Go Back   Gizli İlimler Alemi,Büyü Yapma,Aşk Büyüsü Nasıl Yapılır,Büyü Nedir > İSLAM DİNİ > Dini Bilgiler > Üçbin Fetva

Yeni Konu aç  Cevapla
LinkBack Seçenekler Stil
Okunmamış 29-11-10, 19:30   #1 (permalink)
YASAKLI
 
Üyelik tarihi: 11-11-10
Mesajlar: 2.084
Konular: 1549
Tecrübe Puanı: 0
ates is an unknown quantity at this point
Standart Kıyamet Alâmetleri

medyum olcay
Kıyamet Alâmetleri

2293 - Soru: İnandığımız kıyametin alâmetleri nelerdir?
Cevap: Deccal'in çıkması, Hz. İsa'nın semâdan yeryüzüne inişi. Yecüc ve Mecüc'ün çıkması, güneşin batıdan doğması, Dabbetü'l-Arz'ın çıkışı gibi şeylerdir. Bunlar, kıyametin kopmasından önce meydana gelecektir. Daha geniş ve etraflı bilgi için Ömer Nasuhi Bilmen merhumun "Muvazzah İlm-i Kelâm" adlı eserini okumanızı tavsiye ederiz.
2294 - Soru: Katır denilen hayvanın yavru yapmasına kıyamet alâmetidir diyorlar. Böyle bir şey var mı? Varsa hangi kitapta yazıyor?
Cevap: Böyle bir şey yoktur. Söylenen bu sözün dini bir kaynağı mevcut değildir. 2295 - Soru: Kıyamet kopmazdan önce ne gibi şeyler olacak? Cevap: Bu hususla ilgili cevabı, tarafımızdan tercüme edilen İmam Birgivi'nin "Ravzat'ül Cennât" adlı eserinden naklediyoruz. "Kıyametin kopmasını hazırlayan birtakım şartlar vardır. Bunlar vaki olmadıkça kıyamet kopmaz. Bu şartlar:
1 - Deccal'in çıkması: Deccal, bir gözü kör, saçları dağınık, beraberinde cennet ve cehennem (gibi görünen aldatıcı şeyler) bulunan bir kimsedir. (Hakikatte) ateşi, cennet; cenneti ise ateştir.
2- Hazreti İsa'nın inişi: İsa aleyhisselâm, Peygamberimizin (taraf-ı ilâhiden getirdiği İslâm) şeriatı üzerine (âmil) olacak ve Deccal'i o katledecektir. Yeryüzünde Allah'ın (cc) dilediği müddet kadar duracak, sonra vefat edecektir. Müslümanlar onun cenazesi üzerine namaz kılıp (toprağa) defnedeceklerdir.
3- Yecüc ve Mecüc'ün çıkması: Bunlar, Hz. Nuh'un oğlu Yafes'in evlâdından türemiş iki kabiledir. Yecüc ve Mecüc, ademoğlunun onda dokuzunu teşkil edecek (kadar kalabalık)tırlar. İnsanlar ile harp ederler. Sonra, Hz. İsa'nın duası (berekâtı) ile Yüce Allah onları helak edecektir.
4- Güneşin gurup ettiği yerden (batıdan) doğması: Güneşin garptan doğuşunu halk gördüğünde hepsi iman etme yolunu tutarsa da onların (korkuya dayalı bu) imanları, kendilerine fayda vermeyecek, daha evvelden iman etmiş veya imanda bir hayır kazanmış olmayan hiçbir kimseye (o günkü) imanı asla fayda vermez.
5- Dabbetü'l arz'ın çıkması: Bu hususla ilgili bir Ayet-i Kerimede buyruluyor ki: "O söz (ün mânâsı) kendilerinin aleyhinde (tahakkuk edip) vuku (ve zuhur)a geldiği zaman yerden bunlar için bir dabbe çıkarırız ki, bu, onlara insanların ayetlerimize kati bir kanaat beslemezler idiğini (başlarına kakarak) söyler." (Sure-i Neml: 82) Dabbetü'l arzın boyu, altmış zirâdır. Kaçan kimse ondan kurtulamaz; (ardından) koşan da ona yetişemez. Bu canlının yanında Hz. Musa'nın asası ile Süleyman Aleyhisselâm'ın mührü bulunacaktır. Bu varlık, elindeki asâ ile mü'minin alnına beyaz bir nokta (iz) yapar da yüzü (nün tamamı) bembeyaz olur. Kâfirin de burnuna, mühür ile siyah bir damga vurur da yüzü simsiyah kararır.
2296 - Soru: Yecüc ve Mecüc'ün Hz. Nuh'un Yafes ismindeki oğlundan türediğini okudum. Bunu yazan kitap ile "Dabbetü'l arz" nedir bunun hakkında da bilgi verirseniz memnun olurum.
Cevap: Yecüc ve Mecüc ile ilgili İmam Birgivi'nin "Ravdatüi-Cennât fi Usuli'l İ'tikad" adlı eserinde şu bilgiler yer alır. Dabbetü'l arz'in boyu 60 zirâ'dır. Kaçan kimse ondan kurtulamaz. Ardından koşan ona yetişemez. Bu canlının yanında Hz. Musa'nın asası ile Süleyman aleyhisselâmın mührü olacaktır. Bu varlık, elindeki asa ile mü'minin alnına beyaz bir nokta (iz) yapar da yüzü bembeyaz olur. Kâfirin de burnuna mühür ile siyah bir damga vurur, yüzü simsiyah kararır.
