Go Back   Gizli İlimler Alemi,Büyü Yapma,Aşk Büyüsü Nasıl Yapılır,Büyü Nedir > HAVAS İLMİ > Havas İlimi Konuları

Havas İlimi Konuları Havas ilimi önemli konuları ve üyelerin yardım istekleri

Yeni Konu aç  Cevapla
LinkBack Seçenekler Stil
Okunmamış 02-12-10, 13:16   #1 (permalink)
YASAKLI
 
Üyelik tarihi: 17-09-10
Mesajlar: 199
Konular: 13
Tecrübe Puanı: 0
mehtaplıgeceler is an unknown quantity at this point
Standart Havasla İlgilenenler Mutlaka Okusun

medyum hakan
Havasla İlgilenenler Mutlaka Okusun

Bu ilmin şartları ülemaların temel kaideleri üzerine kurulmuş olup, bu şartlara uyulmazsa yapılan ameller gerçekleşmez. Allah Teala nın sırları harflerinde, isimlerinde ve Ayeti Kerimelerinde olup, bu sırlarıda Salih kullarına ihsan eder. Nitekim Allah c.c. Kurani Kerimde Mü’min Suresinin 60. Ayeti Kerime sinde şöyle buyurur:

بِسْمِ اللهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ اُدْعُونِى اِسْتَجِب ْلَكُمْ

Bismillâhirrahmânirrahiym. Udûnî istecib leküm.
( Bana ibadet ve dua edinki, karşılığını vereyim ).
Bu Havas ilmiyle amel etmenin bazı şartları olup, bu şartlar yerine getirilmediği sürece yapılan bir amel asla gerçekleşmez. Bu mübarek ilmin şartlarıda şöyledir:

1. Kesin karar: Yapacağın bir amelden hiçbir zaman şüphe etmemek. Çünkü şüphe yapılan bir ameli bozar. Peygamberimiz Hazreti Muhammed (s.a.v.) şöyle buyurmuşlardır:

اُدْعُو الله َوَاَنْتُمْ مُوقِنُونَ بِاْلاِجَابَةً

Üdullâhe ve entüm mûkinûne bil icâbeh.
( Allah’a dua ederken kabül olacağına inanarak dua ediniz).
Bu hadisi şerife uyarak, imanı kamil ile amele başlamak ve kalben inanarak Allah (Celle Celalüh) a yönelmelidir.

2. Sabır etmek: Bıkmadan, yorulmadan, usanmadan, tam sabır ve rabıta ile başlamış olduğun işin muvaffakiyetle neticelenmesine kadar devam etmelidir. Allah Teala hazretleri Kuran-ı Kerimde şöyle buyurmuştur:

يَا اَيُّهَا الَّـذِينَ آمَنُوا اصْبِرُوا وَصَابِرُوا وَرَابِطُوا وَاتَّقُوا اللهَ لَعَلَّكُمْ تُفْلِحُونْ

Yâ eyyühellezîne âmenus birû ve sâbirû ve râbitû vette kullâhe lealleküm tüflihûn.
(Ey İman edenler! Sabredin ve sabırlı olma yarışında ileri geçin ve bütün varlığınızla Allah c.c. a bağlanınız. Ve Allah’tan korkunki, kurtuluşa erişesiniz. Sure-i Al-i İmran, Ayet 200 ).
Çünkü çalışan amacına ulaşır ve her çalışanında bir nasibi vardır. Peygamber efendimiz Hazreti Muhammed (sa.v.) şöyle buyurmuşlardır:

مَنْ صَبَرَ ظَفَرَ

Men sabera zafera.
(Sabır eden zafer bulur).

