Go Back   Gizli İlimler Alemi,Büyü Yapma,Aşk Büyüsü Nasıl Yapılır,Büyü Nedir > EVRENSEL ENERJİLER > Kişisel Gelişim

Yeni Konu aç  Cevapla
LinkBack Seçenekler Stil
Okunmamış 02-06-11, 15:21   #1 (permalink)
ÜYE
 
tolgacelebi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: 22-02-11
Mesajlar: 55
Konular: 38
Tecrübe Puanı: 0
tolgacelebi is an unknown quantity at this point
Standart Kuantum Düşünce Tekniği

medyum hakan
Kuantum Düşünce Tekniği

KUANTUM DÜŞÜNCE TEKNİĞİ
Tolga ÇELEBİ

İnsanlar, Kuantum Düşünce Tekniği ile kuruntu, başıboş hayaller gibi etkisi olmayan sıradan düşünce kalıplarından kurtulabilir. Kuantum Düşünceyi doğru uyguladığımızda; hayatımızın efendisi olabiliriz. Sınırlayıcı, kısıtlayıcı düşünce kalıplarımızı fark ederek hayatımızdan çıkartabilirsek ve bunların yerine güçlendirici, yapıcı ve pozitif inançlarımızı koyabilirsek, hayatımız mükemmel bir olgunluğa ulaşacaktır. Hayatımız, bu yeni inançlarımız doğrultusunda değişerek, şekillenecektir. Sizin için en uygun kişi, en uygun imkan, en uygun iş, en uygun zamanda karşınıza çıkacaktır. Evrende; hakkımız olan mutluluğu, bereketi, bolluğu, sevgiyi ve sevinci yaşamımıza katmış tanımış olursunuz. Düşüncelerimiz değişirse, hayata bakış açımız da değişir.

Kuantum fizikçileri; evrendeki her şeyin tamamen enerjiden oluştuğunu kanıtladı. Atom altı parçacıklar incelendiğinde, uçsuz bucaksız saf enerjiden oluştuğu anlaşıldı. Evrendeki tüm parçalar birbirine bağlı ve etkileşim halindedir. Her insan bir diğerine bağlıdır. Bizler büyük bir enerji okyanusunda yüzüyoruz, evrensel enerji ile besleniyoruz. Vücudumuzda AURA denen manyetik bir alan var. Peki, çekim yasasının bu enerji kavramı ile ilişkisi ne? Şimdi onu açıklayalım. İnsan beyni bir gün içinde 60.000 tane düşünce üretebilmektedir. Bu düşüncelerin hepsi bir frekansa sahiptir. Yani diğer bir deyişle düşüncelerimiz somutlaşır. İstediğimiz cisim enerjiden oluşur ve bir frekans yayar; düşüncelerimiz de bir frekans yayar. Bu iki frekans mutlaka evrende birbirini çekecektir. Düşünce yapımızı değiştirdikçe, daha çok bolluk hayatımıza akar.

Kuantum Düşünce Tekniği, evrensel bir ilkedir, yüksek nitelikli bir düşünme biçimidir. Günlük hayatta bir sürü, kuruntu, vesvese, korku gibi düşünceler üretiriz. Çoğu zaman geleceğimizle ilgili, ya da hedeflerimizle ilgili pozitif düşüncelerden uzaklaşırız. Kuantum Düşünce ile, kendimizi keşfederek, adım adım özgürleşmeye başlarız. Hayatı boyunca başarısız olmuş ve bunu kaderi olarak düşünen bir insan, düşünce yapısını değiştirerek hayatında bir sıçrama yapabilir. Terk edilmiş, kendine güvenini yitirmiş bir insan, Kuantum Düşünce yapısı ile mükemmel bir ilişkiye kavuşabilir.

İlişkilerimizde, iş hayatımızda, maddi veya manevi hayatımızın her alanında mükemmele ulaşmak Kuantum Düşünce ile gerçekleşebilir. Hayatımızda olup biten, her şeyin arkasında düşüncelerimiz var. Fakirliği kaçınılmaz bir kader olarak kabul eden, buna karşılık zengin olmayı kendine yakıştıramayan birçok insan var. Bu insanlar, zengin olmayı ya da olmamayı değil; zenginliği kabul edip etmemeyi tartışıyorlar kendileriyle. Bir makalede, “dünyadaki servetin tümü eşit olarak tüm insanlara dağıtılsa, bir süre sonra fakir yine fakir, zengin de yine zengin olurdu” şeklinde bir yazı okumuştum. Buna örnek olarak Steve Jobs’u verebiliriz. Sahip olduğu şirketteki tüm hisselerini bir şekilde elinden çıkarmak zorunda kaldı. Daha sonra yeni bir şirket kurdu ve yine zirveye yükseldi. İşin garip tarafı, eski şirketi yine O’nu davet etti. Başarısızlık, yada kaybetmek fikri bu insanda yok. O her şartta kendini başarıya odaklamış ve düşünce yapısını buna göre dizayn etmiş birisi.

