Ya Şafi isminin yaşanmış öyküsü

Bu konu Ya Hay tarafından 10 sene önce açıldı, 126 kere okundu ve 7 Cevap verildi.
Ya Hay
Üyelik Zamanı: 10 sene önce
Konu Sayısı: 4
Yanıt Sayısı: 123
10 sene önce

s.a. arkadaşlar bazı arkadaşlar bilir amcam kalp krizi geçirip hastaneye hemen yoğun bakıma alınmıştı bende sürekli yanında (hastanede) kalıyordum derken 3 gün geçtikten sonra koğuşa alındı.bende 3 ayımı bitireceğim inş. Bazı sebeplerden dolayı oturdugum yerde camiye giderek namaz kılamıyorum.Hastanede mescid vardı ama camide 10 dak. yolda her vakitte camiye gidiyordum.Sabah namazlarında imam efendi Allah tan razı olsun sohbet ediyodu.

Bir sabah namazında aynen aktarıyorum.
Cemaate namazlara katılmaya çalışan bir arkadaşımız doktor arkadaşımız geldi prof şu olayı bana anlattı.
Hocam bir hastam vardı öleceği kesindi uğraşmak istemedim çünkü tüm hayat fonksiyonları bitmiş sabaha çıkmaz gözüyle bakıyordum.Hastayı asistanlarıma emanet ettim.Gittim odama yattım saat 10 a geliyordu.Asistanlardan biri koşarak odaya girdi.Hocam hastamız öldü dedi bende kalktım ölüm saati vs yazmak rapor tutmak için hastanın oldugu odaya gittim aileside odada ağlıyor parçalıyorlardı kendilerini baktım hiç bir hayat belirtisi yok adamın karısı ayaklarıma sarıldı nolur doktor kurtar kocamı diye yalvarıyordu ama yapacak birşeyim yok dedim.Kadın beni bırakmıyor tamam dedim odayı boşalttırdım ve abdest aldım adamın elinden tuttum içimden Ya Şafi Ya Şafi diye zikretmeye başladım.Öyle vucudum yanmaya ateş basmaya başladı ki her yanım yanıyordu öyle bir ağırlık çöktü ki üzerime anlatamam bi gözümü kapatıp diğeri açık yine birini kapatıp diğeri açıp sabah 3 e kadar zikrettim 3 gibi nabzı hastanın yeniden atmaya başladı.Hastaya nasılsın dedim iyiyim hocam dedi 1 hafta sonrada hastayı taburcu ettim hocam. demiş.


Olay Koşuyolu Kalp Damar Hastanesinde geçiyor ama imam efendi doktorun adını vermedi.İmam efendide hastanenin acil kapısından kıble tarafına doğru olan caminin şu anki imamıdır.Rabbim isterse herşey ayaklarımıza serilir.
Selametle.

goldenstar
Üyelik Zamanı: 10 sene önce
Konu Sayısı: 18
Yanıt Sayısı: 688
10 sene önce
RABBİM izin verdikten sonra herşey olur ,aglayarak okudum maşaallah böyle inançlı dr.karşılaştırsın RABBİM herkesi paylaşımın için saol kardeşim
siyang
Üyelik Zamanı: 11 sene önce
Konu Sayısı: 0
Yanıt Sayısı: 19
10 sene önce
Allah razı olsun kardeşim Rabbim ne eylerse güzel eyler.
Ya Hay
Üyelik Zamanı: 10 sene önce
Konu Sayısı: 4
Yanıt Sayısı: 123
10 sene önce
Cümlemizden razı gelsin Mevlam :)
Sİhab
Üyelik Zamanı: 10 sene önce
Konu Sayısı: 830
Yanıt Sayısı: 1317
10 sene önce
Çok şükür böyle inançlı doktorlar var ,paylaşım için tesekkürler ya Hay.......
hatun
Üyelik Zamanı: 10 sene önce
Konu Sayısı: 0
Yanıt Sayısı: 58
10 sene önce
Allah herşeye kadirdir.bende hamileliğimde sıkınıtı yaşadım.bir dr cocuk sakat olacak dedi.bir dr enfeksiyon bulasmıs olabilir cocuğun genlerine kadar sıkıntı olabilir dedi..gittiğim her dr aldırmamı onerdi..o donem cok zodu.ben bir internet sitesinden yadım istedim bana 100 bin Ya Şafi cektiler bende cektim Allah hepsinden razı olsun..Elhamdülillah bebeğim sağlıklı doğdu.Ben Ya Şafi esmasını cok seviyorum ve aklıma geldikce cekerim..Rabbim güzel Allah'ım bizleri merhametiyle sarsın..Ve bu sıkıntıları yaşarkenn ben eşim yanımda olmadı hiç..ama ben hala onun için çabalıyorum..Amam Yüce Mevlam herşeye kadir Rabbim onu ıslah etsin hidayete erdirsin İnşallah..
aslanim
Üyelik Zamanı: 10 sene önce
Konu Sayısı: 0
Yanıt Sayısı: 6
10 sene önce
eeeey Güzel Allahim herseye KADIRSIN
tatikus
Üyelik Zamanı: 10 sene önce
Konu Sayısı: 0
Yanıt Sayısı: 29
10 sene önce
allah razi olsun doktordan ayrrabim bir mucize yaratmis ...
Cevap Eklemek için Giriş Yapmalısınız.
  • 22709 Kayıtlı Üye
  • 16811 Konu
  • 94990 Cevap
  • Son Üye Asl
Forumda Kimler Online (Şu anda 1 kişi Online)
  • ADMINISTRATOR (1)
  • MODERATÖR (4)