Go Back   Gizli İlimler Alemi,Büyü Yapma,Aşk Büyüsü Nasıl Yapılır,Büyü Nedir > İLİMALEMİ ASTROLOJİ > Burçlar

Yeni Konu aç  Cevapla
LinkBack Seçenekler Stil
Okunmamış 21-03-11, 10:32   #1 (permalink)
YASAKLI
 
Üyelik tarihi: 05-12-10
Mesajlar: 3.013
Konular: 1021
Tecrübe Puanı: 0
LâL is an unknown quantity at this point
Standart Ayın Burcu Koç (21 Mart - 19 Nisan)

medyum hakan
Ayın Burcu Koç (21 Mart - 19 Nisan)

Yönetici gezegeniniz: Mars (Çekicilik, savas ve seks temsilcisi)
Grubunuz: Ates, pozitif
Burcunuzun cinsiyeti: Erkek
Üstün yeteneginiz: Canlilik ve hareket
Özelliginiz: Yeni girisimler, cesaret ve atilganlik
Emeliniz: Öncülük, liderlik, yol göstericilik
Amaciniz: Basari ve zafer
Yenmeniz gereken huyunuz: Sabirsizlik
Olasi hastaliklariniz: Bas ve böbrek hastaliklari, yaniklar


Olumlu Yanları: Öncülük ve macera ruhu. Girişkenlik. Adam yönlendirme. Hedef belirleme özelliği. Yüksek Enerji. Engelleri aşabilme yetişi. Sınırlamalardan nefret. Liderlik. Dürüstlük. Hazır cevaplık. Canlılık.
Olumsuz Yanları: Egoizm. Kararları yıkmak. Kendini öne sürmek, ileri-ye çıkartmak. Alaycı, isyankar. Sabırsız. Saldırgan. Hiddetli. Ani çıkışlar
Koç Takım Yıldızı (Astronomi)
Koç takım yıldızındaki başlıca yıldızlar, Shedar, Ruckbah ve Dat el Cursa'dır. İlk dekanatta, Cassiopeia, ortada Cetus, sonda ise Perseus yer alır.

21.03 - 31.03: Koç burcunun ilk on gününde dogan ve Koç burcu ile Mars etkisindeki kisiler savasçi, yilmayan, hareketli ve atilgandirlar. Diger insanlara kendilerini kanitlayarak onlarin begenisini kazanmaktan hoslanirlar.

01.01 - 10.04:
Koç burcunun ikinci on gününde dogan ve Aslan burcu ile Günes etkisindeki kisiler kararli davranislariyla basladiklari isi sonuca götürürler. Iyi bir irade ve fiziksel güce, ayrica örgütleme yetenegine sahiptirler.

11.04 - 20.04: Koç burcunun üçüncü on gününde dogan ve Yay burcu ile Jüpiter etkisindeki kisiler kültürel, sosyal ve entelektüel çalismalarla yakindan ilgilenmeyi severler.Koç, Zodyakin ilk burcudur, bu nedenle yeni baslangiçlari ve dogumu temsil eder. Koç insani dogal, içgüdüsel, taze, saf ve hayattan zevk alan bir yapidadir. Böylece, bir yapi meselesi olarak, birlikte oldugu insanlari yoran çekingenlik de ona yabancidir.

Hayat onlar için heyecanli bir macera anlamindadir. Her seyden önce hayatin sunduklarini yakalamak ve her yönüyle hayatin tadini çikarmak isterler.Bazilari Koçta tipik egoistlik özelliklerinin bulundugunu düsünürler, çünkü o, baskalarinin kendi hakkinda ne düsündügünü, hareketlerinin onaylanip onaylanmadigini ögrenmeye çalismaz. Baskalarinin, onu bildiginden sasirtmasina izin vermez. Koç, yasamin her aninda daimi bir meydan okuma görür. Koç insani kendisini, cesareti, bireysel inisiyatifi ve enerjisi ile gösterir. Diger yandan bunlar onun dogustan gelen önderlik özellikleridir. Bunlar, yalniz hareket etme olarak da anlasilabilir, aslinda Koç her kosulda çok rahat yasayabilir.