3. Sır saklamak: Ne yapacağını ne okuduğunu veya üzerinde çalıştığın bir işi hiç kimseye söylememek ve sezdirmemek lazımdır. Hazreti Muhammed (s.a.v.) şöyle buyurmuştur:

اِسْتَعِينُواعَلَى قَضَاءِ حَوَا يِجِكُمْ بِالْكِتْمَانْ

İsteînû alâ kadâi havâyiciküm bil kitmân.
(Hacetlerinizin husule gelmesi için, sırrınızı saklamakla yardımcı olunuz). Ameli tenha ve kimsenin görmediği bir mahalde yapmak. Hiç kimseyede şöyle böyle yaptım yahutta şunları bunları yaparım deme! Hazreti Ömer r.a. in “Sırrını saklayan kendinden emin olur “ sözü meşhurdur.

4. Müttaki olmak: Manevi yolda yükselmek ve başarıya ulaşmak takva ile olurki, Cenabu Hak Taha Suresi nin 132. Ayeti Kerimesinde:

وَالْعَاقِبَةُ لِلتَّقْوَى

Vel âkibetü littakvâ.
(Güzel akibet takva ile elde edilir).
diye buyurmuştur. Bunlarda haram yememek, helal yiyip içmek, giybetten kaçınmak ve gıybet etmemek, yalan söylememek, sıdka ve nasihata önem vermek, kötü gözle bakmamak, insanlara eziyet etmemek ve eziyete dayanmak, insanlara şevkat ve merhametle bakmaktır.

5. Acele etmemek: Yapacağın bir ameli acele etmeden huzuru kalb ile yapmak, zihnindeki bütün düşüncelerden (Aile, mal, sevinç, korku, üzüntü vb.) uzak olup, kuvvetini himmetini, iradeni ve arzunu bir noktada toplaki, muradın hasıl olsun. Yaptığın işi severek ve isteyerek yap. Alelade baştan savma yapılan işlerden hayır gelmez.

6. Temiz olmak: Devamlı taharet üzere olmalı, bedenin, elbisen ve olduğun yer, hele hele kalbinin temizliğine çok dikkat et.

7. İcazetli olmak: Bu işi yapan kişinin icazetli (İzinli) olması şarttır. İcazetsiz kişi babasız çocuk gibidir.

8. Teşhis etmek: Bir kimseye muhabbet, celb, tefrik, taslit, irsali hatif, davet, hastalandırmak, hastayı iyileştirmek veya buna benzer ameller yapmak istediğin zaman o kişinin rengini, suretini, boyunun uzunluğu ve kısalığını yaşlı veya genç olduğunu teşhis (Tanımak) edersin. Şayet bunları bilmiyorsan, o kişinin annesi ismiyle yazarsın. Annesinin isminide bilmiyorsan Havva olarak kabül eder ve yazarsın. Teşhis isim vermekten daha tesirli olup, dahada tesirlisi teşhis ve isimleri beraber kullanmaktır.

9. Riyazatlı olmak: Hayvan eti ve hayvandan çıkan süt, bal, yumurta ayrıca soğan, sarımsak veya bunlara benzer kokusu kötü olan gıdalar yememek, mideninde boş veyahutta gereğinden fazla tıka basa tok olmaması lazımdır.

10. Himmetli olmak: Yüce şeyleri sefil işler için alet etme! Zira Hak Teala hazretleri Bakara Suresi nin 41. Ayeti Kerimesinde şöyle buyurmuştur:

وَلاَتَشْتَرُوا بِآيَاتِى ثَمَنًا قَلِيلاً

Velâ teşterû bi âyâtî semenen kalîlâ.
(Benim Ayetlerimi az bir bahaya satmayın). Allah Teala nın Ayetlerini kötü işlerde ve kötü niyetlerde kullanmayınız!

11. Amel zamanını bilmek: Yapılacak amelin gününü ve saatini iyi tayin edip, gezegenlerin özelliklerine göre yapmak. Ayrıca amel günü menkut (Noktalanmış) gün olmamalıdır. Her Arabi ayın, 3. 5. 13. 16. 21 . 24. ve 25. günleri menkut günlerdir. Hayırlı amellerini bu menkut olan günlerde yapma! Hayırlı ameller Kamerin nurunun ziyade olduğu günlerde, şer ameller ise Kamerin muhaka olduğu (Her Arabi ayın son üç gecesi) günlerde yapılır.
12. Kıbleye yönelmek: Bir amel yaparken kıbleye doğru yönelerek yazmak. Yazıları aslına göre düzenlemek ve yerine koymak. Yazılan isim veya Ayeti Kerime ise geride olan bir kelimeyi veyahutta harfi öne, önde olan bir kelimeyi veya harfide geriye almamalıdır. Ayrıca yazınında çok güzel olması lazımdır. Yazılan vefk ise vefkin hane sırasına göre rakam veya harfleri yerine koymak, rakamları veya harfleri güzel yazmak ve vefkin hanelerini eşit olarak çizmek lazımdır.

