Başka Erkekler ile Çıkmasına göz Yummak Çağdaşlık mı?

Bu konu polatax tarafından 10 sene önce açıldı, 49 kere okundu ve 12 Cevap verildi.
polatax
Üyelik Zamanı: 10 sene önce
Konu Sayısı: 9
Yanıt Sayısı: 286
10 sene önce

Arkadaşlar bir şey danışmak isterim. Bir kız arkadaşım var(dı). Şu an bağlantımı kesmeye çalışıyorum. 3 yıllık bir ilişkimiz vardı. 3 yıllık ilişki içinde, onun istekleri, gezmek, alışverişe çıkmak, onun dertlerinin dinlenmesi yönündeydi. Arkadaş veya abi dediği erkekleri girdiği her ortamda buluyordu. Kızları pek sevmediğini söylerdi. Bu erkeklere ve abilere 🙂 çok yüz verdiği için tepki gösterdiğimde, “tabiki bunlarla gezerim, mesajlaşırım, yemeğe çıkarım, kötü bir şey yapmıyorum ki? ne kadar geri kafalısın” derdi. Benim baskılarım sonucu yemeğe çıkmazdı belki ama yinede irtibatını arttırarak görüşürdü. (Aynı ortamda oldukları ile). Ben defalarca bitirdim. Asla da mesaj atmadım. Her defasında mesaj attı. Yalvardı vs. ama yine aynı konuya geri geliyorduk. Yeni girdiği ortamda bir erkek buna müptela oluyordu. Ve bu da “arkadaşlık teklif etmediği müddetçe bir şey yok, onlar hep hikaye tek sen önemlisin, nefesim, yaşama amacımsın” diyordu. Ve her ayrıldığımda ona acı yaşattığım için beni suçluyor, “mutlu olmama izin vermiyorsun, senden ayrılamıyorum” diyordu. Herhangi bir konuda sizin isteğiniz 2 dakika uygulanır ve o konuda da suçlu hissetmeniz için elinden geleni yapar, kendi isteği isterse 24 saat sürsün, yarıda kesilse, mutsuz etmekle suçlardı yine :).Şimdi kısaca sorayım. Ben geri kafalı mıyım? acaba bir erkek böyle bir kız konusunda ne yapardı. Kötü olan ben miyim? Vicdanıma soruyorum, ayrıca kötü işlere kalkışmasından da endişe ediyorum(Sevgim var yani). Teşekkürler.

pritt
Üyelik Zamanı: 10 sene önce
Konu Sayısı: 0
Yanıt Sayısı: 327
10 sene önce
ben olsam bende izin vermem. tamam bir kızın erkek arkadaşları olabilir ancak mesafe önemlidir. senin anlattığın derecede olmaz. heleki bir çok kişi hiç olmaz.uzun yıllardır dostluğunun olduğu mesafeli birileriyle yine belli birçerçevede görüşmesi normal. ancak senin kız arkadaın herkesle arkadaşlık ediyormuş. olmaz, olamazzzzzzzz.
goldenstar
Üyelik Zamanı: 10 sene önce
Konu Sayısı: 18
Yanıt Sayısı: 688
10 sene önce
bencede olmaz egerki seni gercekten cok seviyorsa ,senin isteklerine saygı görsterirdi ve bir nebze olsun seni üzmememk için kendine ceki düzen verirdi.aslında sende onun tavrında davranıp onun buna tepkisini ölcmelydin başkalarınla arkadas olup onun gibi davranacaktın ki bakalım o zamn o ne dıyecektı o zamn sende onun gercek düşüncesini en ıyı sekılde anlardın
polatax
Üyelik Zamanı: 10 sene önce
Konu Sayısı: 9
Yanıt Sayısı: 286
10 sene önce
Ben yapım gereği biri ile çıkarken diğer kimseleri karşı cins olarak görmem. Beni seven (arkadaşça olarak düşünmek istiyorum) bir kız arkadaşım bana,çok basit bir ifadede, önemsiz bir konuda, yanlış anlamaya mahal olmayan bir mesaj atmıştı, bunu telefonumda görmüş ve "bir daha sakın mesaj yazma bu şahsa, sana ne vs" tarzı bir şeyler yazmış. Daha sonra telefonumda gönderdiği mesajı görünce kızdım. Karşı tarafın gönlünü almak içinde nelere katlandım. Bu olayı hatırlattığımda, "ben yazarım, sana yazamazlar" diyordu :). Başka bir bayandan, annem dahi olsa söz etmeme katlanmazdı. Ama kendi "şu şahsı çok seviyorum vs" rahatlıkla söylerdi. Tabi burada bir insanı şikayet eden konumunda olmak istemem ama vicdanen muhasebe konusunda Sizlerden de fikir almak istedim. Teşekkürler.
