Go Back   Gizli İlimler Alemi,Büyü Yapma,Aşk Büyüsü Nasıl Yapılır,Büyü Nedir > PARANORMAL FENOMENLER VE PARAPSİKOLOJİ > Parapsikoloji Ve Uygulamaları

Yeni Konu aç  Cevapla
LinkBack Seçenekler Stil
Okunmamış 20-04-11, 22:44   #1 (permalink)
YASAKLI
 
Üyelik tarihi: 06-04-11
Mesajlar: 6.386
Konular: 2092
Tecrübe Puanı: 0
Asema is an unknown quantity at this point
Standart 6.His İçimizdeki güç Ders 1

medyum hakan
6.His İçimizdeki güç Ders 1

6.His Dersleri-İçimizdeki Güç-Ders 1 6.His Dersleri-İçimizdeki Güç
Bölüm1

6.duyunuzu geliştirmeniz için site üzerinden ders vereceğim.Kendimi öğretmen gibi görmüyorum,zaten yazacağım yazılar bir kitaptan olacak ama sorularınızı yada yapmanız gerekenleri açıklayacağım.Bunu birebir ders gibi düşünebilirsiniz.Bittiğinde sertifika veremeyeceğim ama gayet güzel kullanabileceğiniz altıncı duyunuzu size kazandırmış olacağım

Altıncı Duyunuzun Gelişiminde Yedi Aşama

Açılma
Farkına Varma
Oyun Oynama
Güvenme
Kaydetme
Yorumlama
Bütünleme

Buraya yazacağım uzun yazıların genel özeti işte bu yedi unsur
Yazıları "İçimizdeki Güç" kitabından yazacağım.Kitabı aynen bilgisayara geçiyorum ve siteye koyuyorum.Yani bütün bu uygulamalar bitince site muhteşem bir kaynakla yüzyüze kalacak
Bu beni biraz yoracak,sınava da çalışıyorum ama bunu yapmam gerektiğini düşündüm.Sitede ciddi bir 6.his geliştirme dersleri vericem.
Ve söz veriyorum,dediklerimi aynen yaptığınız zaman,6.hissiniz şuankinden kesinlikle daha kuvvetli olacak.Hatta bazılarınız hayatınızın her alanında kullanıyor olacaksınız

Kitapta sadece alıştırmalar yok,bilgilendirici yazılar da mevcut.6.his adına ne ararsanız herşeyi bulabileceksiniz ve adım adım ilerleyeceğiz.
Alıştırmalar sırayla yapılacak.
Bu yüzden rica ediyorum,bundan sonraki başlıklarımı okumadan önce bu başlığı kesinlikle okuyun ve bu diğer başlıklar için de geçerli.
Yani açtığım bir başlığı okumadan diğerine geçmenizi istemiyorum.Geçin,okuyun ama uygulamayın.Çünkü bu alıştırmalar bilinçli bir sırayla dizilmiş.Mesela en son uygulamada artık istediğiniz soruyu,zaman mekan farketmeksizin yanıtlayabiliyor olacaksınız...

Bu ilk başlıkta uygulama eklemiyorum.Sadece bazı açıklamalar ve bilgiler var...
İşte ilk bölüm(kitabı birebir yazmıyorum,kitapta bu 2.bölüm ama ben 1.bölümü almadan 2.den başlıyorum...1.bölüm gerekli değil):

Altıncı Duyunuzdan Nasıl Yaralanabilirsiniz?
Bir Çağın Sonu

İki binli yıllara yaklaşırken hayatımızı yönlendiren mantık,akılcılık ve "bilimsel yöntem"in tek başına yetersizliği de artık anlaşılmış durumda.Ve dünya gitgide beş duyunun dışındaki duygu,algılayış ve inanç biçimlerinin yardımına başvuruyor.
Modern çağın kimliğini belirleyen "düz bir çizgide ilerleyn düşünce sistemleri"ne duyulan aşırı güven,insanlık tarihinde sık sık karşımıza çıkan bir olgu.Belki de bunun en büyük örneği,Fransız Aydınlanma Çağı'nın en büyük düşünürü Renê Descartes'tır. Descartes,kökleri Eski Yunan'a dayanan bir düşünce sistemini geliştirdi.Ne var ki,Eski Yunan,yani mantığın ve felsefenin doğduğu,bilimsel yöntemlerin ilk adımı atıldığı,aynı zamanda Delfi Tapınağı'nın da bulunduğu yerdir.Eski Yunanlılar,akılcı düşüncenin yetersiz olduğunu ve sezgilerin desteğine de ihtiyaç duyulduğunu biliyorlardı.
Bu kitabı(yazıları )bitirdiğinizde,altıncı duyunun en az "bilimsel yöntemler" kadar güçlü ve güvenilir olduğunu anlaycaksınız.
Altıncı Duyunun Yeniden Keşfedilişi

