleştirmek için bedeniniz enerjiye ihtiyaç duyar ve ruhu geri çağırır.Ayrıca odanıza birisi geliyorsa birkaç saniye önce geldiğini görür ve geri dönersiniz ama ani bir şekilde size dokunuyorsa tepkiyle uyanırsınız.


12)Astral seyahatin faydaları ve zararları nelerdir?

* Hayal gücünüzü ve yaratcılığınızı geliştirir.Kendinize güveniniz artar.Dünyanın mucizlerini keşfedersiniz.Yeni yerler keşfedersiniz.Belki yeni arkadaşlar bulabilirsiniz.
Zarar olarak başağrısı yapabilmektedir.Ve hislerinizde değişiklikler olabilir.Sürekli karnınız tuhaf bir şekilde gıdıklanabilir ve çakralarınız aktifleşir.


13)Astral seyahatte geleceğe yada geçmişe gidilebilirmi?

* Hayır gidilemez.Sadece şimdiki zaman vardır.Cinlerde gidemez.Sadece melekler geçmişi ve geleceği görebilmektedirler.


14)Astral seyahate en kolay ne zaman çıkılır?

* Sabah kalktığınızda en kolay çıkış gerçekleşir.Ya da gece birden alakasız bir saatte uyandığınızda.


15)Astral seyahate çıkarkan nasıl bir pozisyonda durulmalıdır?

* Yeni başlayanlar için düz bir şekilde yatılmalı eller yanda ve parmakların arası kapalı olmalıdır.Ayrıca üzerinizde yorgan ve başınızın altında yastık olmamalıdır.Mümkünse iç çamaşırlarıyla kalınmalıdır.Gözler kapalı olmalıdır.Gevşenmeli ve rahatlanmalıdır.Gözler hiçbir zaman açılmamalıdır.Çıkışta zaten astral beden gözüyle görebileceksiniz.


16)Astral seyahatte vucut ısımda değişmeler oluyor?

*Evet astral seyahat denemelerinde vucut ısınız değişebilir.Genellikle bu değişim ısınma eğilimlidir.Terleyebilirsiniz.Sebebi ise çakra faaliyetlerinin artmasıdır.Bu sebeple iç çamaşırlarınızla üzerinizi örtmeden deneyebilirsiniz.Çünkü üşümezsiniz bir süre sonra.


17)Astral seyahat teknikleri ne zaman kullanılmalıdır?

* Anlatıldığı şekilde uzandınız ve 2-3 dakika vucudunuzun yavaşlamasını ve dinginleşmesini beklemelisiniz.Daha sonra nefesinizi izlemeye başlamalısınız.Nefes dudaklarınızın arasındaki minicik bir boşluktan alınbilir yada sadece burnunuzdan.Nefesiniz içinize doluyor ve çıkıyor.Derin nefesler alarak nefes aldıktan sonrabir süre beklenmeli ve nefes verdikten sonra mümkün olduğu kadar uzun beklenmelidir.Çünkü çıkış nefes verdikten sonra gerçekleşecektir.Bu şekilde nefesinizi yavaşlattıktan sonra nefes alış verişinizi bir süre sonra duymamaya başlayacaksınız ve kulaklarınızda değişik bir uğultu olacak.İşte o esnadan itibaren teknikler(telkin) uygulanmalıdır.


18)Astral seyahat teknikleri nelerdir?

* İpe tırmanma hissi : İpi düşünmeyin bir şeyi görmeye çalışmayın sadece o tırmanma hissini yaşayın.Bedeninizin yükseldiğini düşünün.

merdivenden inme hissi: merdiveni düşünmeyin sadece inme hissini yaşayın boşlukta kalıyormuşsunuz gibi.

çember tekniği : gözleriniz kapalıyken kafanızı oynatmadan bir çember çizmeye çalışın.sürekli çizdiğiniz çemberin üzerinden tekrar çizin.bir süre sonra o çember parlaklaşacak ve içinde bir surat belirecek o surat sonra sizin yüzünüz olacak vebir anda ayrılacaksınız çemberin içinde çizdiğiniz yüz olacaksınız ve kendi bedeninize bakıyor olacaksını yukarıdan.

Bunun dışında uçma hissi , düşme hissi , fırlama hissi , roket gibi kalkma hissi.. vs. denenebilir.


19)Astral seyahat ne kadar süreyle denenince gerçekleştirilir?