2297 - Soru: Kıyametin alâmetlerinden olan Mehdi'nin vazifesi nedir? Bu hususta hadis var mı?
Cevap: Mehdi, yolunu sapıtmış kimselerin hidayetine, adaletin ikamesine, küfrün ve cehlin kaldırılmasına çalışacaktır. Peygamber (sav) Efendimiz'in soyundan bulunan Mehdi ile alâkalı hadis vardır. Sünen-i Ebu Davud'un c. 4, s. 107'de şu mealde iki Hadis-i Şerif bulunmaktadır: "Mehdi benim torunlarımdan, (kızım) Fatıma'nın soyundandır." Diğer Hadis-i Şerifte şöyle ifade edilmektedir: "Kâinat(ın ömrün)den ancak bir gün kalmış olsa bile, Allah (cc) benim soyumdan bir kişi gönderecektir. O, zulümle dolmuş bulunan kâinatı adalet ile dolduracaktır." Tirmizi Şerhi Tuhfetü'l-Ahvezi c. 6, s. 485'te şu Hadis-i Şerif vardır: "Ehl-i beytimden, adı adıma uygun bir kişi Arab kabilelerine sahip olmadıkça dünya (yıkılıp) gitmeyecektir." Bu husustaki Hadis-i Şerifler oldukça çoktur.
2298 - Soru: Deccal diye bildirilen şahıs bir insan mıdır? Deccal çıkmış mıdır? Duyduğuma göre, hadiste "Deccal'in sol gözü kör olacak" deniliyormuş. Bu hadis hangi kitaptadır -mümkünse sayfasını- da bildiriniz.
Cevap: Deccal ile ilgili beyanlar oldukça geniş ve birbirinden farklıdır. Deccal, fesat saçan bir kimse olacaktır. Bir gözü kördür. Bu mevzu ile alâkalı bazı Hadis-i Şerif meallerini aşağıya alıyoruz:
1 - "Hiçbir peygamber gönderilmemiştir ki, ümmetini tek gözü kör, çok yalancı Deccal ile korkutmuş olmasın. Haberiniz olsun! Onun tek gözü kördür. Yüce Rabbiniz ise kör değildir. Onun iki gözü arasında Kâfir yazılmış olacaktır." (Ebu Davud c. 4., s. 116)
2- "Hepsi kendisini Resulullah diye (fasid) bir kanaat taşıyan otuz tane Deccal çıkmadıkça kıyamet kopmaz." (Ebu Davud c. 4, s. 121)
3- "Yalancı ve hepsi Allah'ı ve Resulü'nü yalanlayan otuz tane Deccal çıkmadıkça kıyamet kopmaz." (Ebu Davud c. 4, s. 121)
4- "O (Deccal)'in beraberinde su ve ateş bulunacak. Onun ateşi, (haddi zatında) soğuk su; suyu ise (hakikatte) ateştir." (Buhari c. 8, s. 103)
5- "Kim Deccal'in çıktığını duyarsa ondan uzaklaşın. Allah'a andolsun ki, bir adam ona gelir de onunla gönderilen şüpheli şeylerden dolayı Deccal'i mü'min zannedip kendisine tabi oluverir." (Ebu Davud c. 4, s. 116)
6- "Ben size Deccal'den (birçok) haber verdim, anlayamamış olmanızdan korktum. Mesh edici Deccal; kısa (boylu), apışarak yürüyen, kıvırcık saçlı, tek gözü mahvolup körleşmiş olup, yumru ve sert değildir. (Onun vasıflarında) üzerinizde bir tereddüt hasıl olursa Rabbinizin bir gözünün kör olmadığını biliniz." (Ebu Davud c. 4/117)
7- "Kim Sure-i Kehf'in evvelinden on ayet ezberler (ve okur) ise, Deccal'in fitnesinden korunmuş olur." (Ebu Davud s. 4, s. 117)
8- "Halk, Deccal(in şerrin)den dağlara kaçacaklardır." (Feyzü'l Kadir c. 5, s. 393)
9- "Deccal gelip, Medine'nin (yakın) bir yerine iner. Sonra Medine üç defa zelzele ile sarsılır da ne kadar kâfir ve münafık varsa (oradan ayrılıp) ona (varmak üzere) çıkarlar." (Buhari c. 8, s. 102)
10- "Mesih, Deccal'in korkusu Medine'ye giremez. O gün, Medine'nin yedi kapısı olacaktır. Her kapısında iki (muhafız) melek bulunacaktır." (Buhari c. 8, s. 102)
2299 - Soru: Dünya yıkıldıktan sonra hesaplar bu âlemde mi görülecek?
Cevap: Ahiret âleminde görülecektir.
2300 - Soru: Peygamber (sav) Efendimiz, Hadis-i Şeriflerinde, Deccal'in bir elinde su diğer elinde de ateş bulunacağını ifade edip, "Siz, suyu değil ateşi alın" buyurmaktadır. Su ve ateşten maksat nedir?
Cevap: Deccal'in sihirbazlığı ve onun göz bağcılığı yapıp hadiseleri ters göstermesine dikkat çekilmektedir.
Destek ve Emeğimiz İçin Lütfen Paylaşın:
ates isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
aşk büyüsü yapma
Okunmamış 20-01-11, 03:42   #2 (permalink)
ÜYE
 
