sınavda başarı için lütfen yardımcı olurmusunuz

Bu konu basak84 tarafından 7 sene önce açıldı, 42 kere okundu ve 3 Cevap verildi.
basak84
Üyelik Zamanı: 7 sene önce
Konu Sayısı: 4
Yanıt Sayısı: 7
7 sene önce

arkadaşlar cumartesi günü çok önemli bir sınavım var çalıştım tabiki ama başarı için çok etkili bir dua varmıdır bilen varsa lütfen yardımcı olusun ve bana dua edermisiniz geçmem lazım..:sad:

tearsoldyear
Üyelik Zamanı: 7 sene önce
Konu Sayısı: 1
Yanıt Sayısı: 9
7 sene önce
* 1 Bardak suya 184 kere ( Yâ Mukaddim ) İsmi Şerifini okuduktan sonra içmeye devam eden,Allahü Teala’nın izniyle imtihanda başarılı olur. * İmtihana girerken İsra suresinin 80. ayeti kerimesi okunur: (Rabbi edhilni müdhale sıdkın ve ehricni muhraca sıdkın vec’al li min ledünke sultânen nesirân) ”Ey Rabbim! Gireceğim yere dürüstlükle girmemi sağla; çıkacağım yerden de dürüstlükle çıkmamı sağla.Bana tarafından, hakkıyla yardım edici bir kuvvet ver.” * İmtihana oturunca Tâhâ suresinin 25-26. ayetleri okunur: (Rabbişrah li sadri.Ve yessir li emri.Vahlul ukdeten min lisani.Yefgahü kavli) ”Rabbim! Yüreğime genişlik ver,işimi bana kolaylaştır,dilimden bağı çöz ki, sözümü anlasınlar” * İmtihan gecesi İsrâ suresinin 21. ayeti kerimesi 2970 kere okunur: (Keyfe feddalnâ ba’zahüm alâ bâz) ”Nasıl bazılarını bazılarına üstün kıldık” *Kalemi eline alınca Besmele çekip şu dua okunur: (Ya Hayyü ya Kayyümü birahmetike esteğisü) ”Ey Hayy ve Kayyüm (ölmeyen diri ve her şeyi ayakta tutan)Allah’ım! Rahmetine sığınırım” *“Bismillahirrahmanirrahim.Ya Hayyu,Ya Kayyum,Birahmetike estegisu” “Allahım! Hayy ve Kayyum isminle ve rahmetinle yardımını talep ediyorum” DUA: 1. Elem neşrah leke sadrek 2. Ve vada’na ‘anke vizreke 3. Elleziy enkada zahreke 4. Ve refa’na leke zikreke 5. Feinne me’al’usri yüsren 6. İnne me’al’usri yüsren 7. Feiza ferağte fensab 8. Ve ila rabbike ferğab Anlamı: Biz senin için (mutlulugun) gögsünü açmadik mi? Senden yükünü indirmedik mi? O senin sirtini ezen yükü. Senin sanini yüceltmedik mi? Demek ki, zorlukla beraber bir kolaylik vardir. Evet, zorlukla beraber bir kolaylik vardir. O halde bos kaldin mi, yine kalk (baska bir is ve ibadetle) yorul. Ancak Rabbine yönel.
basak84
Üyelik Zamanı: 7 sene önce
Konu Sayısı: 4
Yanıt Sayısı: 7
7 sene önce
Allah Razı Olsun arkadaşım hepsini birden yapmaktansa hangisini önerirsin?
tearsoldyear
Üyelik Zamanı: 7 sene önce
Konu Sayısı: 1
Yanıt Sayısı: 9
7 sene önce
* 1 Bardak suya 184 kere ( Yâ Mukaddim ) İsmi Şerifini okuduktan sonra içmeye devam eden,Allahü Teala’nın izniyle imtihanda başarılı olur.
Cevap Eklemek için Giriş Yapmalısınız.
  • 22690 Kayıtlı Üye
  • 16811 Konu
  • 94990 Cevap
  • Son Üye cabbar131
Forumda Kimler Online (Şu anda 1 kişi Online)
  • ADMINISTRATOR (1)
  • MODERATÖR (4)