13. Salavati şerife getirmek: Her amelden önce ve sonra Hazreti Muhammed (s.a.v.) e Salavati şerife getirmek. Peygamber efendimiz Hazreti Muhammed Mustafa ( s.a.v.) bu konuda şöyle buyurmuştur:

اَلدُّعَابَيْنَ الصَّلاَتَيْنِ عَلَىَّ لاَ يُرَدُّ

Edduâ beynes salâteyni aleyye lâ yüraddü.
(İki salavat arasında yapılan dua geri çevrilmez).
Şu mübarek Salavati şerife çok faziletlidir:

اَللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى سَيِّدِنَا وَمَوْلاَنَا مُحَمَّدٍ النَّبِيِّ وَعَلَى آلِهِ وَصَحْبِهِ وَسَلِّمْ عَدَدَ خَلْقِكَ وَرِضَاءَ نَفْسِكَ وَزِنَةَ عَرْشِكَ وَمِدَادَ كَلِمَاتِكَ

Allâhümme salli alâ seyyidinâ ve Mevlânâ Muhammed in nebiyyi ve alâ âlihi ve sahbihi ve sellim. Adede halkıke ve ridâe nefsike vezinete arşike ve midâde kelimâtik.

14. İstihare: Her amelden önce İstihare yaparsan, yapacağın işte basiretli olursun. İstiharenin yapılışı şöyledir: İki rekat namaz kılarsın. Birinci rekatta Fatiha ile Kafurun suresini, ikinci rekatta Fatiha ile İhlas suresini okuyup, selam verdikten sonra, şu İstihare duasını 3, 5, veya 7 defa okursun. Okunacak İstihare duası budur:

اَللَّهُمَّ اِنِّي اَسْتَخِيرُكَ بِعِلْمِكَ وَاَسْتَقْدِرُكَ بِقُدْرَتِكَ وَاَسْأَلُكَ مِنْ فَضْلِكَ الْعَظِِيمُ اَنْ تُبَيَّنَ لِى عَاقِبَةِ اَمْرِى (فِى الشَّىْءِ اَلْفُلاَنِى وَيَذْكُرُحَاجَتِهِ) فَإِنْ كَانَ خَيْراً فَأَشْرَحْ لَهُ صَدْرِى وَوَفِّقْنِى لِعَمَلِهِ وَاِنْ كَانَ شَرًّا فَاصْرِفْهُ عَنِّى وَاصْرِفْنِى عَنْهُ اِنَّكَ عَلَى كُلِّ شَيْءٍ قَدِيرٌ

Allâhümme innî estehîrüke bi ilmike ve estakdirüke bi kudretike ve eselüke min fadlikel azîm. En tübeyyene lî âkibeti emrî (fişşey-i el fülani ve yezküru haceti) Parantez içindeki yazılı ibarede hacet her ne ise içinden geçirirsin. Fein kâne hayran fe eşrahlehü sadrî ve veffiknî li amelihi ve in kâne şerran fasrifhü annî vasrifnî anhü inneke alâ külli şeyin kadîr.

Kalbinde ferahlık ve huzur bulursan yapacağın ameli başaracağına vede muradına ereceğine inanarak yaparsın. Şayet ruhun daralırsa bırakırsın. İsrar edersen senin zararına olur. İstihare tam uyanık bir şekilde ve kalpten Allah Teala nın kudretine inanarak olmalıdır. Çünkü gerçekleri ve akibeti bilen yalnız O’dur.