Bugünlerde altıncı duyunun kuşkulu bir ünü var.Geleneksel düşünüş,altıncı duyuyu elle tutulamayan,mistik,güvenilmez-ve dolayısıyla kadınlara özgü-olduğu gerekçesiyle saf dışı bırakıyor.Oysa-izin verdikleri takdirde-erkekler de altıncı duyularını kullanabilirler.Bazı şeyler onların da "içlerine doğar","içleriden bir ses" onlarla konuşur...
Kadınların altıncı duyusu,erkeklerinkindne daha güçlü değildir.Belki altıncı duyu pek de akılcı görülmediği için kadınlara mal edildi,öte yandan akılcı düşünce erkek beyinlere özgü bir yetenek olarak kabul edildi.Gerçekte geleneksel olarak "kadın işi" diye bilinen işlerde,altıncı duyuya pek az gereksinim duyuluyor.
Bu kitabı sizlere,kadın,erkek herkesin altıncı duyuya sahip olduğunu göstermek için yazdım;dileyen herkes bu gücü aynı oranda kullanabilir.

Altıncı duyumu Nasıl Kullanıyorum
Yaklaşık 20yıldır Amerika'da ve Avrupa'da altıncı duyunun geliştirilmesi ve kullanılması üzerine kurslar veriyorum.Altıncı duyumun yetenekleri,iki kıtadaki üniversitelerin profesörleri tarafından onaylandı. Altıncı duyu uygulamacısı,altıncu duyusunu gündelik hayatında ve iş hayatında bilinçli olarak kullanan kişidir.
"Bilinçli olarak" diyorum çünkü,daha sonra göreceğiniz gibi alntıncı duyunuzu "bilinçsizce" hep kullanıyorsunuz zaten...

Altıncu duyu her ne kadar kulağa mistik,karmaşık bir kavram gibi gelse de,inanın çok pratik amaçlar için de kullanılabilir.Bu kitaptaki alıştırmalar sayesinde altıncı duyunuz aracılığıyla kesin,elle tutulur,güvenilir bilgiler elde edebilirsiniz.
Bu bilgilerden nasıl yararlanabilirsiniz?Bana danışan insanlardan size örnekler vererek bunu açıklayabilirim;doktorlar,avukatlar,üst düzey yöneticiler,yatırımcılar,adlarını mutlaka duyduğunuz çok ünlü kişiler ve aktörler..
Ben altıncı duyumu aklınıza gelebilecek her konuda kullanabiliyorum:

*Hiç bilmediğim yerlerdeki kayıp insanları bulmak için,

*Önümüzdeki altı ay içinde hisse senetlerinin değerlerini,altın fiyatlarını,borsanın durumunu tahmin etmek için,

*Doktorların teşhis koyamadığı rahatsızlıkların nedenini bulmak ve ilaçların etkilerini tahmin etmek için,

*Mahkemelerde savunma taktikelri geliştirmek ve karşı tarafın avukatlarının sorularını tahmin etmek için,

*Ve son olarak eğlenmek ve para kazanmak için,at yarışı bahisleri gibi...

Siz de altıncı duyunuzu bu gibi amaçlar için kullanabilirsiniz.
Bu kadar farklı alanlarda nasıl bilgi edindiğimi merak ediyor olabilirsiniz.Gerçekte,tıp alanı hariç,bu konularda hemen hemen hiçbirşey bilmiyorum.Az sonra göreceğiniz gibi,Bir konu hakkında ne kadar az şey bilirseniz,altıncı duyunuz da o kadar güçlü ve isabetli olur!!

Bir Yatırımcı,Altıncı Duyusuna Güvenerek,Bir Milyar Dolarlık Kumar Oynuyor
George Soros,tüm zamanların en başarılı yatırımcılarından biri olarak kabul edilir.Eğer yirmibeşyıl önce onunla çalışacak kadar şanslı olsaydınız,paranızın her iki yada üç yıl içinde iki katına çıktığını görecektiniz!
Soros bir yıl içinde tarihte hiçbir yatırımcının kazanmadığı kadar çok para (650 milyon dolar) kazanıyor.Bunu,sürekli olarak bir milyar doları (yada daha fazlasını) oradan oraya yatırarak yapıyor.

Herhangi bir üniversitenin ekonomi profesörlerine aynı kişnin sürekli olarak piyasa ortalamasının üzerinde kazanmasının mümkün olup olmadığını sorarsanız,size bunun matematiksel olarak imkansız olduğunu söyleyeceklerdir.Yatırımlarınızı yanlızca matematiksle hesaplara dayanarak yaparsanız,bu gerçekten de imkansız olabilir.Soros ise böyle yapmadığını itiraf ediyor.

