Go Back   Gizli İlimler Alemi,Büyü Yapma,Aşk Büyüsü Nasıl Yapılır,Büyü Nedir > HAVAS İLMİ > Vefk İlmi Ve Vefk Örnekleri

Vefk İlmi Ve Vefk Örnekleri Vefk hakkında genel bilgiler,sevgi muhabbet,rızık bereket,sıkıntı,musallat ve diğer vefk çalışmaları

Yeni Konu aç  Cevapla
LinkBack Seçenekler Stil
Okunmamış 21-05-11, 16:38   #1 (permalink)
YASAKLI
 
Üyelik tarihi: 06-04-11
Mesajlar: 6.387
Konular: 2093
Tecrübe Puanı: 0
Asema is an unknown quantity at this point
Standart Vefk Ve Muskaların Katlanışı Taşınması

medyum hakan
Vefk Ve Muskaların Katlanışı Taşınması

Yazılması ve okunması biten vefkler, şayet yapanın kendisi veya başka bir kimsenin üzerinde taşıması gibi bir amaçla yapılmışlarsa uygun şekilde katlanmalıdırlar. Katlama her ne kadar vefkin etkisi açısında hiç bir önem taşımıyorsa da yapılan işin kalitesi, kusursuzluğu açısında çok önemlidir. Olayın geleneğidir. Gelenekler ve mesela bu katlama konusu neden önemlidir?

Gelenekler, hangi sanat olursa olsun, onun kökü hakkında dışarıya fikir veren şeylerdir. Havâss konusunda geleneklere uymak veya rastgele davranmak kişinin belli bir ustadan birşeyler öğrendiğini ve işini kusursuz yaptığını gösterir. Son yıllarda görülen vefk ya da muska gibi şeylerin hemen hemen hepsi rastgele, üstüste kıvrılıp, kare veya dikdörtgen şekli verilmiş olan biçimsiz bohçalar halinde. Bu katlamadan sonra da, pazardan ekmek alırken fırıncının verdiği naylon torbadan kesilen bir parçaya kara düzen sarılıp, seloteyple yapıştırılıyorlar.

Bu şekilde katlanıp, yapıştırılan vefkler ya da muskalar veya yazılıp, verilen her ne ise o, sadece yapan kişinin bu işi rastgele kitaplarda gördüğünü, bir ustadan öğrenmediğini veya hiç bir usta ile görüşüp fikir almadığını, eski çalışma ve geleneklerden haberdar olmadığını göstermekle kalmaz, aynı zamanda yapan kişinin oldukça yüzeysel yapıda olduğunu da gösterip, onu, ne derece bilirse bilsin, cahil durumuna düşünür. Bu şekilde katlanan bir vefk herşeyden önce bir ayıptır.

Bilen kişilerin yaşadıkları ve geleneklere uydukları dönemlerde bu gibi şeyler Üçgen şeklinde katlanırlar ve mumlu beze sarılırlardı. Tarifini gördüğümüz gibi mumlu bez hazırlamak hiç de zor ve masraflı bir iş değil. O zaman bu gibi şeyler neden adi, önceden kullanılmış, sentetik ve majikal enerji ile taban tabana ters şeylere sarılıp, aynı derecede kötü olan seloteyp parçalarıyla yapıştırılırlar. Halbuki gerek Havâss ve gerekse bütün majikal gelenekler sentetik şeylere karşıdırlar.

Vefkler üçgen şeklinde katlanmalıdırlır dedim fakat üçgenin şekli de kişinin bilgi ve yaklaşımını göstermek açısından önemlidir. Aşağıda ki resimde "Doğru" ve "Yanlış" başlıkları altında iki farklı üçgen katlama şekli gösterilmiştir. Önce yanlış şekli görelim.