Koç insani anlik tepkiler gösterir, bütün cesareti, enerji ve yaraticiligi anlik bir meydan okumadir. Bu nedenle hiçbir seyden çözülmemis sorunlar kadar nefret etmez. Uzun süre çabalamasi gerektiginde sik sik tahammülünü kaybeder. Böylece, aslinda ugrunda bütün gücünü harcadigi bir seye, gerçekten ulasmak istemedigi izlenimi yaratir.
Son karar adimini atmakta tereddüt eder. Büyük amaçlari, Koçu gerçekte sadece global olarak ilgilendirir. Küçük detaylar, ufak tefek noktalar ona dehset verir.

Koçlar 'ivir zivir' ile ugrasmayi baskalarina birakir ve ayinin postu paylasilmadan yeniden ava çikarlar. Devamli yenilik pesinde olma dürtüsünü hayat boyu bastiramazlar, aksi halde kisiliklerini kaybederler. Açiklik ve dürüstlükleriyle ara sira diger insanlari yaralarlar. Aslinda yaralama düsüncesi akillarindan bile geçmez.

Koç insanlari, bazilarinin bakis açisina göre kader tarafindan korunurlar. Çünkü, kozmik sistemimizde hayat veren ve hayati koruyan Günes, en büyük etkisini bu burçta gösterir.

Koç dogalligini, kendine hiçbir sinir koymamasina ve koydurmamasina borçludur. Koç insanlari, küstahlik içeren davranislar gösteren kisileri, açik ve arkadas canlisi olmasina ragmen yanina yaklastirmaz; bunlar pek küstahlik sayilmasa da. Koçun yanina yaklasip kartlarina bakmaya cesaret eden kisi, mantiginin soguklugunu ve keskinligini hisseder, sinir disina sürülür.

Kendisini sinirlanmis ve basarisi engellenmis hissettigi anda, Koçun içindeki savasçi tabiat, birdenbire canlanir. Diger yandan Koç toleransli ve birine analik edebilecegi zaman yardimseverdir. Bir Koça bir seyi begendirmeye çalismak, zor ve yorucu bir istir. Bununla birlikte Koçun yardimseverligini reddettiginizde, karsinizda yaralanmis ve hayal kirikligina ugramis bir insan bulursunuz. Çünkü, aldirmaz görünmesine ragmen, o asiri derecede hassas ve duygusaldir. Paylasma ve yardim teklifinin reddi durumunda tepkisi, depresif bir halde içe dönme olabilir, fakat kendini ilkel bir öfke ve kizgin bir hava içine sokar. Ama bu durumundan çabuk kurtulur. Yeni bir yardim önerisi sunar, böylece Koç�larin yeni bir özelligi ortaya çikar: Hastalik derecesinde sabirsizlik.

Koç insanlari, genelde dis görünüsten de kolayca taninabilirler. Çali gibi, burunlarina kadar uzanan kaslari ve bariz yüz hatlariyla bir Koçu düsünmek için, fanteziye fazla ihtiyaç yoktur.Koç Burcu Kadını Genel Özellikleri
Koç burcu kadını hareketli, konuşkan ve girişimci yapısıyla dikkat çeker. Oldukça da esprilidir. Alımlı, atletik yapılı ve narindir. Eleştirmeyi ve hoşlanmadığı şeyleri mutlaka dile getirir. Toplum içerisinde cazibe ve farklılığıyla dikkat çeker.

Koç kadını iş hayatında oldukça hırslı ve idealisttir. Aklına koyduğunu mutlaka gerçekleştirmek ister ve çizdiği yolda hiç şaşmadan ilerler.Zamanı kullanmayı iyi bilir ve çalışkandır. Koç kadını özellikle içten ve sempatik tavırlarıyla arkadaş çevresinde aranan eğlenceli bir dosttur. İçten içe biraz tedirgin ve huzursuzdur. Kendisini fazlasıyla tenkit eder ve hep bir yarış içerisindeymiş gibi kendiyle çok uğraşır. Dostlarına ve sevdiklerine çok önem verir ve fazlasıyla fedakardır.

Duygusal yapısı oldukça hassas olduğu için olumsuz tenkitler onu fazlasıyla kırabilir. Evine ve ailesine çok düşkündür ve bu konuda da her konuda olduğu gibi mükemmeliyetçidir.

Sürekli hareketli olmayı seven Koç burcu kadını boş zamanlarında da sosyal aktivitelerde bulunmak, spor yapmak ve dostlarıyla vakit geçirmekten çok keyif alır.


Koç Burcu Erkeği Genel Özellikleri


Koç burcu erkeği kendine güvenen, hareketli ve enerjik yapısıyla toplum içinde fark edilir. Otoriterdir ve otorite kurmaktan keyif alır. Dik başlıdır ve hata yaptığında bunu kabul etmek istemez ve bencil davranışlar sergiler.