İnsanlar kalıplaşmış ve kalın düşünce kalıplarının arasına hapsedilmiştir. Daha doğrusu bu kalın düşünce kalıpları artık onlar için bir inanç haline gelmiştir. Bu insanların hayat karşısındaki duruşu hep zayıf ve çekimserdir. Düşünce gücümüz sınırsızdır. Ama biz bunu ya unuturuz, ya da kullanmayı aklımıza bile getirmeyiz. Düşüncelerimizde tuttuğumuz her şeyi kendimize çekeriz. İstesek de, istemesek de bu böyledir. Düşüncelerimiz de ne varsa, deneyimlerimizde onu yaşarız. Bir şeyi düşünmeye başladığımızda, istediklerimizi zihnimizde bir resim olarak görmeliyiz. Buna imgeleme deniyor. İmgeleme en basit anlamıyla; düşünülen olayın ya da bir nesnenin zihinde canlandırılmasıdır. Örneğin; iş yerinde bir projeye başlayacaksan, önce çalışma masan gözünün önüne gelir, sonra bilgisayarda kullanacağın dataları tasarlarsın ve orta da hiçbir şey yokken bile, senin kafanda proje başlar, tüm detayları ile gelişir ve biter.

Nasıl uygulayacağına gelince: Önce istediğin herhangi bir şey düşün. Sakin ve insanların seni rahatsız etmeyeceği bir oda olabilir. Tıpkı meditasyon yapar gibi gevşe, rahatla. Nefesini kontrol et, sakinleş.
Rahatladığına inanınca, düşündüğün, arzuladığın, istediği şey her ne ise, zihnin de imgelemeye çalış. Gözünde canlandır ve bunu yapmaktan hoşlandığın sürece devam et. Örneğin bir tatil planı olabilir, kumsal, deniz, martılar. Ya da sevdiğin bir insanı düşünebilirsin, aile fertlerin ile güzel bir yemek yediğini canlandır.

İstediğin şey ne kadar net olursa ve ne kadar çok odaklanırsan, başarma ihtimalin de artar. Düş kur, her insan düş kurar, arzular. Tam olarak ne istiyorsan, o resmi gözlerinde canlandır. Denemekten asla vazgeçme.

Fiziksel, duygusal, zihinsel ya da ruhsal düzeyde herhangi bir şeyi gerekleştirmeyi amaçlayabilirsin. Tüm insanlar imgeleme kullanır. Bazıları bunu bilinçli yapar, bazıları ise sadece pembe hayaller kuruduğun iddia edip, üzerini örtmeye çalışır. Düşünceler imgeleme ile sabitlenince, gerçeklik bulabilir. Bizler, sadece pozitif düşünmeliyiz, olmasını istediğimiz şeyleri düşünmeliyiz, olmasından korktuklarımızı değil...

İmgeleme yapmak her ne kadar etkili olsa da, tek başına yetersiz kalabilir. İşte burada “olumlama” kavramı devreye giriyor. Örneğin, güne başlarken yapılacak bir olumlama cümlesi:

* Hayatla uyum içindeyim.
* Her yeni güne coşku ve mutluluk ile başlıyorum.
* Seviyorum, seviliyorum.
* Bu gün bana hep güzel şeyler getirecek.
* Pozitif düşünüyorum, güzel yaşıyorum.
* Mutlu bir aile hayatım var, güneş her sabah güzel evimin içini ve bizleri aydınlatıyor.
* İş arkadaşlarımı seviyorum.
* Çalışma hayatını seviyorum.
* Verimli olmayı seviyorum.
* Her yeni günde kendime bir artı katıyorum.
* Bu gün her şey çok ama çok güzel olacak.
* Yaşamayı seviyorum.
* Yaşamdan zevk alıyorum.
* Gün benimle başlıyor, benimle bitiyor

Özetle; her şeyin, her an iyiye gittiğine inanmalıyız. Eski ve işe yaramaz düşünce kalıplarından, negatif düşüncelerden kurtulmalıyız. Sevgi dolu bir ilişki mi istiyorsunuz, hayat zaten sevgi üzerine kurulmuş. Sevgi kainatın her zerresine hakim, marifet bunu görebilmekte gizli. Karşınıza iyi bir insan çıkmadı diye, kendinizi eleştirmeyin, karamsarlığa kapılmayın. Aradığınız kişi, az ilerde sizi bekliyor.