* Bu tamamen sizin korkularınızı yenmenize bağlıdır.Korkularınızı yenmek için önce meditasyon tekniklerini öğrenmeli ve bir süre meditasyon yapmalısınız.Çekilme hissini yaşayınca zaten astral seyahattede benzer bir his olduğu için korku olmayacaktır.Yada Lokal çıkışlar denenerek korku yenilebilir.Örnek olarak iki kolunuzu 90 derecelik açıkla sırt üstü pozisyondayken havada tutun ve 15-20 dakika indirmeyin ve kolalrınız havadayken deneyin çıkmayı.


20)Astral seyahate denediğimiz odada mı çıkarız?

* Herzaman denediğiniz odada çıkmayabilirsiniz.Bu sizin seçiminizede bağlıdır.Uçma hissi tekniğinde genellikle uçmak istenilen yerde çıkıldığı gözlemlenmiştir.


21)Astral boyut (spatyom yada spadyum) nedir?

* Astral seyahate ilk çıktığımızda şu an bulunduğumuz dünyayı görebildiğimiz bir boyuttayızdır.Fakat semaya doğru dikine sürekli uçulduğunda bir üst boyuta geçeriz.Oradada görüntü tamamen hayal gücümüzle kontrol edilmektedir.İmajinasyondur orada başka varlıklarla iletişime geçilebilmektedir.Kendi deneyimlerim kadarıyla spatyomda astral seyahat daha uzun ama daha hatırlanamaz olmaktadır.Bu sebeple astral seyahat ve kusid rüyalarınızı uyandığınız anda hemen yazın.Astral boyutta ölüler , ve diğer varlıkların bulunduğu bilinmektedir.Fakat siz orada kimin ne olduğunu bilemezsiniz.Sadece bulunuyorsunuz.Daha ileri tekniklerde ölülerle görüşebildiği iddaa edilmektedir.Ben deneyimleyemedim bilmiyorum.Fakat başka varlıklarla iletişime geçilebilmektedir.Çok kısa süreli ve çok hatırlanamaz bir şekilde.Ayrıca oradaki varlıklar siz neye benzetmek istiyorsanız ona benziyor.yani insan gibi görünüyor.çünkü frekans olarka beynimiz ona bir imajinasyon yüklüyor.Spadyumda varlıklarla iletşime geçilip pazarlıklar yapılarak ******luk faaliyetleri gerçekleştirilmektedir.Daha ilerki boyutlara insanların geçiş izni yoktur.


22)Astral seyahatte kontrol nasıl sağlanır?

* Uçma ve ışınlanma olarka iki yöntem vardır.Işınlanma için gideceğiniz yeri daha önceden görmüş olmanız hatta duruma göre daha önce bulunmuş olmanız gerekir.Fakat uçarak istediğiniz yere gidebilirsiniz.Uçma eylemi için uçma hissi yaşamaya başlar ve bir joystik gibi kendinizi kontrol edebilirsiniz.Hız yükseklik ve alçaklık sizin dilediğinize göre gerçekleşir.Aşırı tepkili ve düşünceli olursanız astral seyahat biter.Dingin ve sadece hissederek hareket etmelisiniz.Daha öncede belirttiğim gibi dur ya kızların yatakhanesinede bir gideyim diyemezsiniz.Düşünce olayı bozar olumlu veya olmusuz olması farketmez.Ama yatakhanede durduğunuzu hissederseniz gidebilirsiniz.Tamamen düşüncesiz ve tepkisiz olmalısınız.


23)Astral seyahatte ilginizi çeken şeyler neler oldu?

* Kediler bizleri görebiliyor ve ney sesini duyabiliyorsunuz.Ayrıca sokakları biraz farklı görüyor olmayan dükkanlar ve sokaklar görebiliyorsunuz.Bu astral seyahatten çıkılmaya başlanıp lusid rüyaya geri dönüleceğini gösterir.gerçeklik yavaş yavaş kayboluyordur

24)Lusid Rüyadan astral seyahate nasıl geçilir?

*Bu astral seyahate çıkmanın en kolay yoludur.Lusid rüya gördüğünüzde rüyada olduğunuzu farkederseniz ve rüya içinde doğal olan deniz göl güneş bitki ağaç gibi bir şeye odaklanıp uçtuğunuzu hissederseniz uçma hissinin klasik başlangıcı olan uçmayı düşündüğüz yerde uçmaya başlarsınız ve astral seyahate geçersiniz.geçtiğinizi çevrenizdeki şeylerin değiştiğini ve gördüğünüz şeylerin şimdiki zaman ve gerçek mekan olduğunu görerek anlarsınız.

