Go Back   Gizli İlimler Alemi,Büyü Yapma,Aşk Büyüsü Nasıl Yapılır,Büyü Nedir > HAVAS İLMİ > Havas İlimi Konuları

Havas İlimi Konuları Havas ilimi önemli konuları ve üyelerin yardım istekleri

Yeni Konu aç  Cevapla
LinkBack Seçenekler Stil
Okunmamış 28-09-10, 21:05   #21 (permalink)
ÜYE
 
suskun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: 30-01-10
Mesajlar: 155
Konular: 0
Tecrübe Puanı: 9
suskun is on a distinguished road
Standart

medyum hakan haklısın fırtına sayenizde hem birşeyler öğreniyorum hemde faydalı olduğunu düşündüklerimi bende paylaşmaya çalışıyorum kusurum varsa affola
Destek ve Emeğimiz İçin Lütfen Paylaşın:
suskun isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
aşk büyüsü yapma
Okunmamış 11-12-10, 20:40   #22 (permalink)
ÜYE
 
Üyelik tarihi: 18-09-10
Mesajlar: 20
Konular: 0
Tecrübe Puanı: 0
marx81 is an unknown quantity at this point
Standart

teşekkürler kardeşim
Destek ve Emeğimiz İçin Lütfen Paylaşın:
marx81 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Okunmamış 26-12-10, 01:58   #23 (permalink)
ÜYE
 
Üyelik tarihi: 04-10-10
Mesajlar: 11
Konular: 0
Tecrübe Puanı: 0
KS.umaytu34 is an unknown quantity at this point
Standart

paylaşımlarınız için teşekkü ediyorum....
Destek ve Emeğimiz İçin Lütfen Paylaşın:
KS.umaytu34 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Okunmamış 16-01-11, 04:44   #24 (permalink)
Hayallerin Ötesinde
ÜYE
 
Üyelik tarihi: 08-01-10
Mesajlar: 1.838
Konular: 90
Tecrübe Puanı: 27
Fırtına is on a distinguished road
Standart

hayırlı ve faydalı olsun arkadaşlar sizlerde saolun
Destek ve Emeğimiz İçin Lütfen Paylaşın:
Fırtına isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Okunmamış 24-03-11, 01:15   #25 (permalink)
YASAKLI
 
Üyelik tarihi: 13-02-11
Mesajlar: 251
Konular: 0
Tecrübe Puanı: 0
denizalemi is an unknown quantity at this point
Standart

muhabbet için yaptığımız okumaları karşı tarafın burcunn gezegenine göremi yapıcaz hocam çok faydalandım bu bilgilerden çok saolun
Destek ve Emeğimiz İçin Lütfen Paylaşın:
denizalemi isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Okunmamış 18-05-11, 13:10   #26 (permalink)
ÜYE
 
enver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: 20-12-10
Mesajlar: 412
Konular: 32
Tecrübe Puanı: 0
enver is an unknown quantity at this point
Standart Havas'ta Bazı Bilinmesi Gerekenler