Son kitabında Soros'a durum kötüye gittiğinde kaybı azaltmak için resmi (yani nicel,bilimsel,objektif) bir yöntem kullanıp kullanmadığını ve durumun (yani mantığının) aleyhine işlediğini nasıl anladığını soruluyor.İşte Soros'un yanıtı:

***Bir çeşit acı hissediyorum. Büyük ölçüde hayvansal içgüdülerime güveniyorum.
Fonun yönetim kurulundayken sırt ağrıları çekiyordum.Sırt ağrısının başlaması bana portföyümde bir sorun olduğunu bildiriyordu.Neyin yanlış olduğunu söylemiyordu,yani kuyruk sokumum ağrırsa,kısa pozisyonlarda;sol omzum ağrırsa nakit para konusunda bir sorun var,gibi.Ama beni,herşeyi yolunda sanarken bir sorun aramaya itiyordu.Bu bir yatırımcı için pek de bilimsel bir yöntem değil.***

Bu,gerçekten de bilimsel bir yöntem değil,ama Soros'un başarısı da su götürmez..Yarın sabah kalktığınızda sırtınız ağrıyorsa hemen paranızı yatırdığınız fondan çekin, demiyorum.Soros,yatırımlarından önce ortamı ekonomik,politik ve psikolojik açıdan derinlemesine inceleyen kurnaz bir adam.Şaşırtıcı olan,mantığı yanıldığında,altıncı duyusuna güvenmesi.
Siz de bunu yapmayı öğrenebilrisiniz...

Bu Kitabı Niçin Yazdım?
Amacım sizi de benim gibi bir altıncı duyu uygulamacısına dönüştürmek değil.Size,altıncı duyunuzdan özel hayatınızda ve iş hayatınızda nasıl yararlanacağınızı göstermek istiyorum.İşimin en sevdiğim yanı,insanlara altıncı duyularını yeniden keşfetmeyi ve geliştirmeyi öğretmek.
Size,gündelik hayatınızı,altıncı duyunuzu kullanarak nasıl kolaylaştırabileceğinizi göstereceğim.Bu yolla geçmişe ait kayıp bilgileri yada geleceğe dair bilmek istediklerinizi öğrenebileceksiniz.
Altıncı duyunuz sayesinde yaşamınız üzerinde daha çok güce ve denetime sahip olacaksınız.İstediğiniz herhangi bir konuyla ilgili bilgi edinmeyi öğreneceksiniz,ister hakkında hiçbirşey bilmediğiniz tıbbi bir durum olsun,ister bozulan ve nasıl işlediğini bilmediğiniz bir makine.
Daha da önemlisi,altıncı duyunuzdan yararlanarak kolay ve yerinde kararlar vereceksiniz.
Size altıncı duyunuzu duygu ve düşüncelerinizle birlikte kullanarak,karar verme yetinizi sınırsız ölçüde geliştirmeyi öğreteceğim.
Altıncı duyu,tıpkı jimnastik ve meditasyon gibi,hayatınızın ayrılmaz bir parçası olmalı.Onu yaşamınıza katmakla,duygu ve düşünce dünyanızı zenginleştireceksiniz.

Bu Bir Uygulama Kitabıdır.
Bu,altıncı duyuyu kullanmak için gizemli,karmaşık yöntemlerden söz eden,anlaşılması güç bir kitap değil.Felsefe,psikoloji yada metafizik konusunda uzman kişiler için yazılmış özel terimlerle dolu bir kitap da değil.(Yine de bu kişilerin de kitabımda yazılanları oldukça ilginç bulacaklarından eminim.)
Altıncı duyu gerçekten de var mı?Evet!
Nasıl olduğunu ben de tam olarak bilmiyorum,yine de bazı olasılıklar öne süreblirim.Şansınız var ki altıncı duyuıyu kullanabilmek için nasıl oluştuğunu bilmemiz gerekmiyor
bu kitapta,gündelik hayatınızda karşılaştığınız sıradan sorunların çözümünde altıncı duyunuzdan nasıl yararlanabileceğinize dair bazı öneriler bulacaksınız. Altıncı duyunuzu geliştirmek için ihtiyaç duyacağınız herşeyi de bu kitaptan öğreneceksiniz.VE ben,her adımda yanınızda olacağım. ( ve ben tabi ki,hexagram )

Alıştırma Yapmak Sizi Kusursuzluğa Götürür
Altıncı duyunuzu bu konuda yazılanları okudkça değil,ancak bilinçli olarak kullandıkça geliştirebilirsiniz.Okumak tamamıyla düşünsel bir eylemdir,oysa düşünen zihin sesi,altıncı duyunun SESİNİ BASTIRABİLİR.

Sizden yaklaşık 20yıldır kendi kurslarımda kullandığım bazı alıştırmaları yapmanızı isteyeceğim.Bu alıştırmaların olumlu sonuç verdiklerini deneyimleridmen biliyorum,üstelik uygulanmaları da oldukça eğlenceli.
Kendizini kıyaslayabileceğiniz modeller sunmak amacıyla,bazı öğrencilerimden örnekler verdim.Genellikle verilen tepkileri,yapılan hataları belirttim.

Alıştırmaları Yaparken Nelere İhtiyacınız Olacak

Bu kitaptaki alıştırmalarda en iyi sonucu alabilmek için,
bir kayıt cihazı/ edinmeniz çok yararlı olacaktır.Çünkü en etkili yöntem,altıncı duyunuzu gerçek hayatta nasıl kullanacaksanız,alıştırmaları da o şekilde yapmaktır.Yani yanıtlarınızı yazmaktansa,yüksek sesle söyleyeceksiniz ve kayıt cihazınız sayesinde daha sonra bu yanıtlara dönüp,onları inceleme fırsatınız olacak.