Koç burcu erkeği özgürlüğüne fazlasıyla düşkündür. Dostları ve arkadaşları için yapmayacağı şey yoktur. İnsanlara yardım etmeyi ve onların sorunlarını paylaşmayı sever. Cömerttir ve maddi anlamda da özgür olmayı sever. Kendi işini kurmak ve yürütmek onlar için çok daha caziptir.Başkalarından emir almaktan hoşlanmaz.

Koç burcu erkeği incindiği zaman oldukça kırıcı olur ve sözünü sakınmaz. Tenkitçidir, sert bir dille eleştirebilir. Ev hayatına ve ailesine oldukça düşkündür, fakat dışarıdaki hayatını da fazlasıyla sever. Bu onun yerinde duramayan hareketli yapısından kaynaklanmaktadır. Daima kendini evinde huzurlu ve rahat hissetmek ister.


Güneş Koç Burcunda: 20.03.2011 arası 20.04.2011 Dikkat edilmesi ve farkındalık kazanılması gerekenler;

Cesaret, Güçlü Enerji, Dayanıklılık, Savaşma arzusu, Kızgınlık, Öfke, Canlılık, Cinsellik, Tez canlılık, Ataklık, Sabırsızlık, Baş, Cinsel organlar, İdrar yolları, Kaslar, Kan, Al ve Akyuvarlar.* Güneş Koç Burcunda ilerlerken kişinin farkında olması gereken konu başlıkları; Kişi kendisine yönelmeli ve yakın çevresine farkındalık geliştirmelidir.


Bu durum ego sal istek ve arzuları yoğun bir şekilde harekete geçireceği için dış çevreye karşı tutum ve davranışlarda değişime neden olur. Fiziksel görünüm önem kazanır, kişi bedensel görünümü ve giyim tarzında değişime gider. Dikkat edilmesi gereken kişinin verdiği tepkileridir. Bu ay içinde kişinin mizacı, karakteri ve kişiliğinde önemli değişimleri ve yenilikleri görebiliriz. Aslında kişi elindeki değerlerin neler olduğuna bir bakmalı ve elindeki değerlerin varlığına güvenerek hareket etmelidir. Sahip olduğu maddi, manevi ve sosyal değerlerin ona her şeyi sağlayabileceğinin bilincine varmalıdır. “Ekinizdeki değerler çöldeki sudan daha değerli olduğunu anladığınızda her şeyi başarırsınız.”
Güneş Koç Burcunda ilerlerken Karşıt Burcu Terazideki yansımalarını şöyle dikkate almalıdır.
Kişi bedensel özelliklerine, fiziksel görünümüne ve vücudunun özellikleri devamlı dikkatini çeker. Sağlık konusu hariç fiziksel yapısında bir şeyleri değiştirmek için harekete geçer. Estetik, spor, yoga, yüzme veya cerrahi girişimler de dâhildir. Bu ay içinde doğuştan veya kronik rahatsızlıklarda artış olur. Ayrıca dışa karşı tepki ve davranışları çok sert olabilir. Ayrıca eş, yakın ilişki, ortaklık, ortak fikirlerde ve arkadaşlıklarda çeşitli sorunlara karşı bireysel ve bencil davranışlar sergilenebilir. Sosyal tutum ve davranışlarda değişim…
Güneş Koç Burcunda ilerlerken kişi Sağlık yönünden bedenimizin baş bölgesi önemini arttırır.

Kas sistemimiz üzerindeki baskı artacağı için orta yaşta olanların daha da dikkatli olmaları gerekir. İlkbahar tüm yaşamımızda bir canlılık getirirken seksüel fonksiyonların da hareketlenmesine neden olacaktır. Takıntılı bir cinsel arzu, istek ve saplantı yaşamaya aday hale de gelebilirsiniz. Bu ay ateşli hastalıklarda artış olabileceğini göz önünde bulundurmanız ve ısı farklılıklarından dolayı çeşitli sorunlar yaşayabilirsiniz…
20.03.2011 arası 20.04.2011 Tarihleri arasında kişinin oyuncu kimliği ön planda olacağı için enerjik, aktif ve girişimcidir.