Kariyer hedefleriniz mi var? Önce kendinize güvenin. Bu işyerimde başarılı olacağınıza inanın. Orada her anınızın, firmaya katma değer sağladığına inanın. Özgüvensiz kişinin kafasındaki ses, onu daima eleştirir. Önce bu sesten kurtulun.

Kendinizi kurban olarak düşünmeyin. İç dünyanız ile dış dünyanızı şekillendiriyorsunuz, siz kurban değil, hayatınızın efendisisiniz. Bir düşünün hayatı nasıl algılıyorsunuz. Başınıza gelen bir olayı nasıl yorumluyorsunuz. Karamsar mı? Yapıcı mı? Her ne düşünüyorsanız, evrene yaydığınız titreşim, duygu yoğunluğu o şekilde gelişecektir. Yaşamın zor olduğuna inanırsanız, tüm yaşamınız zorluklarla geçecektir. Bu inancı değiştirmediğiniz sürece, yaydığınız frekans, size olumsuzluk olarak geri dönecektir. Biz farkında olsak da olmasak da yaydığımız her düşünce frekansı bize geri dönüyor. Ne düşünürsek, onun yansımalarını yaşıyoruz. Başlangıç noktası biziz, düşünce yapımız, ezip geçemediğimiz düşünce kalıplarımız.

Sonuç olarak; dışarıda yaşadığımız ne varsa, içsel dünyamızın yansımalarıdır. Dışarıda olanlardan memnun değilseniz, içinize, özünüze dönüp bir bakın...

(Alıntıdır)
Destek ve Emeğimiz İçin Lütfen Paylaşın:
__________________
Bu evrende okunacak o kadar çok kitap, öğnenilecek o kadar çok şey var ki!
tolgacelebi isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
aşk büyüsü yapma
Okunmamış 02-06-11, 15:24   #2 (permalink)
YASAKLI
 
Üyelik tarihi: 06-04-11
Mesajlar: 6.387
Konular: 2093
Tecrübe Puanı: 0
Asema is an unknown quantity at this point
Standart

Sevgili tolga Çelebi.
Bu gibi yazılarda en azından yararlanılan bir kaynak belirtmeye çalışalım.
Bu herkes açısından daha iyi olacaktır ve üyelerimiz o kaynaktanda yararlanabileceklerdir.

YÖNETİM
Destek ve Emeğimiz İçin Lütfen Paylaşın:
Asema isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Okunmamış 02-06-11, 15:28   #3 (permalink)
YASAKLI
 
Üyelik tarihi: 15-12-10
Mesajlar: 1.167
Konular: 101
Tecrübe Puanı: 0
yagmurdamlasi is an unknown quantity at this point
Standart

* Hayatla uyum içindeyim.
* Her yeni güne coşku ve mutluluk ile başlıyorum.

* Seviyorum, seviliyorum.
* Bu gün bana hep güzel şeyler getirecek.
* Pozitif düşünüyorum, güzel yaşıyorum.
* Mutlu bir aile hayatım var, güneş her sabah güzel evimin içini ve bizleri aydınlatıyor.
* İş arkadaşlarımı seviyorum.
* Çalışma hayatını seviyorum.
* Verimli olmayı seviyorum.
* Her yeni günde kendime bir artı katıyorum.
* Bu gün her şey çok ama çok güzel olacak.
* Yaşamayı seviyorum.
* Yaşamdan zevk alıyorum.
* Gün benimle başlıyor, benimle bitiyor


Bu sözleri soylemye basliyacagim. Bakalim nasil olacak :o)
Destek ve Emeğimiz İçin Lütfen Paylaşın:
yagmurdamlasi isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Bookmarks

Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açıkask
Powered by vBulletin® Version kapalı
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.

Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 01:34.

Desteklenen Siteler=>Medyum Yorumlar�| B�y�| ba�lama b�y�s�| a�k b�y�s� nas�l yap�l�r
Sitemiz bir forum sitesi oldu�u i�in kullan�c�lar her t�rl� g�r��lerini �nceden onay olmadan an�nda siteye yazabilmektedir.5651 say�l� yasaya g�re bu yaz�lardan dolay� do�abilecek her t�rl� sorumluluk yazan kullan�c�lara aittir. 5651 say�l� yasaya g�re sitemiz mesajlar� kontrolle y�k�ml� olmay�p,yasal olmayan bir payla��m oldu�unu d���n�yorsan�z ileti�im b�l�m�nden bize ula�abilirsiniz.