Yüksek sesle konuşmanın bir başka avantajı da,mantığınızın altıncı duyunuzca engel olmasına daha az zaman tanımasıdır.Dilerseniz alıştırmaları yazarak da yapabilrisiniz,ama hiç durmadan konuışmanız çok daha iyidir,üstelik çoğu insan yazarak altıncı duyunun hızına yetişemez. Gerçekte altıncı duyunun hızına yetişebilmeniz,sizinle konuşanın artık altıncı duyunuz olmadığının bir göstergesidir.

İlerideki bölümlerde bir çok alıştırma yapacağınız için,sayfaları koparılabilen not defterleri işinize yarayacaktır.Her alıştırma için yeni bir sayfa kullanın,böylece dğeişik alıştırmaların sonuçlarını kolaylıkla birbiriyle karşılaştırabilirsiniz.Kopardığınız sayfaları koyabileceğiniz cebi olan bir defter seçin.Eğer yanıtlarınız kayıt cihazıyla kaydettiyseniz,sonradan defterinize geçirin.

Bu Ktap Nasıl Düzenlendi?
Bu kitaptaki bölümlerin çoğu basit ve kendi başına bütün oluşturan birer "deneyim" içeriyor.Metinlerin aralarına alıştırmaları serpiştirdim. Bunları arka arkaya gelecek şekilde yerleştirdim ki,her biri sonraki için gereken zemini hazırlasın.Kitabın sayfalarına gelişi güzel bir göz atmayın.İlk sayfadan başlayın ve ilerdeki sayfalara bakmadan,sırayla okuyun.

Amacımı Herzaman Anlamayabilirsiniz.
Yeri geldiğinde sizden,amacını bir kaç bölüm sonra açıklayacağım bir alıştırma yapmanızı isteyeceğim.Bazı öğrenciler bunu sinir bozucu bulabilir,ama bu da öğrenme sürecinin bir parçası.Tabii,alıştırmaları dikkatle yaptığınız takdirde.Onlardan öğreneceğiniz bilgiyi alacağınıza emin olun-sizden ne yapmanızı istediğmi anlamasanız bile...

Dilerseniz Matinleri Atlayabilirsiniz.
Daha önce de belirttiğim gibi bu bir uygulama kitabı.Altıncı duyunuzu geliştirmenin tek yolu onu kullanmaktır.Bölümlerdeki metinler,merakınızı tatmin etmek ve bana sık sık sorulan soruları yanıtlamak için yazıldı.Ancak neyi niçin yaptığınızı bilmeden de altıncı duyunuzu kullanmanız mümkün.Gerçekten de eğer zamanınız kısıtlıysa ve bu kitabı bitirmek istiyorsanız,metinleri es geçip tüm dikkatinizi alıştırmalara verebilirsiniz.

Kendinize Yeterince Zaman Tanıyın.
Bu kitabı adım adım uygulayarak altıncı duyunuzu geliştirmek,bir çeşit zihin jimnastiği kursuna gitmek gibidir.Alıştırmaları yaptıkça altıncı duyunuzu kullanma kapasitenizi geliştireceksiniz.Her alıştırma size,farkına varma,kaydetme yada bütün haline getirme gibi belirli bir yetenek kazandırmayı amaçlar.Kısacası bilinçdışınıza biliçli bir "okuma"yı oluşturan parçaları sağlamayı öğreteceksiniz.
Bu kitabı bir oturuşta oturup bitirmeye çalışmayın.Altıncı duyunuzu keşfetmeniz ve geliştirmeniz bir gecede olmayacaktır.Aslında alıştırmaların çoğuna,basit olmalarına rağmen,tam bir gün ayırmanız gerekebilir.

Kopya Çekmeyin!
Kitaptaki alıştırmaların çoğunun cevap anahtarları ilerdeki sayfalarda yazılı.Bir alıştırmayı yapıp bitirmeden sonraki sayfalara bakmamay özen gösterin.Bir anlık bir göz atış,bilinçaltınızın,aslında altıncı duyunuzla ulaşmanız gerekn bilgiyi kaydetmesine neden olur.

Sağlığınza Özen Gösetrin.
Önünüzdeki günler ve haftalar boyunca,varlığınızın "el değmemiş" bir bölümü üzerinde sıkıbir çalışma yapıyor olacaksınız.Zihninizin ve bedeninizin dinlenmeye ihtiyacı olacak.
Sizi güçlendiren,rahatlatan şeyleri yapmaya çalışın.İyi beslenin.Yürüyüşe çıkın.Spor yapın.Masaj yaptırın.

Pekâlâ artık başlayalım!
Bu kitap,altıncı duyunuzu geliştirip haytınızla ilgili ilgili olduğuna göre,önümüzdeki bölümlerde sizden amaçlarınızı,değer yargılarınız ve önceliklerinizi gözden geçirmenizi isteyeceğim.