goldenstar
Üyelik Zamanı: 10 sene önce
Konu Sayısı: 18
Yanıt Sayısı: 688
10 sene önce
hımmm bak o zamn evladım eger senin başkalarınla olan herseyını kısıtlıyorsa o zamn onun iyi niyetinden şüphe et derim demekki kendisi pekte öle dostca ,arkadasca düşünmüyor sadece sana öle aks ettiriyor yanılma sakın ve üzülmememye calış ,şimdi bu kadar üzülürsün ama ileride evlenipte başka türlü acılar cekecegine bun aşükür et RABBİMİZİN bildigini biz bilemeyizki her şerde bir hayır vardır hiç üzerine düşme unut onu inş karşına senin gibi iyi insanlar cıkar tek taraflı bir ilişkiden ne beklersinki hep alıcı olunmakla olmaz birazda o verse senin için çaba sarf etse neyse degilmi hakkında hayırlısı olsun inş.
polatax
Üyelik Zamanı: 10 sene önce
Konu Sayısı: 9
Yanıt Sayısı: 286
10 sene önce
İnşaallâh Teşekkürler. Sevgiye bit deyince bitmiyor. Ayrıca yanlış şeyler yapması endişesi taşıyorum. Bundan önce bir kez büyük bir ayrılık yaşadık. Ben bırakdım ve aklıma dahi gelmiyordu. 2 aya yakın sürekli mesaj attı. Beni hiç etkilemiyordu. Daha sonra rüyamda onu çok kötü hallerde gördüm. Bir anda gönlümde bir yumuşama oldu. Döndüm, birleştik. Ondan sonrasında ise hep bana karşı hesaplı, daha doğrusu intikam hesabı yapar gibi hissettim. Açıkçası benden belki de çok fazla çok fazla ilgi bekliyordu. Abartılı olacak, köle gibi bir şey arzuladı. Karşısındaki kişilerden gördüğü sahte ilgiler gözünü kararttı. Bu da endişe etme sebebi mi arttırıyor. Zarar görecek. Rüyalarımda gördüğüm bir çok şeyi "evet oldu" dedi. Yani zarar vermek isteyen birilerini gördüm, şu şöyle yapacak dedim. "Evet öyle yapmak istedi, görüşmüyoruz" dedi. ALLÂH İnşaallâh yardımcısı olur ve başına kötü bir şey gelmez. Görüşleriniz için tekrar teşekkürler.
goldenstar
Üyelik Zamanı: 10 sene önce
Konu Sayısı: 18
Yanıt Sayısı: 688
10 sene önce
hakkında hayırlı olsun cocucgum ,benım kzıımda butür sorun yasamıştı o sebepten fikir vermek istedim ALLAHA emanet ol
polatax
Üyelik Zamanı: 10 sene önce
Konu Sayısı: 9
Yanıt Sayısı: 286
10 sene önce
ALLÂH Razı olsun İnşaallâh. Yardımınız oldu Teşekkürler. Kızınıza da ALLÂH yardım etsin.
erguvan
Üyelik Zamanı: 10 sene önce
Konu Sayısı: 0
Yanıt Sayısı: 198
10 sene önce
Tek tarafın fedakarlık yaptığı ilişkiler birgün güm diye yıkılmaya mahkumdur.Kadın erkek farketmez tabiki hepimizin okul arkadaşı iş arkadaşı vardır ama bunlarla görüşmek belli kurallar çerçevesinde olur böyle canım istedi diye olmaz.
