İsm-i Â’zâmını Buldun mu?

Bu konu Kocayürek tarafından 10 sene önce açıldı, 63 kere okundu ve 3 Cevap verildi.
Kocayürek
Üyelik Zamanı: 11 sene önce
Konu Sayısı: 355
Yanıt Sayısı: 1558
10 sene önce

Sevaplar içinde bir sevap varmış ki hepsine bedelmiş! Rabbimiz gizlemiş onu tüm sevaplar içine. Hepsini yapalım diye…Günahlar içinde bir günah varmış ki doğrudan çekermiş cehenneme. Rabbimiz saklamış onu günahlar içine. Hepsinden şiddetle kaçınalım diye.Dualar içinde bir dua varmış. Onunla dua eden; bi iznillah kün feyekün gibi keskin neticeler alırmış. O da gizlenmiş dualar içine, çeşitli niyazlarla yönelelim diye. Esma içinde bir isim saklanmış; İsm-i Â’zâm. O isimle zikreden, onu duasına vesile eden, onunla tesbih edenin talebi dönmezmiş bi iznillah… HU-ALLAH-MENNAN-HANNAN gibi isimler ism-i â’zâm olarak tespit edilmiş ehlince.Biz konuya değişik bir pencere açmak istiyoruz. Kişinin kendi kaderini okuması ve yaratılış gayesi doğrultusunda kulluğunu icrası; KENDİNE KOLAYLAŞANI FARK EDİP ONA YOÐUNLAŞMASI ile mümkün.İsm-i Â’zâm (en üstün, en baskın esma); değişik birimlerde değişik isimler halinde zuhur edebilir mi?.. Sünnetullah çarkı, her birimin belli bir esmayı pik noktada yaşaması ile oluşan çekimle deveran ediyor. ALİM ismi terkibinde öne çıkan ilimle idraklere ışık olurken, ADL isminin yoğunlaştığı mahal; adalet dağıtıyor. VEHHAB ismini yoğun yaşayan infak ehli olurken, VEDUD ismi ile donanan; muhabbet saçıyor…Şimdi… Sizde mevcut esmaların en büyüğünü, en zirvesini, en fazla olanını tespit; sizin kendi ism-i â’zâmınızı tespitiniz anlamına gelebilir!… Bu da, size kolaylaşanı okuyarak onu yaşamanız demek! Bu da kulluğun engin huzuruna,Huzurullah’a taşıyan ana unsur demek!Nelerin size kolaylaştığına bir kere daha bakın.Duanız; yaşamınız, yaşamınız duanız olsun!İsm-i Â’zâmı bulan bahtiyar kullara , Salihlere dahil olasınız!..M.doğramacı..

Sİhab
Üyelik Zamanı: 10 sene önce
Konu Sayısı: 830
Yanıt Sayısı: 1317
10 sene önce
"İsm-i Â’zâmı bulan bahtiyar kullara , Salihlere dahil olasınız!.." ne güzel bir dilek ne güzel bir söz,amin amin amin....... Rabbim bizi yolundan şaşırtmasın.. yüreğine sağlık Kocayürek...sevgiyle kal....
LâL
Üyelik Zamanı: 11 sene önce
Konu Sayısı: 1020
Yanıt Sayısı: 1991
10 sene önce
Çok faydalı ve güzel bir paylaşım olmuş sevgili kocayürek inşallah bizlerde İsmi Azam-ı nı bulanlardan oluruz .Emeğine ellerine sağlık sevgiyle kal..
Kocayürek
Üyelik Zamanı: 11 sene önce
Konu Sayısı: 355
Yanıt Sayısı: 1558
10 sene önce
Amin güzel yürek inşallah seninde değerli zamanına ve okuyan güzel gözlerine sağlık .Sevgi ve muhabbetle kal..
Cevap Eklemek için Giriş Yapmalısınız.
  • 22709 Kayıtlı Üye
  • 16811 Konu
  • 94990 Cevap
  • Son Üye Asl
Forumda Kimler Online (Şu anda 1 kişi Online)
  • ADMINISTRATOR (1)
  • MODERATÖR (4)