15. Ruhanileri hakir işlerde kullanmamak: Ruhanileri hakir ameller için kullanmak istersen, onlara hakaret etmiş ve aşağılamış olursun. Ruhaniler şeriata göre hareket ettiklerinden dolayı şüpheli olan hiçbir ameli yapmazlar. Onları şeriata aykırı olan işlerde sakın kullanmaya kalkma! Ayrıca istenen her hacetide Ruhanilere sorma!

16. Azimetleri ezberlemek: Ruhaniyetlere okuyacağın Azimetleride çok iyi ezberlemeli ve okurken hiç kekelememelidir. Azimeti kitaptan veya levha üzerinden okumak yeterli değildir. Çünkü kalbin yazı ile iştiğal olup, gerekli olan huşu’ gider. Buda erkanların en gereklisi olan teveccühü ortadan kaldırır.

17. Amelin yapılışı: Yapacağın bir amelde levha üzerine yazman gerekirse, yazıyı demirden bir mil ile levha üzerine nakşedersin. Kağıt veya deri üzerine ise kamış ile yazarsın. Kamışın ucunu yontacağın zaman üç defa:

آهٍ آهٍ آهٍ

Âhin Âhin Âhin
deyip, Talak Suresi nin 3. Ayeti Kerimesi olan şu Ayeti Kerime yi:

وَمَنْ يَتَوَكَّلْ عَلَى اللهِ فَهُوَحَسْبُهُ اِنَّ الله َبَالِغُ اَمْرِهِ قَدْجَعَلَ اللهُ لِكُلِّ شَيْءٍ قَدْرًا

Ve men yetevekkel alellâhi fe hüve hasbühü innallâhe bâliğu emrihi kad cealallâhü li külli şeyin kadrâ.
okursun. Kamışın ucunu kestikten sonra kamışı eline alıp:

قَطَعَتُ قَلَمِى ِلاَجْلِ عَمَلِى كَذَا وَكَذَا

Kataatü kalemî li ecli ameli kezâ ve kezâ.
dersin. Keza ve keza yerinde maksadın her ne ise onu söylersin. Eğer Ayeti Kerimeyi önce okursan, amelin daha etkili ve daha tesirli olur.
Yaptığın amel muhabbet için ise, matlub ve talibin gezegenlerinin tabiatı birbirine dost ise ikisininde isimlerini yazarsın. Gezegenleri düşman ise matlubun ismini yazıp, talip olanın ismini yazmazsın.bu yazdıklarımı kotuluk icin kullananlara hakkımı helal etmem .maksatım bir allah razı olsun demeniz ve rahmanı yolda kullanmanız icindir.
Destek ve Emeğimiz İçin Lütfen Paylaşın:

Konu mehtaplıgeceler tarafından (02-12-10 Saat 13:23 ) değiştirilmiştir. Sebep: Ard Arda Mesaj Yazılması
mehtaplıgeceler isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
aşk büyüsü yapma
Okunmamış 02-12-10, 13:53   #2 (permalink)
ÜYE
 
Üyelik tarihi: 20-10-10
Mesajlar: 171
Konular: 2
Tecrübe Puanı: 0
herimbis is an unknown quantity at this point
Standart

allah razı olsun çok güzel ve gerekli bilgiler
ama okuyunca anladım ki bizim gibi siteyi dolaşıpta
benim şu bu derdim var buna şurdan bir uygulama seçeyim de
hemen uygulayıp veya okuyup çare bulayım
diyenler yanılıyoruz demek ki
sonuç almak bizim için deveyi hendekten atlatmaktan daha zor
herkese kolay gelsin.allah dualarımızı kabul buyursun inşallah
Destek ve Emeğimiz İçin Lütfen Paylaşın:
herimbis isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Okunmamış 02-12-10, 14:16   #3 (permalink)
Hayallerin Ötesinde
ÜYE
 