BlackneSS
Üyelik Zamanı: 10 sene önce
Konu Sayısı: 96
Yanıt Sayısı: 365
10 sene önce
Hayırlısı olsun kardeşim hakkında ben bir kız olarak zaten böyle erkek kız olsun bu davranışlarından hiç hoşlanmamakta bulunmaktayım.Misal üniversite de popüler olmak için ya da çok çevre yapıp etmek için erkeklerin etrafında dolaşan ve bu arkadaşlıklarını sözüm ona "kardeşim,arkadaşım,kankam" diye devam ettirip yakınlık kuranlar maalesef çok.Bunun tam tersi de mevcut.Bırak herkes "kardeşin,kankan,arkadaşın" olmasın hele ki bırak karşı cinsden o kadar arkadaşın olmasın.Bu kız olsun erkek olsun aynı olmalı herşey eşit ve aynı düzeyde sınırı aşmadan devam etmeli.Kardeşte,arkadaşta nereye kadar Allah korusun kardeş dediğin ya sana ilgi duyarsa bu yakınlaşmalardan ki olur bu ne kadar kötüdür.Şunu belirtmeliyim ki ve demeden geçemeyeceğim sanırım eski arkadaşlıklar dostluklar daha seviyeliydi ve gerçekten daha kutsaldı bazen bu zamanda doğduğum için belkide neden sorusunu neden o eskilerde yaşamadım sorusunu soruyorum, sorunuza gelince asla bu geri kafalılık değil geri kafalılık olacaksa da onun gözünde bırak geri kafalılık olsun ki zaten artık sizin ilişkiniz belliyken bunlarıda yapmamalı yarın öbür gün ya evlenseniz hala devam etse daha kötü sonuçlara bile gidebilir ne diyeyim kardeşim Allah herkese hayırlı eşler ve temiz gelecekler nasip etsin...hakkımızda hayırlısı olsun (AMİN)
esaret
Üyelik Zamanı: 10 sene önce
Konu Sayısı: 162
Yanıt Sayısı: 3203
10 sene önce
polatax kardeşim ilişkide ayrılınca rüyalarına girmesi ve size her istediğini yaptırması,ayrıldığınız halde aklınızın onda kalması size büyü yaptırdığı ihtimalini çağrıştırıyor.allah yardımcınız olsun kardeşim
sibel35
Üyelik Zamanı: 10 sene önce
Konu Sayısı: 12
Yanıt Sayısı: 722
10 sene önce
Normal şartlarda bir erkeğin vereceği tepkileri vermişsin gayet normal bence sahipleniyorsun işte ne güzel ama bu onu görmüyor.. Ben de misal sevgilim yokken hayatımda (yani bi sevgilim olmamışken) erkek olan lise arkadaşlarımla sık muhabbet ederdim ama hayatıma biri girince ona saygıdan ve kendime saygıdan mesafe koyardım ki doğrusu da bu.. Çünkü bir erkek muhabbeti yanlış anlayabilir ve mutlaka ki - bu kızın zaten bana ilgisi var der ve teklifi yapıştırır. :) Benim öyle çok erkek arkadaşım vardı ama artık hepsini hayatımdan çıkarttım bi tek aşkım olsun bana bişi olmaz hesabı.. :) Yani kardeş sen doğru yoldasın aynen devam..
beyztx
Üyelik Zamanı: 10 sene önce
Konu Sayısı: 1
Yanıt Sayısı: 16
10 sene önce
erkekten arkadaş olmaz mutlaka içinde başka duygular fikirler besliyorlar.arkadaş diye bildiğim çoğu insan daha sonra benim çok çekici etkileyici bir kız olduğunmu söyleyerek bana sulandılar.kısacası sevgilim harici hiçbir erkekle görüşmem muhakkak askıntılık yapıyorlar..
Cevap Eklemek için Giriş Yapmalısınız.
  • 22706 Kayıtlı Üye
  • 16811 Konu
  • 94990 Cevap
  • Son Üye Furkan Enes
Forumda Kimler Online (Şu anda 1 kişi Online)
  • ADMINISTRATOR (1)
  • MODERATÖR (4)