Marifet Zikri (üveys zikri) Yaşayın ve Görün!!

Bu konu etoiles tarafından 3 sene önce açıldı, 92 kere okundu ve Henüz Cevap Yok.
etoiles
Üyelik Zamanı: 10 sene önce
Konu Sayısı: 2
Yanıt Sayısı: 1
3 sene önce

Uzun yıllardır bende bu forumda dualar arıyordum, forumda paylaşılan birçok duayı da denemişimdir ama ne okuduysam tam olarak kalp huzuru bulamadım açıkçası, birşeyler eksik kalıyordu sıkılıp bırakıyordum. Uzun bir sürede foruma girmedim.

Birkaç aydır üveys zikriyle tanıştım ve başlar başlamaz güzelliklerini yaşamaya başladım.
Bu konuyu çok araştırdım, bu tesbihi yapanların hepsi hayret makamı dedikleri çok güzel lütuflar yaşamışlar, maddi manevi sıkıntılardan tutun da, psikolojik sıkıntılar, sağlık problemleri gibi sıkıntılar daha ilk okumaya başladıkları andan itibaren alınmış (İnşirah suresi yaşatılmış).

Tevbe, Salavat ve Tevhid ilk başta hepimizin bildiği ve zanan zaman okuduğu tesbihler ama burdaki sır 11 ihlas ve 1 fatiha okunup bunu Peygamber efendimize sav., Hızır As, Veysel Karani hz, ve tüm üveyslere, evliyalara hediye edilmesi, günde 2 kez. Böylece Allahın, Resulünün ve Evliyaların koruması altına giriyorsunuz, üzerinizde hakikaten aklınızın alamayacağı derece bereket ve koruma kalkanı oluşuyor.
Sürekli dua arayışındansa, salavat ve tevhidin önemini farkettim. Salavat olmadan hangi duayı okursanız okuyun Arşta kalıyor, tevhidle de tüm sıkıntılarınızın üzerinizden alındığını farkediyorsunuz.
Önceden kafama göre esmalar çekerdim, birde bunun yanlış olduğunu söyleyenlere tepki verirdim, ama gerçekten bu zikirle tanışıp marifeti öğrenmeye başladıkça bunun ne kadar yanlış olduğunu öğrendim. Allah Kuranı Kerim de Tevhid benim kalem demiş. Esmalar da kalenin içindeki saraylar, biz Tevhid kalesine girmeden esma çekiyormuşuz.
Aslında bu konu çok derin burda kısaca özetlemek ve bu zikirle yaşadığım güzellikleri paylaşmaya çalıştım.
En azından 1 hafta deneyin ve o huzuru sizde yaşayın istedim, rüyalarınızın değişmesinden anlıyacaksınız..

Zikrin Yapılışı:
Abdestli ve günde 2 kez (1 gündüzün aydınlığında 1 de gecenin karanlığında)
Besmele
100 Estağfirullah
Salavat (istediğiniz salavat en az 100 sayı sınırı yok)
–Başlarında Besmeleyle– 11 İHLAS SURESİ (Kul Hüvallahu) ve 1 FATİHA SURESİ ( Elham )
Hediye : (Allah’ım senin rızan ve izninle okuduğum surelerin sevabını ve salât-ı şerifleri şanlı peygamber efendimiz Hz. Muhammed (sav)’e, ehlibeytine, yüceâlisine, ashabına, sevdiklerine, tüm meleklere ve peygamberlere, Hızır (as) ve sevdiği evliyalara, Veysel Karani hazretleri ve tüm üveyslere, sıddık, şehit, arif, salih kullara, himmet eden sultanlara, ders veren hocalarımıza ve onların hocalarına, tüm üveyslerinde hediye ettiği tüm sevgililere (istediğiniz evliya ve ölmüşlerinize ve sevdiklerinizi de hediye edebilirsiniz)
1 Kere Besmele
“LA İLAHE İLLALLAH” . (Sayı sınırı yoktur en az 100 diyelim)

2.Asrı saadet bu tesbihle başlıyor, bu sıradan bir zikir değil, lütfen en azından araştırın çok kısa anlatabildim burda..
Deneyin ve görün diyorum🙂

Konuya Bir Cevap Yazın

  • 22709 Kayıtlı Üye
  • 16811 Konu
  • 94990 Cevap
  • Son Üye Asl
Forumda Kimler Online (Şu anda 1 kişi Online)
  • ADMINISTRATOR (1)
  • MODERATÖR (4)