İşte kitabı aynen yazdım,biraz uğraştırdı ama olsun
Yazar tabi kitaba göre konuştu, ben de sitede nasıl yapılacağını anlatacağım:

Sonraki bölümde ve diğer bölümlerde alıştırmalar olacak.
Toplam 26tane...
Biralıştırmayı yazacağım,nasıl yapıldığını,ne yapmanız gerektiğini,Sonra sonuçlarını buraya yazmanızı istemiyorum.
Daha doğrusu,bazı alıştırmalar kişiye özel,kişisel bilgilerinizi sanırım siteye yazmayı pek istemezsiniz...
Ama bazıları da genel sonuçları olan alıştırmalar.Onlar için verdiğiniz yanıtları siteye yazmanızı isteyeceğim,çünkü katılmayan üyeler tam olarak ne yaptığımızı görsün ve genel olarak olumlu sonuç alıp almadığımızı görelim
Kayıt cihazı olması daha iyi olur. 6.his ile bilgi bir anda gelir geçer,bunu yakalayabilmek zor olurken,bir de bunu yazmaya kalkışmak işimizi güçleştirir.Ama kayıt cihazınız yoksa mecburen yazacaksınız bir kağıda yanıtları...
Her uygulamanın sonucunu bu altıncı duyu derslerine katılan üyelere özel mesaj ile göndereceğim.Siteye alıştırmaların cevaplarını eklemeyceğim,çünkü sonradan katılan üyeler olursa cevabı görmüş olur ve hiçbir manası kalmaz bu alıştırmaların.

Yaklaşık 1hafta 2.bölümü eklemeyeceğim siteye,çünkü oldukça fazla üyenin katılmasını istiyorum.
Dikkatinizi çekerim, ben altıncı duyusuna güvenenleri değil,daha çok bunu açığa çıkarmak isteyenleri istyiorum.Tabi bu 6.duyusunu kullananların katılamayacağı anlamına gelmiyor,ama asıl amaç 6.duyuyu ortaya çıkarmak ve geliştirmek.
Böyle bir uygulama,birebir ders şeklinde olan bir uygulama,bence gayet güzel bir fırsat herkes için.

Tekrarlıyorum,o kadar eminim ki,bütün bu uygulamalar bitince %99 altıncı duyunuz gelişecek.Sadece dediklerimi yapmanız yeterli.Kafanıza takılanları bu başlıklar içinde sorabilirsiniz.Sonuçta amaç uygulama,sadece bilgi olsa yazar çekilirdim
Şimdiden herkese başarılar,umarım hayırlısı olur...

İşte ders 2...
Bu bölümde bir tane de alıştırma bulunuyor.
Bu alıştırmayı uygulamanızı istiyorum,bu çalışma boyunca yapacağınız ilk alıştırma olacak

2.Bölüm-Sizin İçin Gerçekten Önemli Olanı Belirlemek

Siz Gerçekte Kimsiniz?

Her insanın yaşamının,aslında tek bir sorunun yantı olduğu söylenir.Ömrünüz boyunca bu soruyla yaşar,yanıtını ve sizin için ne anlam taşıdığını ararsınız.Bu önemli soruya ulaşmak için pek çok hazırlık sorusu sormak gerekir.Zamanla bütün bu soruların birbiriyle ilintili olduğunu ve hepsinin sonunda tek bir soruya indirgendiğini görürsünüz.Bunu başkalarının deneyimlerini içeren kaynaklardan bilgi toplayarak değil,kendinizi sorgulayarak ve sahip olduğunuzu bile bilmediğiniz bilgileri gün ışığına çıkararak yaparsınız.
Bir soruyu daha büyük bir gerçeği ortaya çıkaran bir soruyla yanıtlama tekniği,İbrani,Hıristiyan ve Zen dinleri de dahil olmak üzere birçok köklü dinin temel yöntemlerinden biridir.Anlamın ortaya çıkması ve sorgulamanın bir üst anlayış düzeyine yükselmesi için önce bu hazırlık sorularını sormak gerekir.Bu sorular bizi yeni,keşfedilmeyen yerlere götürür ve bu yerleri tanımamızı sağlar.

Sezgileri oldukça güçlü bir psikoterapist bir keresinde bana şöyle demişti:
"Yalnızca sizin sormayı akıl edebileceğiniz soruların yanıtlarını benden bekliyorsunuz."
O zaman bunun benim düşünsel yeteneklerime yapılmış bir iltifat olduğunu sanmıştım.Daha sonra anladım ki,bazı sorular kişiliğimizle öyle şaşırtıcı ölçüde bağlantılı ki,yanıtlarını da ancak kendi içimizde bulabiliriz.VE nedense en son oraya bakarız.

Altıncı duyunun görevi,bizi aradığımız yanıtlara götürmektir.Zihin ve yüreğin işleviyse,gereken soruları oluşturmaktır[Bu cümle çok önemli arkadaşlar,uygulamaların temelini bu cümle oluşturuyor ]

Bu kitap size,sorularınızı kendi kendinize sorarak yanıtlamayı öğretecek.
Yaşamınızla ilgili önemli soruları yalnızca siz yanıtlayabilirsiniz."Yaşamın anlamı ne?" gibi sorularn yanıtı felsefe,din yada altıncı duyu gibi disiplinlerden beklememiz beni hep şaşırtmıştır.Buna rağmen bütün bu düşünce sistemlerini yaratan insanın kendini,"Altın fiyatları Şubat'ta yükselecek mi?" yada "Arabamın anahtarlarını nereye koymuştum?" gibi basit soruları yada "İlişkimi nasıl düzeltebilirim?" gibi bir soruyu yanıtlamaktan aciz sanması,oldukça düşündürücü...
Aslında yaşamı oluşturan da,bunlar gibi küçük sorulardır.