YANLIŞ KATLAMA ŞEKLİ

1) Kare şeklindeki kağıt, iki veya gerekiyorsa daha fazla sayıda katlanarak uzun bir şerit şekline sokulur.
2) Resimdeki 2 ile işaretlenmiş şekilde katlamanın yapılacağı yer, noktalardan oluşan çizgi ile gösterilmiştir.
3) Noktalı yerden kıvrılan kağıt İlk üçgen şeklini almıştır fakat dikat edilirse görülür ki, Oluşan üçgen oldukça büyük bir üçgendir ve üç kenarı hemen hemen birbirine eşit uzunluktadır.
4) Bir daha katlanır ve bu şekilde kağıdın sonuna kadar devam edilir.
5) Kağıdın, tam bir üçgen şeklinde bitmesi çok az rastlanan bir tesadüftür. Bu yüzden artan küçük parça da üçgenin üzerine katlanır. Bu şekilde, Vefkin katlanılması bitmiş olur.

Bu katlama tarzında oluşan üçgen şekli resimde açıkça belli olmaktadır ve bu tarz yapılan üçgen katlama da yapanın, bazı eski ustaların yaptıkları katlamaları gördüğünü ve bunu taklit etme cabasında olduklarını fakat geleneği bilmediklerini gösterir. Çok eski fotograflar vardır. Eski yağlı güreş pehilvanlarını gösterirler. Pehilvanların boyunlarında, bir derinin içine dikilmiş olan ve yine deri kordonla boyuna bağlanan muskalar açıkça görülür. Bu muska takmak da o zamanki pehilvanlıkta nerede ise gelenek halini almış, sanki kıspetin bir parçasıymış gibi yerleşik hale gelmiştir. İşte o pehilvanların çoğunun boyularındaki muskaların çoğu yukarda anlattığım şekilde katlanmış, tabak gibi kocaman ve üç yanı eşit üçgenlerdir. Bunun nedeni o muskları yazan hocaların çoğunun "Köy hocası" olması ve bu tür şeyleri sadece başkalarının yaptığına bakarak yapmalarıdır. Evet bu kişilerin hepsinin muska yazmayı bildiğini kabul ediyorum. Yaptıkları muskaların çalıştığını da kabul ediyorum ama bu onların kara düzen yetişmiş olmalarını önlemez.

Havâss'ı ciddi olarak ele alan, bilim seviyesine çıkartan, başka ustalarla iletişim kurup, kendi ekollerni yaratan kimselerin yani gerçek elit tabakanın kullandığı katlama şekli ise oldukça farklıdır. Bu da yukardaki resimde "Doğru" başlığı altındaki sütunda gösterilen şekildir.

DOĞRU KATLAMA ŞEKLİ

1) Kağıt kendi üzerine iki ve gerekiyorsa daha fazla sayıda katlanarak bir şerit şekline getrilir.
2) İlk katlamanın yapılacağı yer, noktalardan oluşan çizgi ile gösterilmiştir. Burada dikkat edilirse katlama noktasının, yanlış şekildeki gibi tam kağıdın köşesinde değil, biraz daha içerde olduğu görülür.
3) İşartli noktadan katlanan kağıt, yanlış şekildeki gibi tam
olarak kağıdın kendi eni ile çakışmamış ve aşağıdan çarpık bir üçgen şelinde kağıdın ucu sarkmıştır.
4) Buradaki kesik çizgi kağıdın bir sonraki katlama noktasını göstermektedir.
5) Kağıt tekrar katlanır. 3 nolu şekilde görülen alttan sarkan uç, burada kağıdın üzerinde kalmasına rağmen hala üçgen şeklinin altından göünmektedir.
6) Kağıt bir daha katlanır. Alttan artan, uç ya bu katlamada ya da kağıdın uzunluğuna ve ilk katlama noktasının köşeden uzaklığına göre daha önce veya sonraki katlamalarda artık kaybolmuştur.
7) Kağıdın üçgen şeklinde katlanışı devam eder.
8) Katlamanın sonuna gelindiğinde uçtan, tekrar üçgen şeklinde bir katlama yapılamıyacak kadar küçük bir parça artabilir. Bu parça üçgenin üzerine kıvrılıp, kapatılmaz. Katlama yerlerindeki aralıktan iki kat arasına sıkıştırılarak sokulur.

Bu şekilde katlanan bir vefkin açılması gerekirse, ilk bakışta neresinden açılacağı bile belli olmayabilir.

Yanlış şekilde tabanı çok uzun ve geniş bir üçgen oluşmasına karşılık, bu katlama tarzında ortaya çıkan üçgenin tabanı iki yandan daha kısadır ve daha dik bir üçgen elde edilmiştir.