Değerli kardeşlerim havasta bazı bilinmesi icab eden bir kaç hususu sizinle paylaşmak isterim.
1. Kitaplarda yada sitelerde sevgi,rızık için yaz taşı diye yazılmış ayrıntısı verilmemiş bir çok vefk bulabilirsiniz,bunlar bazen kasten yapılıyor öyle bir vefki çalıştırmak için vefkin içindeki taban sayısı çıkartılır,
ve o satıdan 12 şer 12 şer düşülür,kalan sayı burçlar tablosuna bakılır hangi burca denk gelirde o burcun saatinde aittir.
2. Vefkin hangi unsurda olduğuda yazmıyorsa,ve bunu bilmek istersen vefkin içindeki taban sayısını al 4'er 'er düş 1 kalırsa ateş tabiatındandır vefki yakarsın.
2 kalırsa hava unsurundan olduğunu bil
3 su tabiatındandır, ona göre kullan.
4 Vefkin içinde bast edilen ayetin vada esmanın ne olduğunu bilmez isenanlattığım şekilde yazar vefkin son hanesinde yazan rakam ne ise o adatte Allah ismi şerifini kimin için yazılıyor ise onun saatinde okunur.
Tabi burda bülent kısanın anlattığı tarzda uygulama yapılırsa başarılı olamassınız,çünkü bülent hoca vefki bilimsel olarak batı majisini esas olarak uyguluyor,
siz imam Gazalinin şerhini esas alın.
5. Tlsımlarda ise, orjinal kitaplarda her tılsımın vefk gibi günü ve saati belirtilmiş ve her tılsımın içinde hadimlerinin yazılması gereken tekvil duasıolması lazım, yok ise boşuna uğraşıp yapmayın,en kuvvetli tılsımlar hadimleri belli olan tekvili olan tılsımlar,yoksa sadece arkasına günün ayın tılsımı yazılarak çalışmaz
Son yıllarda telefon numarası gibi bir kaç harf ve rakamdan oluşan sözde tılsımları yazıpta altına hocalık poroblemleri olan arasın yazan insanların yüzünden piyasada eksik aslı astarı olmayan bir çok vefk ve tılsım türedi.
6.Bir amel ne olursa olsun öncesinde 3 defa sarfı ummar okunmaz ise yaptığınız amel ne kadar kuvvetli olursa olsun tutması mümkün değil.
7,İnsanlar tarafından yanlış bilinen bir diğer mesele riyazat,
bir çok kardeşim bana ulaşıp 7,30 41 gün riyazat orucu tuttuklarını ama bir netice alamadıklarını belirtiyorlar,
arapça kitaplarda açıkça oruç tutulması gerektiği yazar sonra bu orucun riyazatlı olacağı yazar,yani hem ramazan orucu gibi oruç tutmak hemde o süre içinde canlı bir şey yememek gerekiyor,türkçe havas kitaplarında riyazatlı olarak oruç tut dendiğindden bir çok kişi sadece canlıdan perhiz ediyor,buda ruhani amellerde bir netice vermiyor.
8. Futuhatil kitap meselesini bilinmesi lazım.
Türkiyede pek bilinmeyen bir mesele bilinmediği için istismar konusu olmuş futuhatil kitap gerçek havas hocalarının bir amel için aldıkları ücrettir.
Türkçesi kitap açmak denir,bben bunun pazarlık konusu olduğunu türkiyede gördüm ve havas namına utanç duydum,
Aslı bir ücret talep edilmeden verilen ücrettir,
9.Son olarak bunun ketfiyyeti , Allahın ayetleri para ile satılmaz diye yaygın bir anlayış var buda yanlış sahih hocaların karşılığında ücret aldığı ayetlein parası değil kendi emeklerinin ücreti ,bunun nedenide bir hocanın emlekül felekiyye ile kaçan birini göndürecekse yazdığının üzerine 21 defa okumak icab eder,buda yaklaşık 9 saat yapıyor,ama yapılama ücret koymak mekruh olarak kabul edilmiş,
Bunların hükmü mezhep içtihatlarında hükme bağlanmış
Destek ve Emeğimiz İçin Lütfen Paylaşın:
enver isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Okunmamış 30-05-11, 14:27   #27 (permalink)
YASAKLI
 
Üyelik tarihi: 06-04-11
Mesajlar: 6.387
Konular: 2093
Tecrübe Puanı: 0
Asema is an unknown quantity at this point
Standart Havas İlminin sırları

Havas ilmi ile meşgul olan kişilerin bu işlerdeki bazı incelikleri, ayrıntıları bilmesi gerekir. Çünkü yapılan amellerdeki yanlışlıklar, gerek yapana gerek çevredeki yada konuyla muhatap olunan kişilere büyü zararlar verebilir. Gerekli bilgi tecrübe ve hassasiyetin olması gerekir.

Havas ilminde dikkat edilmesi gereken yerler ve bazı incelikleri şunlardır.

1-Bu işleri yapacak kişiler mutlaka bu işleri iyi ilen bir kimseden yardım alması gerekir. Çünkü bazı durumlar için ayrı özel uygulamalar gerekebilir.sizin kitaplarda bulamayacağınız püf noktaları öğretmesi gerekir. Ayrıca sizi takip ederek zarar görmenize engel olması gerekir.

2-Kullanılan malzemeler yeni olmalıdır mürekkep olarak genelde misk safran ve gülsuyundan oluşan mürekkep kullanılır.Eğer formüllerde ayrı bir boya ile yazılacak denmişse o mürekkep kullanılır.