Altıncı Duyu İşbaşında ["altıncı duyu işbaşında" başlığı altındaki yazılar yaşanmış deneyimler içerir ]
Bir Öğrencinin Yaşadıkları

"Ben doktorum.Bir öğle tatilinde iştahla karnımı doyuruyordum.Yemekten sonra orta yaşlı bir bayan hastayı muayene edecektim.Sandviçimi ısırırken birdenbire kadının troid bezinde bir sorun olabileceğine dair bir duyguya kapıldım.Kadını daha önce hiç görmemiştim ve onun hakkında hiçbirşey bilmiyordum.Kendi kendime ona sıkı bir troid muayenesi karar verdim,oysa kadının hiçbir şikayeti yoktu,her zamanki kontrollerinden biri için geliyordu.
Kadın gerçekten de çok sağlıklı görünüyordu.Yine de ona bir dizi troid testi yaptım.Birkaç gün sonra laboratuvardan sonuçlar geldiğinde,tiroksin ve kalsitonin hormonlarının,kuşku uyandıracak kadar düşük olduğu ortaya çıktı.
Bu nedenle hastamı daha ayrıntılı bir muayene için yeniden çağırdım.Ve içime doğanları doğrular gibi,bir radyolog,hastanın troid bezinde daha önce gözden kaçan küçücük bir nodüle rastladı.Hastayı bir uzmana gönderdim,böylece çok tehlikeli komplikasyonlar ortaya çıkmadan tedavisi yapıldı.
Bu,altıncı duyumu meslek hayatımda kullanmayı öğrendimden beri yaşadığım şaşırtıcı olaylardan sadece biri.Asla altıncı duyuma güvenerek bir tedavi uygulamam,AMA altıncı duyum bugüne dek hiç yanılmadı."

Önceliklerinizi Belirleyin

Aşağıda,bir sonraki bölümden daha iyi yararlanmanı ziçin gereken bilgileri edinmenizi sağlayacak bazı sorular var.Bu,aynı zamanda, altıncı duyunun kapılarını açma yolundaki ilk alıştırmanız.

ALIŞTIRMA-1
Kendinizle İletişim Kurun

Bölüm-1
Her sorunun yanıtını,size saçma gelse bile kaydedin.Dürüst olun ve içinizden gelen yanıtları verin.Beni yada başkalarını etkeleyeceğini düşünüğünüz akıllıca yanıtlar bulmaya çalışmayın.Kısa ve net yanıtlar verin;kimi zaman tek bir kelime yeterli olabilir.İleride aynı soruları,üzerinde düşünerek yanıtlama fırsatınız olacak.

Bu alıştırmayı yaparken,yanıtlar kısa bile olsa,kendiniz yazmayın.Örneğin bir arkadaşınızdan size soruları yüksek sesle okumasını isteyebilirsiniz.Yada bir kayıt cihazı kullanabilirsiniz.
Unutmayın,sizden anında yanıt vermenizi istiyorum.Saçma olması hiç önemli değil,sadece anında yanıtlar verin,mantıksız olması sizin 6.hissinizle yanıtladığınızı gösterir,mantıklı cevap vermeye çalışmayın,mantıksız olsun diye de çaba göstermenize gerek yok,tam o anda içinizden geleni anında söyleyin...
Anlaştık mı?İşte sorular:

*Tam şu anda ne istiyorsunuz?
*Tam şu anda neye ihtiyacınız var?
*Tam şu anda en çok neden korkuyorsunuz?
*Tam şu anda en büyük dileğiniz ne?
*Tam şu anda mutlu olmak için neye ihtiyacınız var?
*Tam şu andasahip olmayı en çok istediğiniz şey ne?
*Tam şu anda en büyük yeteneğiniz ne?
*Tam şu anda önünüzdeki en büyük engel ne?
*Tam şu anda hangi yönünüz en büyük düşmanınız?
*Tam şu anda hayatınızın sizi en çok tatmin eden yanı ne?
*Tam şu anda hayatınızda neyin eksikliğini duyuyorsunuz?
*Tam şu anda gelecek yıla kadar hayatınızda en çok neyin değişmesini isterdiniz?
*Tam şu anda var oluş amacınız ne?

Bölüm-2

Yanıtlarınızı gözden geçirin.Şimdi sizden aynı soruları bu sefer her birinin üzerinde düşünerek yanıtlamanızı istiyorum.Bu sefer yanıtlarınız birinci bölümdekilerdne uzun olacak,yine de açık ve öz olmalarına özen gösterin.Tereddüt ettiğiniz soruda,ilk yanıtınıza bakabilirsiniz.
İşte sorular:

*Düşünün, ne istiyorsunuz?
*Düşünün, neye ihtiyacınız var?
*Düşünün, en çok neden korkuyorsunuz?
*Düşünün, en büyük dileğiniz ne?
*Düşünün, mutlu olmak için neye ihtiyacınız var?
*Düşünün, sahip olmayı en çok istediğiniz şey ne?
*Düşünün, en büyük yeteneğiniz ne?
*Düşünün, önünüzdeki en büyük engel ne?
*Düşünün, hangi yönünüz en büyük düşmanınız?
*Düşünün, hayatınızın sizi en çok hangi yönü tatmin ediyor?
*Düşünün, hayatınızda neyin eksikliğini duyuyorsunuz?
*Düşünün, gelecek yıla kadar hayatınızda en çok neyin değişmesini isterdiniz?
*Düşünün, var oluş amacınız ne?

