Aşırı Neşe, Sıkıntının Eseridir…

Bu konu Kocayürek tarafından 10 sene önce açıldı, 69 kere okundu ve 3 Cevap verildi.
Kocayürek
Üyelik Zamanı: 11 sene önce
Konu Sayısı: 355
Yanıt Sayısı: 1558
10 sene önce

Prof. Dr. Nurselen Toygar, bir konuşmasında: “Hayal gücüyle, beyni çalıştırmaya sevk edebiliriz. Bir amaç ve hedefimiz varsa, beynimizde bu amaç ve hedefe adım adım ulaşma yollarını hayal ederek ve daima pozitif düşünerek ulaşabiliriz.” diyor.[COLOR=white]Bu metni okuduğumda, düşüncelerimi açıkça söylemek gerekirse, “al bakalım” dedim, anlamsız boş bir laf daha! Sebebi de şuydu: İnsanların hayal ettiği hangi şey gerçekleşiyor ki? Hayal edilen, elde edilemeyince – çoğu kez böyle oluyor- bunun iç açıcı bir şey olduğunu söylemek mümkün mü? Sonrasında işler daha da zorlaşmayacak mı? Ama iş burada bitmiyor işte.[/COLOR][COLOR=white]Bu tür bir düşünce yapısı, beni yine de başka türlü arayışlara itekledi diyebilirim. Fark ettiğim önemli bir ayrıntı şu: Normalin dışında beynin daralıp sıkıştığı, insanı sinir edecek boyutlara vardığı ya da işin içinden çıkamadığı durumlarda kendine sanal bir neşe ortamı yaratıp içine düştüğü bu sıkıntılı hali hissetmek istememesi. Ve bunu dışarıya yansıtmaması. Çevrenize dikkâtle bir bakın, bu şekilde davrananları rahatlıkla fark edebilirsiniz. İşin ilginç olan yanı ise beynin bu işlemi bizim pek fark edemeyeceğimiz bir şekilde yapması.[/COLOR]Anlaşılan şu ki beyin, üzerine düşen görevi insanın içini ürperten bir düzenlilik ve disiplinle yerine getiriyor ve kendini korumayı gayet iyi biliyor.A.f.yüksel..

goldenstar
Üyelik Zamanı: 10 sene önce
Konu Sayısı: 18
Yanıt Sayısı: 688
10 sene önce
paylaşımınız için saolun kardeşim gercektende cok dogru ,mesela benim kızım cok sıkıntılı ve zor durumlardaaşırı şekilde neşeli gözükür hatta bazen bu taşkınlık gibi yansır dışarı:wacko[1]:
kamer
Üyelik Zamanı: 10 sene önce
Konu Sayısı: 45
Yanıt Sayısı: 395
10 sene önce
yani pazitif düşünmekle iş çözülmüyor ,çünkü tevekkül yok aslında pozitif düşünmenin ana temeli tevekküldür ,öyleki herşeye gücü yeten ve herşey üzerine kadir olan yüce bir zata tevekküledib bu itakattada da kuvettli olunursa başarı elde edilir ,yoksa ben hep pozitif düşünüyorum demekle insanların istediğini elde etmesi zordur, bu paylaşımdada güzel bir açıklama yapmış, yanlız abim merak ettiğim birşey var genelde paylaşımlarına baktığım zaman A.f yüksel adını görüyorum bu zat kimdir yoksa sizin adınızmı?
manolya
Üyelik Zamanı: 10 sene önce
Konu Sayısı: 0
Yanıt Sayısı: 364
10 sene önce
Yüreğine ellerine sağlık abim,çok güzel paylaşım evet beyin disiplinli bir şekilde yerine göre hareket etmemizi güzel sağlıyo..bazen sıkıntı değil kan içine akıtıyon ama yüzün gülüyo....selametle kal
Cevap Eklemek için Giriş Yapmalısınız.
  • 22709 Kayıtlı Üye
  • 16811 Konu
  • 94990 Cevap
  • Son Üye Asl
Forumda Kimler Online (Şu anda 1 kişi Online)
  • ADMINISTRATOR (1)
  • MODERATÖR (4)