Bundan sonra, bu üçgen kağıt, aynı ende kesilmiş olan mumlu bezin üzerine koyulur ve bez, vefkle birlikte aynen yukarda anlatıldığı gibi katlanarak, aynı şekilde vefkin üzerine sarılır.

Bezlemede dikkat edilecek nokta şudur: Mumlu bez şeridi çok uzun tutulup, defalarca üstüste sarılarak, yumruk gibi bir top yapmak gereksizdir. Bezin uzunluğunun, vefki etrafında iki üç katlama yapılacak kadar olması yeterlidir.


KATLANIP SARILAN VEFKİN TAŞINMASI

Vefk mumlu beze sarıldıktan sonra Aynı büyüklükte kesilen bir parça kumaş veya derinin içine, yine üçgen şekli bozulmadan ve iğne ile vefki delmeden dikilir. Şayet boyuna takılacaksa kordon veya zincir bu üste kaplanan kumaş veya derinin içinden geçer. Şayet dışarıdan belli olmayacak şekilde üstte taşımak isteniyorsa, vefkin elbise veya çamaşıra iliştirileceği çengelli iğne bu son kaplanan deri veya kumaşa geçirilir. Vefkin kendisi asla delinmemelidir.

Vefk çanta veya cüzdanda taşınacaksa, mumlu bezden sonra yapılan son kumaş veya deri kaplamaya gerek yoktur. Fakat çanta ve cep içine mum bulaştırmamak için uygulanması iyi olur.

www.ilimalemi.com
Selametle
Eklenen Resim Ön İzlemesi
Dosya tipi: jpg vefk_katlama.jpg (27,4 KB (Kilobyte), 300x kez indirilmiştir)
Destek ve Emeğimiz İçin Lütfen Paylaşın:
Asema isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
aşk büyüsü yapma
Okunmamış 21-05-11, 16:45   #2 (permalink)
ÜYE
 
sibel35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: 25-02-11
Mesajlar: 758
Konular: 12
Tecrübe Puanı: 0
sibel35 is an unknown quantity at this point
Standart

Faydalı bir bilgi.. De benim yine bu vefk taşıma ile ilgili bir sorum olacak.. Ben bir ara bende yazılı olan vefki cevşenden çıkarıp arkadaşıma gösterdim o etkisini kaybetmişmidir? Sonradan aklıma tuhaf tuhaf sorular takıldı :S Ben yanlış yaptım galiba açıp göstermekle..
Destek ve Emeğimiz İçin Lütfen Paylaşın:
__________________
Hayat; Kadere İnat Seni Sil Baştan YAŞAYACAĞIMM... Ahdım Olsunn
sibel35 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Okunmamış 21-05-11, 16:47   #3 (permalink)
YASAKLI
 
Üyelik tarihi: 06-04-11
Mesajlar: 6.387
Konular: 2093
Tecrübe Puanı: 0
Asema is an unknown quantity at this point
Standart

Evet. Etkisini Kaybeder Sevgili üyemiz.
Onu Açmayacaksın.

Selametle.
Destek ve Emeğimiz İçin Lütfen Paylaşın:
Asema isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Okunmamış 21-05-11, 16:54   #4 (permalink)
ÜYE
 
dogasever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: 19-02-11
Mesajlar: 106
Konular: 3
Tecrübe Puanı: 0
dogasever is an unknown quantity at this point
Standart

allah razı olsun sevgili asema balmmumu ile katlamak gereklimi
Destek ve Emeğimiz İçin Lütfen Paylaşın:
dogasever isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Okunmamış 21-05-11, 16:57   #5 (permalink)
ÜYE
 
sibel35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: 25-02-11
Mesajlar: 758
Konular: 12
Tecrübe Puanı: 0
sibel35 is an unknown quantity at this point
Standart

Öğrendiğim iyi oldu çıkartayım o zaman onu yenisini yazayım olur değil mi? (birde çıkarttığımda kendim baksam olur mu çünkü bi ara başka bir vefki çıkarttım baktım ne yazıyor burda acaba diye)
Destek ve Emeğimiz İçin Lütfen Paylaşın:
__________________
Hayat; Kadere İnat Seni Sil Baştan YAŞAYACAĞIMM... Ahdım Olsunn
sibel35 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Okunmamış 21-05-11, 17:01   #6 (permalink)
YASAKLI
 