Yanıtlarınızı defterinize kaydedib.Eğer kayıt cihazı kullandıysanız,yanıtlarınızı tekrar dinleyerek defterinize yazın.
Sayfanın basşına "Alıştırma-1" yazın ve bugünün tarihini eklemeyi unutmayın.

Bir Öğrecinin Bu Alıştırmaya Verdiği Yanıtları

İşte aynı alıştırmaya,kursuma katılan bir öğrencinin verdiği yanıtlar.Bu öğrenci,zorlu bir boşanma dönemi yaşayan genç bir kadın.Şunu tekrar belirtmeliyim ki örnek olarak seçtiğim öğrenciler,tıpkı sizin gibi altıncı duyularını geliştirme sürecinin başında olan kişiler.Sıradışı olan yada çok hızlı ilerleyen öğrencileri seçmemeye özen gösterdim.

*Tam şu anda ne istiyorsunuz?
"Bir yuva."

*Tam şu anda neye ihtiyacınız var?
"Yardıma."

*Tam şu anda en çok neden korkuyorsunuz?
"Yok olmaktan."

*Tam şu anda en büyük dileğiniz ne?
"Uyum ve huzur."

*Tam şu anda mutlu olmak için neye ihtiyacınız var?
"Güçlü olmaya."

*Tam şu andasahip olmayı en çok istediğiniz şey ne?
"Sevgi."

*Tam şu anda en büyük yeteneğiniz ne?
"Sevmek."

*Tam şu anda önünüzdeki en büyük engel ne?
"Kendim."

*Tam şu anda hangi yönünüz en büyük düşmanınız?
"Korkularım."

*Tam şu anda hayatınızın sizi en çok tatmin eden yanı ne?
"Sevgi."

*Tam şu anda hayatınızda neyin eksikliğini duyuyorsunuz?
"Güvenin."

*Tam şu anda gelecek yıla kadar hayatınızda en çok neyin değişmesini isterdiniz?
"Soruların çözülmüş olmasını isterdim."

*Tam şu anda var oluş amacınız ne?
"Sevmek."

Şimdi de aynı öğrencinin,sorulara,üzerinde düşünerek verdiği yanıtlar:


*Düşünün, ne istiyorsunuz?
"Sakin,dengeli bir yaşantı."

*Düşünün, neye ihtiyacınız var?
"Paraya ve durumumun açıklığa kavuşmasına"

*Düşünün, en çok neden korkuyorsunuz?
"Sevdiğim insanlara zarar gelmesinden."

*Düşünün, en büyük dileğiniz ne?
"Mutlu bir aile hayatı."

*Düşünün, mutlu olmak için neye ihtiyacınız var?
"Sevdiklerimi korumak için gerekli olan şartlara ve kaynaklara."

*Düşünün, sahip olmayı en çok istediğiniz şey ne?
"Mutlu bir aile."

*Düşünün, en büyük yeteneğiniz ne?
"Çevremi,yaşadığım ortamı güzelleştirmek."

*Düşünün, önünüzdeki en büyük engel ne?
"Karar verme ve hayatımı düzenleme konusundaki yetersizliğim ve aşırı duygusallığım."

*Düşünün, hangi yönünüz en büyük düşmanınız?
"Seçimlerime ve isteklerime güvenmek yerine sürekli kendimden şüphe etmem."

*Düşünün, hayatınızın sizi en çok hangi yönü tatmin ediyor?
"Çocuğumla kurduğum arkadaşça ilişki ile hayatımın diğer parçası olan eşim."

*Düşünün, hayatınızda neyin eksikliğini duyuyorsunuz?
"Güvenilir bir destek,sorunlarımı çözmeme yardımcı olacak biri."

*Düşünün, gelecek yıla kadar hayatınızda en çok neyin değişmesini isterdiniz?
"Evlilik durumumun olumlu bir şekilde düzelmesi."

*Düşünün, var oluş amacınız ne?
"Kendim ve sevdiklerim için huzurlu bir ortam yaratmak."

Bu Alıştırmanın Amacı

Bu kitabın konusu,hayatınızın en önemli sorularının yanıtlarını bulmak.
Artık bu soruların neler olduğunu düşünmeye başlamış bulunuyorsunuz.Bir sonraki bölümde sizden bu sorulara daha kesin yanıtlar vermenizi isteyeceğim.