3-Tırnak taş gibi cisimlere keçeli uçlu yada kurşun kalem gibi o nesneye yazabilecek başka bir kalemle yazın. çünkü dolma kalemle veya kamış kalemle yazamazsınız. Ayrıca demir, bakır, ceylan derisi, vesaire hangi nesne adı verilmişse mutlaka o kullanılmalıdır. Alternatif nesneler düşünmeyiniz.

*Hayır işlere kullandığınız kalemle şer işler için kullandığınız kalem ayrı olmalıdır.

4-Okunması veya yazılması gereken dua veya esma veya tılsımlar mutlaka belirtilen sayıda olmalıdır. Kesinlikle daha fazla tesiri olsun diye fazla okuma yapmamalıdır ve belirtilen bir vakit veya riyazet gibi bir şart varsa mutlaka denilen yapılmalıdır

5-En önemli unsurlardan biriside zamanlamadır Ne yaparsanız yapın mutlaka o işin yapılması gereken zamanı iyi ayarlamanız gerekir hayır işleri yapılan bir zamanda şer iş yapılmaz. Eğer yapılırsa hem karşı tarafı hem de sizi rahatsız eder yada zarar verebilir.

Zamanlama başlıca kısımları şöyledir:

Bazı günler veya saatler hayırlı işlere bazıları şer işlere bazıları da her ikisine de uygundur bazıları hiçbirine uygun değildir.

Haftanın hangi günü veya gecesi olduğu arabi ayın kaçı olduğu önemlidir yanlış vakitte yapılan işler aksi tesir verip size uyguladığınız kişilere zarar verebilir.

Günün vede gecenin saatlerinede dikkat etmek lazım.Zira günün yahud gecenin her saati aynı işlere uygun değildir. Yanlış saatte yapılan işlemler dendolayı çeşitli problemler ortaya çıkabilir. Bazı kaynaklarda gece saatlerinde fark olmadığı yazsada ben tecrübelerimden saat farkı olduğunu gördüm.

Arabi ayın her günü aynı işlere uygun değildir. Bu yüzden hangi günün hangi işlere uygun olduğunu tesbit edip ona göre amel etmek gerekir. Arabi ayın ilk 14 gününün hayır işlere geri kalan günlerinde şer işlere uygun olduğu bilgisi dikkate alınmayacak kadar genel bir kuraldır.

Örneğin Arabi ayın 5 i hayırlı işlere uygun olmadığı gibi Arabi ayın 20 side hayır işlere son derece uygun bir gündür. Verdiğim bu bilgi ile o kaidenin o kadar önemli olmadığını anlamışsınızdır.

6-Bu işleri yapan ve belirli bir seviyeye (manevi,bilgi,tecrübe) gelmemiş kişilerde başlıca bazı olaylar meydana gelir bunlar başlıca şunlardır;

İşlerinin talihinin kısmetinin kapanıp bütün işlerinin ters gitmesi, sürekli bir ağırlık, uyku düzeninin bozulması, sabahları çok zor uyanma, kötü rüyalar, korkular okuma sırasında ağlamalar vs. birçok kötü etkiler

7-Bu işleri yapan kişilerin kendini koruması lazım. Bu işleri yapan kişilerle gerek rahmani gerekse şeytani olsun ruhaniler uğraşır.(Müslüman olması zarar vermeyeceği anlamına gelmez)

Siz herhangi bir konuda uğraşırken ruhaniler çevrenizde ve üzerinizde toplanırlar eğer siz gelen ruhanileri uzaklaştıramazsanız size zarar verirler. eğer formüldeki bir yanlışlıktan veya sizin yaptığınız bir yanlışlık olursa verecekleri zarar daha büyük olur.

Onun için hem kendiniz koruma taşıyın, hem korunma formülleri okuyun. Aytıca sık sık kendinize sihir büyü bozma cin peri atma uzaklaştırma gibi formüller uygulamanız lazımdır

8-Amellere başlamadan önce israfı imar (yapacağınız amellere zarar vermemeleri için o an mekanda bulunanları geçici olarak uzaklaştırma)

9-Ameller yapılırken hayırlı işlerde güzel kokulu, şer işlerde kötü kokulu buhur yapmak tesiri arttırıcı etiklerdendir.