Üyelik tarihi: 08-01-10
Mesajlar: 1.838
Konular: 90
Tecrübe Puanı: 27
Fırtına is on a distinguished road
Standart

bu bilgiler havas başlığı altında yazılmıştı mehtaplıgeceler sen konu açmışsın yinede saol
Destek ve Emeğimiz İçin Lütfen Paylaşın:
Fırtına isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Okunmamış 02-12-10, 15:55   #4 (permalink)
YASAKLI
 
Üyelik tarihi: 17-09-10
Mesajlar: 199
Konular: 13
Tecrübe Puanı: 0
mehtaplıgeceler is an unknown quantity at this point
Standart

Alıntı:
herimbis Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
allah razı olsun çok güzel ve gerekli bilgiler
ama okuyunca anladım ki bizim gibi siteyi dolaşıpta
benim şu bu derdim var buna şurdan bir uygulama seçeyim de
hemen uygulayıp veya okuyup çare bulayım
diyenler yanılıyoruz demek ki
sonuç almak bizim için deveyi hendekten atlatmaktan daha zor
herkese kolay gelsin.allah dualarımızı kabul buyursun inşallah
sevgili kardeşim allah c.c hic bir duayı boş cevirmez .onu allah bilir.tam ihtikatınla yap.bilim sonsuzdur dinimizde okumayı ogrenmeyi buyurur.bizde bilgi dagarcıgımızı genişletiyoruz.sevgili hocalarımızdan allah cumlemizin duasını kabul etsin amin
Destek ve Emeğimiz İçin Lütfen Paylaşın:
mehtaplıgeceler isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Okunmamış 02-12-10, 18:52   #5 (permalink)
ÜYE
 
Üyelik tarihi: 20-10-10
Mesajlar: 171
Konular: 2
Tecrübe Puanı: 0
herimbis is an unknown quantity at this point
Standart

amin elimizden geleni samimiyetle yapmaya çalışıyoruz
allahım inşallah biz cahil kullarının eksiklerini tamamlar
Destek ve Emeğimiz İçin Lütfen Paylaşın:
herimbis isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Okunmamış 02-12-10, 21:27   #6 (permalink)
YASAKLI
 
Üyelik tarihi: 17-09-10
Mesajlar: 199
Konular: 13
Tecrübe Puanı: 0
mehtaplıgeceler is an unknown quantity at this point
Standart

Alıntı:
herimbis Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
amin elimizden geleni samimiyetle yapmaya çalışıyoruz
allahım inşallah biz cahil kullarının eksiklerini tamamlar
amin sevgili kardeşim allah doğru yoldan ayırmasın cümlemizi amin.
Destek ve Emeğimiz İçin Lütfen Paylaşın:
mehtaplıgeceler isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Okunmamış 09-12-10, 00:48   #7 (permalink)
Hayallerin Ötesinde
ÜYE
 
Üyelik tarihi: 08-01-10
Mesajlar: 1.838
Konular: 90
Tecrübe Puanı: 27
Fırtına is on a distinguished road
Standart

BEN OKUDUM OLMUYOR SEVDİĞİM DÖNMÜYOR DUALARIM KABUL OLMUYOR DİYEN ARKADAŞLAR OKUSUN

Yazacaklarımı bu başlık altında yazmayı uygun gördüm çünkü birçoğumuzun okudukları havas çalışmaları içerisinde ben sürekli okuyorum dua ediyorum ama olmuyor diyen arkadaşlarımız var şimdi neden olmuyor isterseniz biraz açıklamaya çalışalım tabi en doğrusunu Allah c.c. bilir ama bu süreçte yazdığım şu maddelerde biraz kendinizi sorgulayıp düşünmenizi tavsiye ederim

1- Allaha nekadar yakınsınız bugüne kadar nekadar yakın oldunuz bundan sonra nekadar yakın olacaksanız

2- Hayatınız boyunca Allah rızası için neler yaptınız? acaba hiçbirşey yapmıyoruzda sadece acı çektiğimiz zamanmı onu hatırlıyoruz

3- Sevdiğiniz insana kavuşabilmek için okuduğunuz dualar kadar sadece O'nun rızasını gözeterek dua okudunuzmu hiç