İlk alıştırmanız hayırlı olsun
Belki ilk iki ders pek hoşunuza gitmedi,pek bir heyecanı yoktu ama 3.ders eminim herkesin hoşuna gidecek...
Heyecanı yoktu diyorum ama ilk 2dersi okumayan ve uygulamayan 3.ye geçemez
Bu yüzden yazılar birikmeden altıncı duyusunu geliştirmek isteyenler bu eklediğim dersleri okumaya,uygulamaya başlasınlar...
Destek ve Eme�imiz ��in L�tfen Payla��n:

Konu Asema tarafından (20-04-11 Saat 22:45 ) değiştirilmiştir. Sebep: Ard Arda Mesaj Yazılması
Asema isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
a�k b�y�s� yapma
Okunmamış 03-05-11, 21:45   #2 (permalink)
ÜYE
 
sibel35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: 25-02-11
Mesajlar: 758
Konular: 12
Tecrübe Puanı: 0
sibel35 is an unknown quantity at this point
Standart

Evet okudum ve yaptım. :)) Darısı 3. derse artık :))
Destek ve Eme�imiz ��in L�tfen Payla��n:
__________________
Hayat; Kadere İnat Seni Sil Baştan YAŞAYACAĞIMM... Ahdım Olsunn
sibel35 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Okunmamış 03-05-11, 21:46   #3 (permalink)
YASAKLI
 
Üyelik tarihi: 06-04-11
Mesajlar: 6.386
Konular: 2092
Tecrübe Puanı: 0
Asema is an unknown quantity at this point
Standart

2 dersi Ekledim ama 3'üde Müsait olduğum bir vakitte eklerim İnşaallah.
Şimdilik 2 ders kalsın bu şekilde bakalım. :)

-Asema
Destek ve Eme�imiz ��in L�tfen Payla��n:
Asema isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Okunmamış 03-05-11, 21:48   #4 (permalink)
ÜYE
 
sibel35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: 25-02-11
Mesajlar: 758
Konular: 12
Tecrübe Puanı: 0
sibel35 is an unknown quantity at this point
Standart

Evet sağolun 1 ve 2 zaten oldukça uzun idi.. 3 te aşağı yukarı uzundur. :)
Destek ve Eme�imiz ��in L�tfen Payla��n:
__________________
Hayat; Kadere İnat Seni Sil Baştan YAŞAYACAĞIMM... Ahdım Olsunn
sibel35 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Okunmamış 03-05-11, 21:57   #5 (permalink)
YASAKLI
 
Üyelik tarihi: 06-04-11
Mesajlar: 6.386
Konular: 2092
Tecrübe Puanı: 0
Asema is an unknown quantity at this point
Standart

Estağfurullah................

-Asema
Destek ve Eme�imiz ��in L�tfen Payla��n:
Asema isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Okunmamış 01-03-15, 18:59   #6 (permalink)
ÜYE
 
Üyelik tarihi: 01-03-15
Mesajlar: 1
Konular: 0
Tecrübe Puanı: 0
halime47 is an unknown quantity at this point
Standart

bu dersin diger bölümleri nerde acaba okumak istiyorum
Destek ve Eme�imiz ��in L�tfen Payla��n:
halime47 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Okunmamış 21-05-15, 21:21   #7 (permalink)
ÜYE
 
Üyelik tarihi: 21-05-15
Mesajlar: 1
Konular: 0
Tecrübe Puanı: 0
kereminki is an unknown quantity at this point
Standart

3. alıştırma çabuk gelsin lütfen :) :) :) :)
Destek ve Eme�imiz ��in L�tfen Payla��n:
kereminki isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Okunmamış 08-10-15, 14:54   #8 (permalink)
ÜYE
 
Üyelik tarihi: 08-10-15
Mesajlar: 1
Konular: 0
Tecrübe Puanı: 0
sinanuzun60 is an unknown quantity at this point
Standart

selam arkadaslar paylasımı sonuna kadar okudum ilk dersimi bitirdim faydalı olacagını düşünüyorum inş bitirdigimde bir yerlere varabilirim
Destek ve Eme�imiz ��in L�tfen Payla��n:
sinanuzun60 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Okunmamış 13-11-15, 00:03   #9 (permalink)
ÜYE
 
Üyelik tarihi: 12-11-15
Mesajlar: 1
Konular: 0
Tecrübe Puanı: 0
feyza nur is an unknown quantity at this point
Standart

2. ders nerede
Destek ve Eme�imiz ��in L�tfen Payla��n:
feyza nur isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Bookmarks

Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açıkask
Powered by vBulletin® Version kapalı
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.

Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 20:13.

Desteklenen Siteler=>Medyum Yorumlar�| B�y�| ba�lama b�y�s�| a�k b�y�s� nas�l yap�l�r
Sitemiz bir forum sitesi oldu�u i�in kullan�c�lar her t�rl� g�r��lerini �nceden onay olmadan an�nda siteye yazabilmektedir.5651 say�l� yasaya g�re bu yaz�lardan dolay� do�abilecek her t�rl� sorumluluk yazan kullan�c�lara aittir. 5651 say�l� yasaya g�re sitemiz mesajlar� kontrolle y�k�ml� olmay�p,yasal olmayan bir payla��m oldu�unu d���n�yorsan�z ileti�im b�l�m�nden bize ula�abilirsiniz.