Not: Kısaca bir derleme yaptım.
iyi forumlar.
www.ilimalemi.com
-Asema
Destek ve Eme�imiz ��in L�tfen Payla��n:
Asema isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
a�k b�y�s� yapma
Okunmamış 16-04-11, 22:23   #2 (permalink)
ÜYE
 
Üyelik tarihi: 16-04-11
Mesajlar: 1
Konular: 0
Tecrübe Puanı: 0
predator is an unknown quantity at this point
Standart sohbet

Astral seyahati okumuştum ama gerçekliğinden şüphem var.Uyurken zaten astral seyahat yapmıyor muyuz?
Destek ve Eme�imiz ��in L�tfen Payla��n:
predator isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Okunmamış 16-04-11, 22:29   #3 (permalink)
YASAKLI
 
Üyelik tarihi: 06-04-11
Mesajlar: 6.386
Konular: 2092
Tecrübe Puanı: 0
Asema is an unknown quantity at this point
Standart

Hayır.
Hologram olarak rüya alemine gidiyorsun.
hologram görüyorsun yani.
Holocaust etkisi yaratıyor.
çok uzun konular. Bilimsel açıklamasıda var. =)

-Asema
Destek ve Eme�imiz ��in L�tfen Payla��n:
Asema isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Okunmamış 19-05-11, 16:45   #4 (permalink)
ÜYE
 
Üyelik tarihi: 01-05-11
Mesajlar: 34
Konular: 0
Tecrübe Puanı: 0
ercan77 is an unknown quantity at this point
Standart

Normal rüyada bazan hiç bilmediğimiz bir yere gittiğimizi görüyoruz, belli bir süre sonra(bu süre bir ayda olabilir, daha fazlada olabilir.) oraya gittiğimizde ya ben bunu rüyamda görmüştüm diyoruz. Bana bir-iki kere oldu. Astral seyahat yapmayı başaran için bence hayatında bir devrim olur.
Destek ve Eme�imiz ��in L�tfen Payla��n:
ercan77 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Okunmamış 19-05-11, 16:55   #5 (permalink)
YASAKLI
 
Üyelik tarihi: 17-05-11
Mesajlar: 7
Konular: 0
Tecrübe Puanı: 0
fazlacamerak is an unknown quantity at this point
Standart

benim bildiğim lucid rüya; rüyadayken rüyada olduğunu anlama halidir. yani "çok saçma olsa olsa rüyadayımdır" vs. dersin. ondan sonra istediğini yapabilirsin ya da söylediklerin bilinçaltına işler direk, yani kabullenmek istediğin bi konu hakkında kendine telkinde bulunabilirsin. bikaç kez ben de deneyimledim. bi arkadaşım rüyasında farkına vardığını söylemişti (ama o ismini bilmiyordu, yani bilinçli yapmıyor.) lucid rüya görmek için rüya defteri tutanlar var.hatta inception filminde de bu konu işlenmiş :)

astral seyahat de ruh bedenden ayrılıyor. genelde kendini yatakta uyurken görürsün. yani iki tane sen varmış gibi.. bunun rüyayla mı yoksa ölümle mi ilgisi var onu bilemem. ilk kez çocukken olmuştu. tavana kadar yükselip kendime bakıp oraya nasıl döneceğim demiştim. haa.. bir de bunu bilinçli yapmaya çalışanlar var.öyle başka şehre kadar gidilebilirmi bilmiyorum. benim bildiğim pek uzaklaşamıyorlar
Destek ve Eme�imiz ��in L�tfen Payla��n:
fazlacamerak isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Okunmamış 19-05-11, 18:07   #6 (permalink)
YASAKLI
 
Üyelik tarihi: 06-04-11
Mesajlar: 6.386
Konular: 2092
Tecrübe Puanı: 0
Asema is an unknown quantity at this point
Standart

Hayır.Şimdi Astral Seyehat ile ilgili tüm yazıları Kafana bu kadar takma Fazlacameraklı üyemiz. Astral Seyehat Çıkarken Astral Beden Çıkar. O Gördüyün Astral Bedendir.
İlk çıkışlarda Odanın İçinde gezersin. Diğer Çıkışlarında İstediğin yere görmediğin yerlere dahi gidersin. Hatta Çok Ustalaşırsa İnsan tüm gezegenleri gezebilir ve Dünyadaki Gerçek Eşyalar gerçekten dokunabilir bu çok ama çok ileri düzey İnsanlar yapabilir yani Astralda Uzmanlaşmışlar.