4-Şuan yaşadıklarınızı bir düşünün isteğiniz nedir bir düşünün sadece aşk acısımı yoksa kaybetme hırsımı yoksa ego tatminimi

5-Niyetinizi sorgulayın ama sorgularken şunuda unutmayın bizi yaratan bize şah damarımızdanda yakın kalmimizdekini bizden daha iyi o bilir

6-Duada etseniz en etkili büyüyüde yapsanız ulaşacağı son nokta Allah c.c. dür o takdir buyurmadıkça yaprak kımıldamaz onun takdir buyurması içinde onun rızasını kazanabilmek için neler yaptık sorgulalamız gerekir

İşin özeti O'na nekadar yakın olursak okadar çabuk dularımız kabul olur yazdığım bazı maddeler sizi gerçekten düşündürebilir ama ben çok şahit oldum arkadaşlar ömrü hayatında Allah ismini anmayan ama sırf sevdiğinden ayrıldığı için dualara sarılan çok kişi gördüm böyle bir kişinin okumaları nekadar makbul olur sizce

Neden olmuyor demeden önce biraz daha düşünelim
Destek ve Emeğimiz İçin Lütfen Paylaşın:
Fırtına isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Okunmamış 09-12-10, 01:02   #8 (permalink)
YASAKLI
 
Üyelik tarihi: 17-09-10
Mesajlar: 199
Konular: 13
Tecrübe Puanı: 0
mehtaplıgeceler is an unknown quantity at this point
Standart

aklıma mevlana h.z geldi gel gel ne olursan gel onu allah bilir ona hidayet olur belki tam inacla duanı et allah c.c. bilir mevlam neylerse guzel eyler
Destek ve Emeğimiz İçin Lütfen Paylaşın:
mehtaplıgeceler isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Okunmamış 10-12-10, 16:20   #9 (permalink)
ÜYE
 
Üyelik tarihi: 11-10-10
Mesajlar: 330
Konular: 16
Tecrübe Puanı: 0
Hayy is an unknown quantity at this point
Standart

Alıntı:
Heaven Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
BEN OKUDUM OLMUYOR SEVDİĞİM DÖNMÜYOR DUALARIM KABUL OLMUYOR DİYEN ARKADAŞLAR OKUSUN

Yazacaklarımı bu başlık altında yazmayı uygun gördüm çünkü birçoğumuzun okudukları havas çalışmaları içerisinde ben sürekli okuyorum dua ediyorum ama olmuyor diyen arkadaşlarımız var şimdi neden olmuyor isterseniz biraz açıklamaya çalışalım tabi en doğrusunu Allah c.c. bilir ama bu süreçte yazdığım şu maddelerde biraz kendinizi sorgulayıp düşünmenizi tavsiye ederim

1- Allaha nekadar yakınsınız bugüne kadar nekadar yakın oldunuz bundan sonra nekadar yakın olacaksanız

2- Hayatınız boyunca Allah rızası için neler yaptınız? acaba hiçbirşey yapmıyoruzda sadece acı çektiğimiz zamanmı onu hatırlıyoruz

3- Sevdiğiniz insana kavuşabilmek için okuduğunuz dualar kadar sadece O'nun rızasını gözeterek dua okudunuzmu hiç

4-Şuan yaşadıklarınızı bir düşünün isteğiniz nedir bir düşünün sadece aşk acısımı yoksa kaybetme hırsımı yoksa ego tatminimi

5-Niyetinizi sorgulayın ama sorgularken şunuda unutmayın bizi yaratan bize şah damarımızdanda yakın kalmimizdekini bizden daha iyi o bilir

6-Duada etseniz en etkili büyüyüde yapsanız ulaşacağı son nokta Allah c.c. dür o takdir buyurmadıkça yaprak kımıldamaz onun takdir buyurması içinde onun rızasını kazanabilmek için neler yaptık sorgulalamız gerekir