lebiderya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: 04-01-11
Mesajlar: 217
Konular: 87
Tecrübe Puanı: 0
lebiderya is an unknown quantity at this point
Standart

Herkesin en çok merak ettiği konu... Halbuki bizler kıyametin zamanını öğrenmekle değil, o dehşetli güne hazır olmakla emrolunduk.
Destek ve Emeğimiz İçin Lütfen Paylaşın:
__________________

Bir bahara açık duran penceresinde
Belki bir gün gelir geçmiş zamanı arar
Diyerek bu portreyi çizdi sanatkar
Bir oda içinin ışık ve gölgesinde
lebiderya isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Okunmamış 20-01-11, 05:59   #3 (permalink)
ÜYE
 
Üyelik tarihi: 20-01-11
Mesajlar: 5
Konular: 0
Tecrübe Puanı: 0
bizbize is an unknown quantity at this point
Standart

Allah tum inananları o buyuk gunun zorlugundan korusun
Destek ve Emeğimiz İçin Lütfen Paylaşın:
bizbize isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Okunmamış 20-01-11, 11:02   #4 (permalink)
YASAKLI
 
Üyelik tarihi: 06-11-10
Mesajlar: 3.078
Konular: 806
Tecrübe Puanı: 0
SOLAK is on a distinguished road
Standart

Gençlik bir eğlencedir dalıp gidiyor ..
Yukarıda söylenen gerçekler olduğu gün eyvah! demiyeceğiz umarım ..
Destek ve Emeğimiz İçin Lütfen Paylaşın:
SOLAK isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Okunmamış 20-03-11, 20:59   #5 (permalink)
ÜYE
 
gizlilik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: 17-01-11
Mesajlar: 130
Konular: 35
Tecrübe Puanı: 0
gizlilik is an unknown quantity at this point
Standart

Bir insan öldüğünde onun kıyameti kopmuştur...Yukarıda söylenenleri beklemesine gerek yoktur bence ölüm yakındır belki 10 dakikakadar vaktimiz vardır ben ölmeyeceğim diyen varsa amenna ama ölümlüyüm diyen öleceğini bilen gözünün önüne bakmalı ...Ölüm kadar ibret alınacak ne varki şu dünyada...
Destek ve Emeğimiz İçin Lütfen Paylaşın:
__________________
Her kalb içindeki olanı dışarı sızdırır!!!

Selamün kavlem mir rabbir rahim
gizlilik isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Okunmamış 20-03-11, 22:45   #6 (permalink)
ÜYE
 
esmeray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: 10-07-10
Mesajlar: 105
Konular: 0
Tecrübe Puanı: 9
esmeray is on a distinguished road
Standart

yuce mevlam imanla olmek nasip etsin paylasinim icin sagol emegine saglik
Destek ve Emeğimiz İçin Lütfen Paylaşın:
esmeray isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Bookmarks

Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açıkask
Powered by vBulletin® Version kapalı
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.

Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 03:23.

Desteklenen Siteler=>Medyum Yorumları| Büyü| bağlama büyüsü| aşk büyüsü nasıl yapılır
Sitemiz bir forum sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir.5651 sayılı yasaya göre bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. 5651 sayılı yasaya göre sitemiz mesajları kontrolle yükümlü olmayıp,yasal olmayan bir paylaşım olduğunu düşünüyorsanız iletişim bölümünden bize ulaşabilirsiniz.