Genellike İleri Seviye Astralciler 4 tane aynı alıp grub Halinde çıkarlar. 4 kişi Aynı Anda.


Astral Seyehatin Diyer Adıda Tayyi Mekandır. Tayyi Mekanı Biraz Araştırmanızı Rica edeceğim.


Not: Birde Bu Bölüme Sadece Sorularınızı Sorun. Yani Yazı vb Astral Hakkında yazıları buraya değil Konu Açarak Ekleyebilirsiniz. Bu Bölüm Sadece Sorulara Açıktır.

Selametle
Destek ve Eme�imiz ��in L�tfen Payla��n:
Asema isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Okunmamış 19-05-11, 18:27   #7 (permalink)
YASAKLI
 
Üyelik tarihi: 27-11-10
Mesajlar: 1.914
Konular: 355
Tecrübe Puanı: 0
Kocayürek is an unknown quantity at this point
Standart

Astral Seyehatin Diyer Adıda Tayyi Mekandır. Tayyi Mekanı Biraz Araştırmanızı Rica edeceğim.
Değerli modumuz çok güzel özetledi kardeşim Tayyi mekan konusunu biraz araştırırsanız soruların büyük kısmı kafanızda çözülecektir kardeşim konuya ilginize irdelemenize teşekkürler.Sevgiyle
Destek ve Eme�imiz ��in L�tfen Payla��n:
Kocayürek isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Okunmamış 19-05-11, 19:37   #8 (permalink)
YASAKLI
 
Üyelik tarihi: 17-05-11
Mesajlar: 7
Konular: 0
Tecrübe Puanı: 0
fazlacamerak is an unknown quantity at this point
Standart

lucid rüyayla ilgili verilen madde bildiğimden farklı geldi o yüzden bildiğimi yazma ihtiyacı hissettim. konu açabilecek kadar bilgiye sahip değilim malesef :)
yönlendirmeniz için teşekkür ederim.
Destek ve Eme�imiz ��in L�tfen Payla��n:
fazlacamerak isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Okunmamış 19-05-11, 19:43   #9 (permalink)
YASAKLI
 
Üyelik tarihi: 06-04-11
Mesajlar: 6.386
Konular: 2092
Tecrübe Puanı: 0
Asema is an unknown quantity at this point
Standart

Sevgili Üyemiz. Bu gibi Sorularınızı bu konu Üzerinden Sormayınız.
Yorumunuzu Şimdilik Düzelitiyorum.
İlgili Alanlara Sorunuz Olursa Sorunuz.
Tayyi Mekana Gelincede Araştırıcağınızdan Eminim.

Selametle
YÖNETİM
Destek ve Eme�imiz ��in L�tfen Payla��n:
Asema isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Okunmamış 25-05-11, 13:39   #10 (permalink)
YASAKLI
 
Üyelik tarihi: 06-04-11
Mesajlar: 6.386
Konular: 2092
Tecrübe Puanı: 0
Asema is an unknown quantity at this point
Standart

Konumuz Güncel Olarak Devam etmektedir.
Selametle
Destek ve Eme�imiz ��in L�tfen Payla��n:
Asema isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Bookmarks

Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açıkask
Powered by vBulletin® Version kapalı
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.

Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 06:07.

Desteklenen Siteler=>Medyum Yorumlar�| B�y�| ba�lama b�y�s�| a�k b�y�s� nas�l yap�l�r
Sitemiz bir forum sitesi oldu�u i�in kullan�c�lar her t�rl� g�r��lerini �nceden onay olmadan an�nda siteye yazabilmektedir.5651 say�l� yasaya g�re bu yaz�lardan dolay� do�abilecek her t�rl� sorumluluk yazan kullan�c�lara aittir. 5651 say�l� yasaya g�re sitemiz mesajlar� kontrolle y�k�ml� olmay�p,yasal olmayan bir payla��m oldu�unu d���n�yorsan�z ileti�im b�l�m�nden bize ula�abilirsiniz.