Üyelik tarihi: 06-04-11
Mesajlar: 6.387
Konular: 2093
Tecrübe Puanı: 0
Asema is an unknown quantity at this point
Standart

Sevgili Sibel Muska ve Cevşeni gösterdiğini söyledin Arapça Bilmediğin Halde Onun Yenisini nasıl yazacaksın :)? ve Hayır Çıkartıp kendinde Bakamazsın.
Destek ve Emeğimiz İçin Lütfen Paylaşın:
Asema isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Okunmamış 21-05-11, 17:13   #7 (permalink)
ÜYE
 
sibel35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: 25-02-11
Mesajlar: 758
Konular: 12
Tecrübe Puanı: 0
sibel35 is an unknown quantity at this point
Standart

=) iş için bu sayfadan almıştım etkisi de olmuştu zaten ama içime de bi kurt düşmüştü.. bakıp bakıp yazıyorum çok dikkat ediyorum öyle yazıyorum..=) / ne yazıyor acaba diye baktığım şeyi başka bir ****** yazıvermişti. Tamam bundan sonra asla yapmam öle :S
Destek ve Emeğimiz İçin Lütfen Paylaşın:
__________________
Hayat; Kadere İnat Seni Sil Baştan YAŞAYACAĞIMM... Ahdım Olsunn
sibel35 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Okunmamış 21-05-11, 17:19   #8 (permalink)
YASAKLI
 
Üyelik tarihi: 06-04-11
Mesajlar: 6.387
Konular: 2093
Tecrübe Puanı: 0
Asema is an unknown quantity at this point
Standart

Sevgili Sibel. İşte Öyle Bakıp Bakıp Yazmakla Olmaz.=)
Afedersin Dinden Çıkmaya kadar bile götürebilir.
Arapçası Çok iyi olanlar Bile Vefk hazırlama yazma gibi işlerde yanlışlık yapabiliyorlar. Onların bazı kuralları hazırlanış şekilleri vb bir sürü Şeyi var.

Asla Bir daha o şekilde yapmayınız.
Bundan sonra daha dikkatli olacağınıza eminim :)
Selametle.
-Asema
Destek ve Emeğimiz İçin Lütfen Paylaşın:
Asema isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Okunmamış 21-05-11, 23:49   #9 (permalink)
ÜYE
 
Üyelik tarihi: 12-12-10
Mesajlar: 12
Konular: 0
Tecrübe Puanı: 0
tanyildiz34 is an unknown quantity at this point
Standart

sibel hanım size kim yazdı acaba ??
ve ne vefki celceltiye ise göstermekle bişey olmaz sadece düşürmeyeceksin onu
Destek ve Emeğimiz İçin Lütfen Paylaşın:
tanyildiz34 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Okunmamış 22-05-11, 02:31   #10 (permalink)
ÜYE
 
Üyelik tarihi: 22-05-11
Mesajlar: 6
Konular: 0
Tecrübe Puanı: 0
SHADOWMAN is an unknown quantity at this point
Standart

çok faydalı olmuş, eline sağlık.
Destek ve Emeğimiz İçin Lütfen Paylaşın:
SHADOWMAN isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Bookmarks

Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açıkask
Powered by vBulletin® Version kapalı
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.

Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 21:38.

Desteklenen Siteler=>Medyum Yorumlar�| B�y�| ba�lama b�y�s�| a�k b�y�s� nas�l yap�l�r
Sitemiz bir forum sitesi oldu�u i�in kullan�c�lar her t�rl� g�r��lerini �nceden onay olmadan an�nda siteye yazabilmektedir.5651 say�l� yasaya g�re bu yaz�lardan dolay� do�abilecek her t�rl� sorumluluk yazan kullan�c�lara aittir. 5651 say�l� yasaya g�re sitemiz mesajlar� kontrolle y�k�ml� olmay�p,yasal olmayan bir payla��m oldu�unu d���n�yorsan�z ileti�im b�l�m�nden bize ula�abilirsiniz.