Kendi yaşamını yeniden biçimlendirme ve yeni bir şeylere yönelme isteği vardır. Bu benmerkezci yapı kişiyi ilgi odağı olma isteğini harekete geçirerek kendini beğenen, bağımsız, kendinden emin ve irade sahibi olmasını sağlayabilir. Eğer kişinin doğum anında sert etkiler almış bir haritaya sahipse yeteneklerini olduğundan fazla sanan, kendini öven, ilgi düşkünü ve bencil biri de olabilir. Bazıları sürekli ilgi ve alaka istediği için dertleri veya sorunlarını kullanarak ilgi odağı olabilirler. Dikkat edilmesi gereken narsis, anlayışsız ve palavracı olmamaktır.
Bu Ayın Yorumu: Bu ay içinde ani olaylar üst üste yaşanabilir. Bunların çoğu pozitif olsa da takındığınız tavır, davranış ve ifadeleriniz yüzünden negatif durumlar yaşayabilirsiniz. Ego çok aktif bir hareket sahasında olacağı için aşırılıklardan, hızdan, kavgalardan ve sorumluluklarınızı ihmal edebileceğinizi mutlaka göz önünde bulundurun. Canlı, enerjik ve hareketli yapınız sayesinde birçok konuda fazla cömert olmaya, eğlenmeye ve ilgi odağı haline gelmeye başlarsınız. Toplumsal veya sosyal olaylarda başarılı olma şansını yakalayabilirsiniz. İyimser olmaya bakın, bu ay bireysel özelliklerinizi geliştirin, bireysel kimliğiniz ve kariyeriniz sayesinde istediğinizi elde edebilirsiniz…Destek ve Emeğimiz İçin Lütfen Paylaşın:
LâL isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
aşk büyüsü yapma
Okunmamış 21-03-11, 11:06   #2 (permalink)
YASAKLI
 
Üyelik tarihi: 27-11-10
Mesajlar: 1.914
Konular: 355
Tecrübe Puanı: 0
Kocayürek is an unknown quantity at this point
Standart

Sevgili LAL bir koc burcu erkeği olarak paylaşımlarınızı dikkatle ve heyacanla okudum.Çok teşekkür eder güzel yüreğine sevgiler gönderiyorum sağlıkla kal.
Destek ve Emeğimiz İçin Lütfen Paylaşın:
Kocayürek isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Okunmamış 21-03-11, 11:29   #3 (permalink)
YASAKLI
 
Üyelik tarihi: 05-12-10
Mesajlar: 3.013
Konular: 1021
Tecrübe Puanı: 0
LâL is an unknown quantity at this point
Standart

Alıntı:
kocayusuf Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Sevgili LAL bir koc burcu erkeği olarak paylaşımlarınızı dikkatle ve heyacanla okudum.Çok teşekkür eder güzel yüreğine sevgiler gönderiyorum sağlıkla kal.
Koç ve yay kardeş burcum Severim koç insanlarını ayrıca iyi de anlaşırım Koç Aslan Yay aynı guruptan ateş gurubu olduğumuz için belki de.Doğum gününüzü kutlarım nice senelere iyi ki doğmuşsunuz Sevgiler..
Destek ve Emeğimiz İçin Lütfen Paylaşın:
LâL isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Okunmamış 21-03-11, 11:43   #4 (permalink)
YASAKLI
 
Üyelik tarihi: 27-11-10
Mesajlar: 1.914
Konular: 355
Tecrübe Puanı: 0
Kocayürek is an unknown quantity at this point
Standart

Çok teşekkür ederim.Sevgili LAL sevgi ve sağlıkla kal.
Destek ve Emeğimiz İçin Lütfen Paylaşın:
Kocayürek isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Bookmarks

Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açıkask
Powered by vBulletin® Version kapalı
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.

Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 00:50.

Desteklenen Siteler=>Medyum Yorumlar�| B�y�| ba�lama b�y�s�| a�k b�y�s� nas�l yap�l�r
Sitemiz bir forum sitesi oldu�u i�in kullan�c�lar her t�rl� g�r��lerini �nceden onay olmadan an�nda siteye yazabilmektedir.5651 say�l� yasaya g�re bu yaz�lardan dolay� do�abilecek her t�rl� sorumluluk yazan kullan�c�lara aittir. 5651 say�l� yasaya g�re sitemiz mesajlar� kontrolle y�k�ml� olmay�p,yasal olmayan bir payla��m oldu�unu d���n�yorsan�z ileti�im b�l�m�nden bize ula�abilirsiniz.