10-Ameller yapılırken kim için yapılacaksa o kişinin burcunun gününde yada gecesinde olursa daha etkili olur. Eğer tesir için yapılacaksa karşı tarafın günü-gecesi dikkate alınır.

11-Eğer yapılacak olan vefklerse en önemli konulardan biriside yazım sırasıdır. Vefkler çok fazla değişik kadilerde yapıldığı için bilgi sahibi olmak gerekir. Her vefk aynı şekil yazılmaz. Bazı vefklerin yazımı orta haneden başlarken bazıları sağdan sola doğru yazılır. Bazıları ise klasik sayılı vefklerin yazım sırasına göre yazılır. Bazılarında ise dış çizgilerde sıra olup iç kısmında yazım sırası olmaz. Bu yüzden yazılacak vefkin yapım kaidesinin iyi öğrenilmesi lazım.

12-Tılsımlarda ise en çok dikkat edilecek husus mesafeler ve çizgilerdir.

Harf yada rakamlar çizgiye değiyormu yada yada çizginin altına geçiyormu, aralarında ne kadar mesafe var. Tılsım yazımında bunlara dikkat etmek gerekir. Vefk tılsım veya muska(nusha) yapılırken dikkat edilmesi gereken hususları kendileriyle ilgili bölümlerde açıklayıcı pek çok bilgiler verilecektir. Vefk tılsım yazmak için ayrı ayrı bilgilere ihtiyaç vardır. Her biri ayrı bir ilimdir.


Derleyen ve Sanala Geçiren Asema
Yararlandığım Kitaplar: Havas Kitabı,Gizli İlimler hazinesi,kenzul havas,Havas dua hazinesi,büyük dua kitabı.

Konu İle Alakalı Sorularınız Olursa Sorabilirsiniz.
-Asema
www.ilimalemi.com
Destek ve Emeğimiz İçin Lütfen Paylaşın:
Asema isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Okunmamış 30-05-11, 14:37   #28 (permalink)
YASAKLI
 
Üyelik tarihi: 15-12-10
Mesajlar: 1.167
Konular: 101
Tecrübe Puanı: 0
yagmurdamlasi is an unknown quantity at this point
Standart

Guzel bir paylasim olmus ins bu konularla igilenenler bunu okurlar. Cezakallahu hayran kardesim
Destek ve Emeğimiz İçin Lütfen Paylaşın:
yagmurdamlasi isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Okunmamış 30-05-11, 14:43   #29 (permalink)
YASAKLI
 
Üyelik tarihi: 06-04-11
Mesajlar: 6.387
Konular: 2093
Tecrübe Puanı: 0
Asema is an unknown quantity at this point
Standart

Estağfirullah.
Evet Herkes okusun diye ekledim. Yoksa Çoğu Kişinin havas üzerine soruları oluyor ve kafaları karışıyor.

Selametle.
Destek ve Emeğimiz İçin Lütfen Paylaşın:
Asema isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Okunmamış 30-05-11, 16:19   #30 (permalink)
ÜYE
 
engin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: 02-05-11
Mesajlar: 129
Konular: 1
Tecrübe Puanı: 0
engin is an unknown quantity at this point
Standart

Allah razı olsun hocam ne güzel faydalı ilimler..
Destek ve Emeğimiz İçin Lütfen Paylaşın:
__________________

ZALİMLER İÇİN YAŞASIN CEHENNEM

engin isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Bookmarks

Etiketler
havas ilmi nedir

Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açıkask
Powered by vBulletin® Version kapalı
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.

Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 02:49.

Desteklenen Siteler=>Medyum Yorumlar�| B�y�| ba�lama b�y�s�| a�k b�y�s� nas�l yap�l�r
Sitemiz bir forum sitesi oldu�u i�in kullan�c�lar her t�rl� g�r��lerini �nceden onay olmadan an�nda siteye yazabilmektedir.5651 say�l� yasaya g�re bu yaz�lardan dolay� do�abilecek her t�rl� sorumluluk yazan kullan�c�lara aittir. 5651 say�l� yasaya g�re sitemiz mesajlar� kontrolle y�k�ml� olmay�p,yasal olmayan bir payla��m oldu�unu d���n�yorsan�z ileti�im b�l�m�nden bize ula�abilirsiniz.