İşin özeti O'na nekadar yakın olursak okadar çabuk dularımız kabul olur yazdığım bazı maddeler sizi gerçekten düşündürebilir ama ben çok şahit oldum arkadaşlar ömrü hayatında Allah ismini anmayan ama sırf sevdiğinden ayrıldığı için dualara sarılan çok kişi gördüm böyle bir kişinin okumaları nekadar makbul olur sizce

Neden olmuyor demeden önce biraz daha düşünelim
Rahman razı olsun kardeşim kalemine yüreğine sağlık faydalı olur inşallahu teala
Destek ve Emeğimiz İçin Lütfen Paylaşın:
Hayy isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Okunmamış 26-12-10, 14:45   #10 (permalink)
Hayallerin Ötesinde
ÜYE
 
Üyelik tarihi: 08-01-10
Mesajlar: 1.838
Konular: 90
Tecrübe Puanı: 27
Fırtına is on a distinguished road
Standart

Alıntı:
Heaven Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
BEN OKUDUM OLMUYOR SEVDİĞİM DÖNMÜYOR DUALARIM KABUL OLMUYOR DİYEN ARKADAŞLAR OKUSUN

Yazacaklarımı bu başlık altında yazmayı uygun gördüm çünkü birçoğumuzun okudukları havas çalışmaları içerisinde ben sürekli okuyorum dua ediyorum ama olmuyor diyen arkadaşlarımız var şimdi neden olmuyor isterseniz biraz açıklamaya çalışalım tabi en doğrusunu Allah c.c. bilir ama bu süreçte yazdığım şu maddelerde biraz kendinizi sorgulayıp düşünmenizi tavsiye ederim

1- Allaha nekadar yakınsınız bugüne kadar nekadar yakın oldunuz bundan sonra nekadar yakın olacaksanız

2- Hayatınız boyunca Allah rızası için neler yaptınız? acaba hiçbirşey yapmıyoruzda sadece acı çektiğimiz zamanmı onu hatırlıyoruz

3- Sevdiğiniz insana kavuşabilmek için okuduğunuz dualar kadar sadece O'nun rızasını gözeterek dua okudunuzmu hiç

4-Şuan yaşadıklarınızı bir düşünün isteğiniz nedir bir düşünün sadece aşk acısımı yoksa kaybetme hırsımı yoksa ego tatminimi

5-Niyetinizi sorgulayın ama sorgularken şunuda unutmayın bizi yaratan bize şah damarımızdanda yakın kalmimizdekini bizden daha iyi o bilir

6-Duada etseniz en etkili büyüyüde yapsanız ulaşacağı son nokta Allah c.c. dür o takdir buyurmadıkça yaprak kımıldamaz onun takdir buyurması içinde onun rızasını kazanabilmek için neler yaptık sorgulalamız gerekir

İşin özeti O'na nekadar yakın olursak okadar çabuk dularımız kabul olur yazdığım bazı maddeler sizi gerçekten düşündürebilir ama ben çok şahit oldum arkadaşlar ömrü hayatında Allah ismini anmayan ama sırf sevdiğinden ayrıldığı için dualara sarılan çok kişi gördüm böyle bir kişinin okumaları nekadar makbul olur sizce

Neden olmuyor demeden önce biraz daha düşünelim
okumayan arkadaşlar için güncel...
Destek ve Emeğimiz İçin Lütfen Paylaşın:
Fırtına isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Bookmarks

Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açıkask
Powered by vBulletin® Version kapalı
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.

Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 12:19.

Desteklenen Siteler=>Medyum Yorumlar�| B�y�| ba�lama b�y�s�| a�k b�y�s� nas�l yap�l�r
Sitemiz bir forum sitesi oldu�u i�in kullan�c�lar her t�rl� g�r��lerini �nceden onay olmadan an�nda siteye yazabilmektedir.5651 say�l� yasaya g�re bu yaz�lardan dolay� do�abilecek her t�rl� sorumluluk yazan kullan�c�lara aittir. 5651 say�l� yasaya g�re sitemiz mesajlar� kontrolle y�k�ml� olmay�p,yasal olmayan bir payla��m oldu�unu d���n�yorsan�z ileti�im b�l�m�nden bize ula�abilirsiniz.